Optimum 2040 céldátum eszközalap HUF
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.01 | '26.07.02 | '26.07.03 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,1592 | 2,1623 | 2,1576 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,22% | -3,96% | 2,86% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- TartásCél: Az eszközalap célja, hogy hosszú távú tőkenövekedést biztosítson olyan ügyfelek számára, akik befektetésük jelentős részét 2040-ben vagy az azt követő néhány évben kívánják kivenni az alapból.
Megcélzott ügyfélkör: Az eszközalap azon ügyfelek számára ajánlott, akiknek megtakarítási célja 2040-re vagy az azt követő néhány évre esik. A követett befektetési politika az átlagos kockázatviselési hajlandóságú ügyfelek számára ideális, akik felkészültek arra, hogy rövid és középtávon befektetéseik értéke csökkenhet.
Befektetési stratégia: Az eszközalap a 2040-es céldátumra optimalizált életciklus alap, a befektetési stratégiát a pénzpiaci, kötvény- és részvénybefektetések kiegyensúlyozott kombinációjával valósítja meg. A céldátumra történő optimalizáció az eszközallokáció folyamatos változtatását jelenti, azaz a pénzpiaci- és a kötvénybefektetések súlya folyamatosan növekszik, míg a kockázatos eszközök (részvények és árupiaci befektetések) aránya ezzel párhuzamosan folyamatosan csökken, így a kezdeti részvény-túlsúlyos alapból a céldátum közeledtével egy kötvény és pénzpiac túlsúlyos alap lesz. A céldátum elérése után az eszközalap stratégiai eszközallokációja nem változik, és az eszközalap 100%-ban pénzpiaci eszközöket és rövid lejáratú kötvényeket tartalmaz. Mivel az eszközalap a céldátumra optimalizálja a befektetési stratégiáját, az eszközalap céldátum előtti elhagyása azt eredményezheti, hogy az eszközalapba való befektetéssel a tervezett kockázati és hozamelvárások nem teljesülnek. A céldátum elérését követően az eszközalap megszüntetésre kerülhet.
Az eszközalapban az országok és gazdasági szektorok közötti diverzifikáció kiegészül a különböző eszközkategóriák (részvények, kötvények) közötti diverzifikációval is. Ez a nagyfokú diverzifikáció az egyedi értékpapír befektetéseknél jelentősen kisebb befektetési kockázatot eredményez.
Az eszközalap a jelentős diverzifikáció ellenére is mérsékelt kockázatú befektetésnek minősül, és a részvénypiaci kilengésekből fakadóan rövid és középtávon az eszközalap árfolyama csökkenhet, azonban hosszabb távon a kötvény és vegyes alapoknál nagyobb hozampotenciállal rendelkezik.
Az eszközalap befektetései túlnyomó részben az eszközalap devizájától eltérő devizákban történnek, ezért az eszközalap árfolyama függ a forint és a külföldi devizák árfolyamának változásaitól is. A deviza árfolyamok változása pozitívan és negatívan is befolyásolhatja az eszközalap árfolyamát.
A biztosító az eszközalapban lévő mögöttes befektetési alapok arányát változtathatja, illetve nullára csökkentheti, valamint új, az eszközalap fókuszába illő befektetési alapokat vásárolhat a jobb teljesítmény elérése érdekében.
Az eszközalapba történő befektetés minimum 5-10 éves időtávban ajánlott.
A rövid távú nyereségre törekvő, spekulatív befektetési politika idegen az eszközalap szemléletétől. Az eszközalap nyílt végű eszközalap, és határozatlan időre jött létre. Az eszközalap likvid eszközeinek (számlapénz, rövid lejáratú betét, 30 napon belüli lejáratú diszkont kincstárjegy vagy egyéb kötvény) minimális aránya az eszközérték 0%-a, maximális aránya az eszközérték 20%-a, a megcélzott középérték 5%. Az eszközalap által vásárolt befektetési jegyek minimális súlya 80%, maximális súlya 100%, a megcélzott középérték 95%.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.01 | '26.07.02 | '26.07.03 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,1592 | 2,1623 | 2,1576 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,22% | -3,96% | 2,86% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva
Ajánlásunk
- TartásTuri Attila, az MMA elnöke nyílt levélben válaszolt Krasznahorkai László írónak
A Nemzet Művésze díj elfogadása egyszerre szimbolikus jelentőségű és nagyon is valóságos üzenettel bíró lépés lenne a "gyöngeségeinken való felülemelkedéshez", annak a jótékony jelzése, hogy nincs olyan ellentét, kifogás, akadály vagy dühödt értetlenség, amelyet ne lehetne a közjó érdekében leküzd- írta Turi Attila, a Magyar Művészeti Akadémia elnöke Krasznahorkai Lászlónak címzett nyílt válaszlevelében.
Több nagyvárosban is korlátozzák a plakáthelyek számát
Budapesthez hasonlóan több nagyvárosban is újraszabályozzák, korlátozzák a közterületi hirdetéseket, a plakáthelyek számát.
Merkely Béla: célunk, hogy a Semmelweis Egyetem a legszűkebb világelithez tartozzon
Az a célunk, hogy a rangsorokban is oda írjuk fel egyetemünket, ahová a presztízse, színvonala szerint már most tartozik: a legszűkebb világelitbe - jelentette ki a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának diplomaátadó és orvosdoktor-avatási ünnepségén Merkely Béla, az intézmény rektora szombaton Budapesten.
A MOHU téves feltételezésre alapozva tartja fenn a marcali közszolgáltató hulladék-előkezelő tevékenységének felfüggesztését
Téves feltételezésre alapozva tartja fenn a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. az MTKSZ Marcali és Térsége Közszolgáltató (MTKSZ) Nonprofit Kft. hulladék-előkezelést végző telephelyének működését felfüggesztő döntését, amely miatt a marcali közszolgáltató csütörtök óta demonstrál - írta Krajczár Ibolya, az MTKSZ ügyvezetője szombaton az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Magyar diákvállalkozás Európa legjobbjai között
A Diákvállalkozások Országos Versenyének győzteseként a nyíregyházi RECAF csapata képviseli Magyarországot a GEN-E 2026 európai döntőjén, amely Európa legnagyobb fiatal vállalkozói fesztiválja és a Junior Achievement Europe éves vállalkozói bajnoksága. A rangos nemzetközi eseményt 2026. július 7-9. között Rigában rendezik meg, ahol közel 40 ország legtehetségesebb diákvállalkozói mérik össze tudásukat.
Klímafinanszírozás: mit vállaljon Magyarország a globális igazságosságért?
A klímaválság hatásai nem egyformán érintik a világ országait. Miközben a globális dél országai sokszor a legkevésbé felelősek az éghajlatváltozásért, gyakran ők szenvedik el annak legsúlyosabb következményeit: aszályokat, árvizeket, élelmiszer- és vízbiztonsági válságokat, megélhetési nehézségeket. Ezért a klímafinanszírozás nem távoli külpolitikai részletkérdés, hanem a nemzetközi felelősségvállalás és a klímaigazságosság egyik kulcsterülete.
Tavaszi lakásbiztosítási kampány: bő háromszázezer szerződés mozdult meg
A tavaszi lakásbiztosítási kampány és az egy éves díjkorlátozás nyomán ismét enyhén csökkentek a lakásbiztosítási díjak. Az ingatlanokra vállalt maximális biztosítói kárkifizetések mértéke eközben 9 százalékkal nőtt, így tovább javult az ár-érték arány. Az éleződő verseny fokozatosan mérsékelte a vezető biztosítók piaci részarányát. Eközben egyre több – az egyéb termékekhez képest kedvezőbb szolgáltatást kínáló – fogyasztóbarát otthonbiztosítás.
Vitézy Dávid: a korrupciót illetően zéró tolerancia van
A korrupciónak nincs olyan szintje, amit elfogadunk és megengedünk, zéró tolerancia van - hangoztatta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter egy a közösségi oldalán szombaton megjelent felvételen, amely a Vasúttörténeti Parkban készült. Mint az egy megelőző Facebook-bejegyzéséből kiderül, a tárcavezető a minisztérium állománygyűlésén, 1700 kollégájához beszélt.
Rekordszámú turistaambulancia működik idén Horvátországban
Rekordszámú, 62 turistaambulancia működik az idei nyári szezonban Horvátországban, hogy a megnövekedett vendégforgalom idején gyorsabban jussanak egészségügyi alapellátáshoz a belföldi és a külföldi turisták - közölte szombaton a horvát egészségügyi minisztérium.
A Wall Street felé fordulnak a Web3 startupok, háttérbe szorul a DeFi
Alapvető irányváltás zajlik a Web3 startupok világában: az alapítók egyre kevésbé a kizárólag kriptonatív felhasználóknak szánt alkalmazásokra, és egyre inkább a hagyományos pénzügyi piacokat kiszolgáló blokklánc-infrastruktúrára koncentrálnak. A tokenizáció már a decentralizált pénzügyeket is megelőzte, miközben az új vállalkozások jelentős része már a saját token kibocsátása előtt bevételt termel.
44 százalékot bukott az FBI igazgatója a titkolt Strategy-befektetésén
Jelentős veszteséget szenvedhetett el Kash Patel, az FBI igazgatója egy korábban nem megfelelően feltüntetett részvénybefektetésén. Patel 100 ezer dollárt meghaladó értékben vásárolt a világ legnagyobb vállalati Bitcoin-tartalékát kezelő Strategy részvényeiből, amelyek árfolyama azóta több mint 44 százalékkal zuhant.
Az alap árfolyama
| Dátum | '26.07.01 | '26.07.02 | '26.07.03 |
|---|---|---|---|
| Árfolyam | 2,1592 | 2,1623 | 2,1576 |
Az Alap múltbéli hozamai*
| Időszak | napi** | féléves | éves |
|---|---|---|---|
| Hozam | -0,22% | -3,96% | 2,86% |
** az előző értékelési naphoz viszonyítva