Bitcoin befektetés: "Vásárolj, tartsd meg, ne add el" - üzeni Robert Kiyosaki

Szerinte a pénzügyi rendszer bukásban van, és aki valódi szabadságot akar, annak decentralizált eszközökbe kell menekülnie.
Kiyosaki szerint 2025 végére a Bitcoin elérheti a 250 ezer dolláros álomhatárt – de csak azok számára, akik most is „HODL-olnak”.
A „marxista jegybank” és a gazdasági figyelmeztetés
Robert Kiyosaki a napokban egy X-posztban (korábban Twitter) osztotta meg véleményét a jelenlegi gazdasági helyzetről, meglehetősen éles hangnemben:
„A marxista központi bankrendszer összeomlik… Sokaknak csőd a vége. Tartsatok ki. Én tartom és még többet veszek a Bitcoinból. Szerintem az árfolyam idén eléri a 250 ezer dollárt.”
Kiyosaki ezzel nemcsak az inflációval és az eladósodással küzdő hagyományos pénzrendszer ellen emelte fel a hangját, hanem követőinek is egyértelmű üzenetet küldött:
„Vásárolj még. Ne add el.”
A szerző „marxistának” nevezi a jegybankokat, mivel véleménye szerint azok túlzott kontrollt gyakorolnak a pénznyomtatás és a kamatlábak felett – ami szerinte a központosított, szocialista gazdasági tervezést idézi. Úgy véli, ez a rendszer torzítja a piacokat és aláássa az egyének pénzügyi szabadságát.
Bitcoin mint szabadságharc
Kiyosaki már régóta a decentralizált pénzügyi eszközök, különösen a Bitcoin szószólója. Számára a BTC nem csupán egy befektetés, hanem egy eszköz az állami manipulációval szembeni védelemhez. A Bitcoin mellett rendszeresen említi az aranyat és az ezüstöt is, mint a „valódi pénz” példáit – szemben a „hamis”, fiat valutákkal, melyeket a kormányok tetszés szerint manipulálhatnak.
A május 10-i bejegyzésében így fogalmazott:
„A hamis pénz hamis vezetőkhöz vezet.”
Ezért Kiyosaki arra buzdítja az amerikaiakat – és közvetetten a világ minden tájékán élőket –, hogy térjenek át Bitcoinra, aranyra és ezüstre, mint a pénzügyi korrupció elleni harc eszközeire. Számára ez nem csak pénzügyi döntés, hanem szabadságharc a központi tervezés és az állami beavatkozás ellen.
A Bitcoin jelenlegi helyzete és a befektetői bizalom
Cikkünk írásának időpontjában a Bitcoin árfolyama 103 278 dollár körül mozog, ami az elmúlt 24 órában 0,4%-os emelkedést jelent. Az elmúlt két hétben a BTC értéke 7,2%-kal, az elmúlt hónapban pedig 21,4%-kal nőtt. Ez a trend is alátámasztja Kiyosaki optimizmusát, és megerősíti, hogy az intézményi és lakossági befektetők bizalma egyre erőteljesebb.
Bitcoin árfolyam alakulása az elmúlt 1 évben
Sok elemző úgy véli, hogy a Bitcoin újabb bikafutam előtt állhat, különösen ha a gazdasági bizonytalanság és az inflációs aggodalmak tovább erősödnek. Kiyosaki jóslata – miszerint 2025 végére 250 ezer dollárt is elérhet a BTC – bár rendkívül ambiciózus, egyre több kriptohívő szemében válik reális lehetőséggé.
Kiyosaki filozófiája: pénzügyi oktatás és passzív jövedelem
A Gazdag papa, szegény papa című bestseller Kiyosaki legismertebb műve, melyben két „apja” pénzügyi nézeteit hasonlítja össze: a „szegény apáét”, aki a hagyományos, biztonságos karrierpályát követi, és a „gazdag apáét”, aki vállalkozik, befektet és vagyont épít. A könyv az anyagi függetlenség alapjaként a pénzügyi oktatás, az eszközalapú gondolkodás és a passzív jövedelemforrások kiépítésének fontosságát hangsúlyozza.
Ezek az elvek ma is visszaköszönnek Kiyosaki kriptoval kapcsolatos nézeteiben. Szerinte a jövő azoké, akik nemcsak dolgoznak, hanem olyan eszközöket birtokolnak, amelyek maguk termelik a jövedelmet – és a Bitcoin pontosan egy ilyen eszköz lehet.
Összegzés:
Robert Kiyosaki üzenete világos és provokatív: a jelenlegi pénzügyi rendszer elavult és veszélyes, míg a Bitcoin és más decentralizált eszközök a szabadság új zálogai lehetnek. A kérdés már csak az: ki tart vele a „HODL-forradalomban”, és ki marad a „hamis pénz” világában?