Az ITK együttműködik a Berettyóújfalui Szakképzési Centrummal
Közleményük szerint a társaság az oktatási intézménynek egy kishaszongépjárművet is átadott, amely "lehetőséget teremt a tanulók szakmai tudásának bővítésére". A vizsgaközpontról szóló megállapodás értelmében az ITK - elsősorban a gépészeti szakmacsoportokban - igény szerint biztosítja a vizsgahelyszínt és a vizsgák lebonyolításához szükséges feltételeket, elősegítve ezzel a szakképzés 4.0 követelményeinek való megfelelést
Kossa György, az ITK Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: cégük az elmúlt évek során közel 300, az idei tanévben 98 diáknak biztosít duális képzőhelyet, hogy hosszabb távon, 3-5 év múlva is legyen elég magasan képzett szakembere a tervezett bővüléshez.
Az ITK Holding Zrt. 2017-ben adta át debreceni oktatási központját, ahol egyrészt a jelenlegi dolgozók továbbképzése, másrészt a leendő munkatársak, a most még a szakképzésben részt vevő tanulók képzése zajlik. Az ITK 2018-tól számos együttműködési megállapodást kötött szakképzőhelyekkel, amelyek sikeres működéséhez a cégcsoport a szakmai ismereteket, a gyakorlatot biztosítja - ismertette. Kossa György emlékeztetett arra, hogy a cégcsoport a középfokú szakképzésben együttműködik a debreceni, a berettyóújfalui, a kecskeméti, továbbá a budapesti gépészeti szakképzési centrumokkal, de a Debreceni Egyetemmel és a Budapesti Műszaki Egyetemmel is van együttműködési megállapodásuk.
A berettyóújfalui centrummal 2019-ben bővítették ki az együttműködést, amelynek részeként több munkatársukat beiskolázták hegesztőnek, ők a sikeres vizsgát követően szakmunkás képesítést kaptak. Ezenkívül esti tagozatos képzésen is folytatnak tanulmányokat dolgozóik, akik jövőre ipari gépész végzettséget szereznek - mondta, megjegyezve: a szakképzési centrum oktatói az elméleti és a gyakorlati foglalkozásokat az ITK debreceni oktatási központjában tartják. Annak érdekében, hogy a dolgozók részt tudjanak venni a képzésen, az ITK munkaidő-kedvezményt biztosít számukra.
Papp Gábor, a BSZC kancellárja hozzátette: intézményük Hajdú-Bihar megye 9 városában, 12 szakképző intézményben képez a piaci igényeknek megfelelő tudással rendelkező munkaerőt a térség gazdasági szereplői számára.
A debreceni autóbuszokat is üzemeltető, városi, elővárosi személyszállítással foglalkozó Inter Tan-Ker Zrt. tavalyi nettó árbevétele - a cégadatok szerint - 4,1 milliárd forint volt.