Optimum 2040 céldátum eszközalap HUF
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.27 | '25.11.28 | '25.12.01 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,2262 | 2,2188 | 2,2239 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,23% | 5,96% | -3,12% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételCél: Az eszközalap célja, hogy hosszú távú tőkenövekedést biztosítson olyan ügyfelek számára, akik befektetésük jelentős részét 2040-ben vagy az azt követő néhány évben kívánják kivenni az alapból.
Megcélzott ügyfélkör: Az eszközalap azon ügyfelek számára ajánlott, akiknek megtakarítási célja 2040-re vagy az azt követő néhány évre esik. A követett befektetési politika az átlagos kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális, akik felkészültek arra, hogy rövid és középtávon befektetéseik értéke csökkenhet.
Befektetési stratégia: Az eszközalap a 2040-es céldátumra optimalizált életciklus alap, a befektetési stratégiát a pénzpiaci, kötvény- és részvénybefektetések kiegyensúlyozott kombinációjával valósítja meg. A céldátumra történő optimalizáció az eszközallokáció folyamatos változtatását jelenti, azaz a pénzpiaci- és a kötvénybefektetések súlya folyamatosan növekszik, míg a kockázatos eszközök (részvények és árupiaci befektetések) aránya ezzel párhuzamosan folyamatosan csökken, így a kezdeti részvény-túlsúlyos alapból a céldátum közeledtével egy kötvény és pénzpiac túlsúlyos alap lesz. A céldátum elérése után az eszközalap stratégiai eszközallokációja nem változik, és az eszközalap 100%-ban pénzpiaci eszközöket és rövid lejáratú kötvényeket tartalmaz. Mivel az eszközalap a céldátumra optimalizálja a befektetési stratégiáját, az eszközalap céldátum előtti elhagyása azt eredményezheti, hogy az eszközalapba való befektetéssel a tervezett kockázati és hozamelvárások nem teljesülnek. A céldátum elérését követően az eszközalap megszüntetésre kerülhet.
Az eszközalapban az országok és gazdasági szektorok közötti diverzifikáció kiegészül a különböző eszközkategóriák (részvények, kötvények) közötti diverzifikációval is. Ez a nagyfokú diverzifikáció az egyedi értékpapír befektetéseknél jelentősen kisebb befektetési kockázatot eredményez.
Az eszközalap a jelentős diverzifikáció ellenére is mérsékelt kockázatú befektetésnek minősül, és a részvénypiaci kilengésekből fakadóan rövid és középtávon az eszközalap árfolyama csökkenhet, azonban hosszabb távon a kötvény és vegyes alapoknál nagyobb hozampotenciállal rendelkezik.
Az eszközalap befektetései túlnyomó részben az eszközalap devizájától eltérő devizákban történnek, ezért az eszközalap árfolyama függ a forint és a külföldi devizák árfolyamának változásaitól is. A deviza árfolyamok változása pozitívan és negatívan is befolyásolhatja az eszközalap árfolyamát.
A biztosító az eszközalapban lévő mögöttes befektetési alapok arányát változtathatja, illetve nullára csökkentheti, valamint új, az eszközalap fókuszába illő befektetési alapokat vásárolhat a jobb teljesítmény elérése érdekében.
Az eszközalapba történő befektetés minimum 5-10 éves időtávban ajánlott.
A rövid távú nyereségre törekvő, spekulatív befektetési politika idegen az eszközalap szemléletétől. Az eszközalap nyílt végű eszközalap, és határozatlan időre jött létre. Az eszközalap likvid eszközeinek (számlapénz, rövid lejáratú betét, 30 napon belüli lejáratú diszkont kincstárjegy vagy egyéb kötvény) minimális aránya az eszközérték 0%-a, maximális aránya az eszközérték 20%-a, a megcélzott középérték 5%. Az eszközalap által vásárolt befektetési jegyek minimális súlya 80%, maximális súlya 100%, a megcélzott középérték 95%.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.27 | '25.11.28 | '25.12.01 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,2262 | 2,2188 | 2,2239 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,23% | 5,96% | -3,12% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
VételFokozatos gazdasági élénkülést vetítenek előre a cégek toborzási tervei
A hazai cégek a jövő év elejére lassú ütemben javuló foglalkoztatási tervekkel rendelkeznek: 2026 első negyedévében a magyar munkáltatók 29 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 20 százalékuk tervez – derül ki a Manpower Magyarország ma közzétett Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Hankó Balázs: a Pannónia Ösztöndíjprogram a világ egyik legjobbja
A világ egyik legjobb, legversenyképesebb programjának nevezte a Pannónia Ösztöndíjprogramot Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a program első alkalommal megrendezett karácsonyi gálaestjén kedden az Eiffel Műhelyházban.
8 éve nem látott szinten a magyarok hitelkártya-tartozása
159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukon októberben. Nyolc éve nem volt ilyen mértékű ez a tartozás hazánkban. A hitelkártya azonban nem mindig „rossz tartozás”. Szerencsére az elmúlt időszakban ebből a szempontból pozitív irányba mozdultak el a dolgok.
2025. októberében összesen 159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukhoz kapcsolódóan. Ez jelentős összeg, utoljára 2017. decemberében, azaz közel nyolc éve volt ilyen mértékű hitelkártya-tartozás hazánkban.
Jóváhagyta a pozsonyi parlament a bejelentést tevők védelmére hivatott hivatal átalakításá
Jóváhagyta kedden a pozsonyi parlament azt a belügyminisztérium által jegyzett jogszabály-módosítást, amelynek alapján a bejelentéstévők védelmét szolgáló szlovák hivatal (ÚOO) januártól egy szélesebb feladatkörökkel megbízott hivatallá változik.
Optimisták a gazdasági helyzetükkel, óvatosak a létszámterveikkel kapcsolatban a magyarországi cégek
Bár a cégek többsége stabilitásra vagy javulásra számít jövőre a saját gazdasági helyzetét tekintve, a munkavállalói létszámukkal kapcsolatos terveik már ennél óvatosabbak. A munkaerőpiaci helyzet idénre átlagosan csökkenő toborzási időt és jobb jelölteket hozott a munkáltatók számára, így csökkentek a jelentkezők kvalitásaival kapcsolatos kifogásaik, viszont lényegesen többen panaszkodtak azok elkötelezettségére a felvételi folyamat során – derül ki a Profession.hu friss, HR Körkép kiadványához készített kutatásából.
Nagy István: lesz elegendő magyar hal minden család asztalára
A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést
A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést, a nem biztonságos termékek vásárlása a fogyasztókra nézve is súlyos kockázatot jelent - hívta fel a figyelmet a kedden az MTI-nek küldött közleményében a HungaroControl és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH).
V. Németh Zsolt: a hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban
A hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium vízgazdálkodásért felelős államtitkára kedden Debrecenben, a "Vizet a tájba" programon belül megvalósuló Civaqua projekt folytatásáról szóló támogatási szerződés aláírása után.
Az ünnepi díszeket exportáló cégek idén akár 17%-os nyereséget is elérhettek volna
Bár a december a karácsonyi fényekről, csillogó díszekről és a kereskedelmi forgalomról szól, az ünnepi díszeket exportáló vállalatok számára ez valójában csak az utolsó lépés a hónapokkal korábban elkezdett munkafolyamatban. A termelés, az anyagrendelések, a külföldi vevőkkel kötött szerződések és a logisztika jellemzően már az év első negyedévében elindulnak. Ebben az időszakban hozzák meg azokat a pénzügyi döntéseket, amelyek meghatározzák az ünnepi szezon tényleges jövedelmezőségét.
Újabb akvizíció által bővíti adatkommunikációs szolgáltatásait a 4iG
A 4iG Informatikai Zrt. (4iG iT) 90 százalékos üzletrészt vásárol a menedzselt adatátviteli szolgáltatások piacának egyik vezető szereplőjében, a Mobil Adat Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft.-ben (Mobil Adat) - közölte a tőzsdei társaság az MTI-vel kedden.
Az EU vizsgálja a Google MI-adatgyűjtését
Az Európai Bizottság versenyjogi vizsgálatot indított annak felmérésére, hogy a Google amerikai technológiai vállalat megsérti-e az EU versenyjogi szabályait a webes kiadók és a YouTube tartalmainak mesterségesintelligencia-célú (MI) felhasználásával - közölte a brüsszeli testület kedden.
Mozgolódnak a bálnák: Újabb fordulópont előtt állhat a Shiba Inu (SHIB)?
A Shiba Inu (SHIB) ismét reflektorfénybe került, miután a bálnák aktivitása hónapok óta nem látott szintre ugrott, és az elemzők komoly árfolyam-ingadozásokra figyelmeztetnek. A tőzsdéken elérhető SHIB mennyiség jelentősen megugrott, miközben az intézményi érdeklődés is erősödik – mindezek a jelek együtt egy újabb, potenciálisan sorsfordító időszakra utalnak a mémcoin életében.
Újra szárnyal a Bitcoin árfolyama: áttörte a 93 000 dollárt a Fed-döntés előtt
A Bitcoin újra reflektorfénybe került: a napokig tartó visszahúzódás után 4%-os erősödéssel törte át a 93 000 dolláros szintet. A rally mögött több technikai és fundamentális tényező is sorakozik – az elemzők pedig optimistábbak, mint valaha. Cikkünkben megvizsgáljuk a felfutás okait, és hogy mit tartogat a jövő a piacvezető kriptovaluta számára.
Az alap árfolyama
| Dátum | '25.11.27 | '25.11.28 | '25.12.01 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,2262 | 2,2188 | 2,2239 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | 0,23% | 5,96% | -3,12% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva