Generation Gold nemzetközi részvény eszközalap (EUR)
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.28 | '25.12.01 | '25.12.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,3535 | 2,3553 | 2,3041 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -2,17% | 8,45% | -0,18% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételA Generation Gold nemzetközi részvény eszközalap a világ valamennyi régiójából válogatja a befektetési profilnak megfelelő, azaz a népesség elöregedéséből profitáló vállalatok papírjait. Az országok és gazdasági szektorok közötti diverzifikáció és az eszközalapban szereplő értékpapírok nagy száma jelentősen csökkenti a befektetés kockázatát, így az eszközalap alacsonyabb kockázat mellett biztosíthatja a részvénypiacon közép- és hosszú távon elvárt magasabb hozamot.
Az eszközalap a likvid eszközök mellett olyan befektetési alapokat vásárolhat, amelyek tőzsdén jegyzett, elismert vállalatok részvényeibe fektetik az ügyfelek pénzét, amelyek a fejlett országok népességének elöregedésére, mint meghatározó demográfiai trendre építve közép- és hosszú távon várhatóan az átlagot meghaladó ütemben fogják növelni árbevételüket és eredményüket.
A biztosító az eszközalapban lévő mögöttes befektetési alapok arányát változtathatja, illetve nullára csökkentheti, valamint új, az eszközalap fókuszába illő befektetési alapokat vásárolhat a jobb teljesítmény elérése érdekében. Az eszközalapban lévő befektetési alapok aktuális összetételéről a biztosító honlapján található befektetési jelentésben, a www.metlife.hu oldalon tájékozódhat.
Az eszközalapba történő befektetés minimum 5-10 éves időtávban ajánlott.
A rövid távú nyereségre törekvő, spekulatív befektetési politika idegen az eszközalap szemléletétől. A Generation Gold nemzetközi részvény eszközalap nyílt végű eszközalap és határozatlan időre jött létre, melynek referenciaindexe az MSCI WORLD index-költségek. A Generation Gold nemzetközi részvény eszközalap bankbetét és készpénz (deviza) formában tartja ideiglenesen szabad pénzeszközeit. Az eszközalap likvid eszközeinek (számlapénz, rövid lejáratú betét, 30 napon belüli lejáratú diszkontkincstárjegy, vagy egyéb kötvény) minimális aránya az eszközérték 0%-a, maximális aránya az eszközérték 20%-a. Az eszközalap által vásárolt befektetési jegyek minimális súlya 80%, maximális súlya 100%, a megcélzott középérték 95%.
Miért érdemes az eszközalapot választani?
A követett befektetési politika a magas kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális.
A fejlett országok lakosságának elöregedése jól előre jelezhető folyamat, amely számos társadalmi és gazdasági változással jár. Az USA lakossága által birtokolt magánvagyon közel 75%-át például napjainkban a 60 év feletti állampolgárok birtokolják. A Földön valaha élt 65 évnél idősebb emberek 65%-a ma él. Az idős generációk soha nem látott népes és tehetős csoportja napjainkban új fogyasztási trendeket alakít ki, melyek új iparágakat lendítenek fel, és a tartós siker lehetőségét kínálják az időben cselekvő piaci szereplők számára.
A folyamatosan növekedő idős népesség rendkívüli keresletet támaszt egyes szolgáltatások és termékek iránt. Az egészségügyi szolgáltatások és eszközök, a gyógyszerek, az egészségjavító, illetve gyógyhatású készítmények, valamint a biotechnológiai készítmények iránti kereslet az általános gazdasági növekedést messze meghaladó mértékben emelkedik. Az idősebb generációk nagy keresletet támasztanak a vagyonkezelők, életbiztosítók és brókerek termékei iránt, hiszen jórészt ezek a szervezetek kezelik az aktív korukban felhalmozott vagyont.
Jelentős kereslet mutatkozik az idős generációk részéről az üdülés- és utazásszervezők szolgáltatásai, a luxuscikkek (luxusautók, ékszerek, régiségek, stb.), különleges italok és dohánytermékek iránt, hiszen az életük során felhalmozott javak egy részét e termékekre költve kívánják bearanyozni időskori éveiket.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.28 | '25.12.01 | '25.12.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,3535 | 2,3553 | 2,3041 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -2,17% | 8,45% | -0,18% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételKarácsonyi logisztikai roham: nő a rendelésvolumen, csökken a kosárérték – nehéz szezon vár a webshopokra
A PwC 2025-ös karácsonyi felmérése szerint idén több magyar vásárló tervez online ajándékot rendelni, miközben az egy főre jutó költés visszaesett. Ez azt jelenti, hogy a webshopok a korábbi éveknél nagyobb rendelésvolumennel, ugyanakkor kisebb kosárértékekkel szembesülnek – a logisztikát pedig az ünnepi időszakban minden eddiginél nagyobb terhelés érheti. A kapacitáskezelés és a gyors kiszállítás a vásárlói elégedettség legfontosabb tényezőjévé válik, ami a fulfillment-szolgáltatók szerepét is felértékeli.
Minden harminc év alatti édesanya szja-mentes januártól
Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az átlagbérig, hanem a kedvezmény alapját képező jövedelmek teljes összege után érvényesíthető, és a kedvezmény ettől az időponttól a 2023 előtt született gyermekek után is igénybe vehető - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Miért esik ma a piac? Szűkül a likviditás – A Digitap ($TAP) akár nyolcszorozhat, mint banki token, a legjobb kriptovaluta befektetés 2026-ra
A kriptopiac ma vörösen izzik, ahogy a likviditás szűkül, és a kockázati étvágy csökken a digitális eszközök körében. A Bitcoin kulcsfontosságú támaszszintek alá süllyedt, ami megrázta a főbb altcoinokat, például az Ethereumot, az XRP-t, a Solanát és a Cardanót, miközben a piacon félelem uralkodik: a Crypto Fear & Greed Index 22 pontra zuhant.
Ennyi volt a bruttó átlagkereset októberben
2025 októberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 692 700, a nettó átlagkereset 482 400 forint volt. A bruttó átlagkereset 8,7, a nettó átlagkereset 10,0, a reálkereset pedig 5,5 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Megjelent az Európai Bizottság útmutatója a BPA betiltásával kapcsolatban
Az Európai Bizottság tavaly év végén betiltotta a biszfenol-A (BPA) használatát az élelmiszerekkel érintkező anyagokban, ami jelentős változásokat hoz a csomagolóanyagok és fogyasztási cikkek területén. A rendelet gyakorlati alkalmazásával kapcsolatban felmerült kérdések tisztázására a Bizottság most egy kérdés–válasz alapú útmutatót adott ki.
Orosz vezérkari főnök: több mint 300 települést foglalt el idén az orosz hadsereg
Több mint 300 települést és több mint 6300 négyzetkilométernyi területet foglalt el 2025-ben az orosz hadsereg az ukrajnai háborúban - jelentette ki Valerij Geraszimov, az orosz fegyveres erők vezérkari főnök csütörtökön Moszkvában az orosz fővárosban akkreditált külföldi katonai attasék előtt.
Eltérően alakul az ingatlan-adásvételek száma és a jelzáloghitelezés volumene
A magyar lakás- és jelzáloghitel-piac eltérően alakul az év végére: miközben az ingatlan-adásvételek száma az őszi csúcsot követően mérséklődik, a jelzáloghitelezés – különösen a közvetítők által lebonyolított volumen – továbbra is kiemelkedő szinten alakul a lakáspiac működéséből fakadó, természetes időbeli eltolódás miatt - közölte a Független Pénzügyi Közvetítők Országos Szövetsége (FPKOSZ) csütörtökön az MTI-vel.
Tervezési projekteket mutattak be az ÉKM vezetői a debreceni közgyűlésben
Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Debrecent, illetve Hajdú-Bihart érintő fejlesztési projektjeiről, a beruházások tervezési folyamatáról tájékoztatták a tárca szakmai vezetői a város közgyűlésének tagjait csütörtökön a helyi városházán.
Európai körkép: mennyibe kerül a lakhatásunk?
Az európai állampolgárok rendelkezésre álló jövedelmük átlagosan majdnem ötödét költik lakhatásra – derül ki az Eurostat átfogó elemzéséből. Magyarország ugyan élen járt az elmúlt években az ingatlanárak és a bérleti díjak emelkedését tekintve, azonban ezzel is csak a középmezőnyben vagyunk a teljes lakhatási költségeket illetően.
Magyarország lépést tart a változásokkal a mesterséges intelligencia terén
A mesterséges intelligencia (MI) jövőre új korszakba lép: praktikus eszközből valódi digitális segítőtárssá válik. A Microsoft friss tanulmánya szerint Magyarország lépést tart a változásokkal és az infrastrukturális feltételek adottak ahhoz, hogy felzárkózzon Nyugat- és Észak Európa AI-használatban élenjáró országaihoz - közölte a cég csütörtökön az MTI-vel.
Minimálbéren vagy bejelentve? Akkor 2026-tól kapaszkodj!
2026 január 1-jétől jelentősen megváltozik a minimálbér és a garantált bérminimum összege Magyarországon – derül ki a frissen kihirdetett kormányrendeletből. A döntés minden munkáltatót és munkavállalót érint, legyen szó a versenyszféráról vagy az állami szektorról. Nézzük közérthetően, mit jelent ez a gyakorlatban.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.28 | '25.12.01 | '25.12.18 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,3535 | 2,3553 | 2,3041 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -2,17% | 8,45% | -0,18% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva