Csökkent áprilisban a hazai ingatlan adásvételek száma

A Duna House (DH) becslése szerint áprilisban 11 911 ingatlan adásvétel bonyolódott Magyarországon, ez a tavaly áprilishoz hasonlítva 12 százalékos csökkenés, míg az idei márciushoz képest 18 százalékos visszaesés - közölte a Duna House csütörtökön az MTI-vel.

Csökkent áprilisban a hazai ingatlan adásvételek száma

Megjegyezték, hogy a választásoknak betudható hónap eleji időszakos mérséklődés után a normális szintre rendeződött vissza a piac április második felében. Az elemzők szerint a jelzáloghitel-piac az ingatlanpiaccal ellentétben még áprilisban is jelentősen bővült, a Duna House pénzügyi részlegének adatai alapján 120 milliárd forint volumen becsülhető. Az előző hónaphoz és az előző év ugyanezen időszakához is hasonlítva ez több mint 10 százalékos emelkedés, amelyhez a zöldhitel utolsó aktív időszaka is hozzájárult.

Kifejtették: mind a téglaépítésű, mind a panelotthonok esetében a számok szűkülő kínálatot, dráguló árakat, és ennek következtében gyorsuló vevői döntéseket mutatnak. Az értékesítési adatok alapján a vidéki, használt téglalakásokon kívül mindenütt emelkedett a négyzetméterár, ennek ellenére tovább gyorsult az ingatlanok - főként a panellakások - forgási sebessége az ország teljes területén. A fővárosban 3 hónap szükséges a meghirdetett panelek értékesítéséhez, Kelet-Magyarországon már 2,5 hónap is elég egy ügylet zárásához.

A lakásárakat vizsgálva a tranzakciók a drágább árkategóriák felé tolódtak, 42 százalékuk a 30-50 millió forintos összevont kategóriába tartozott Pesten, míg tavaly a 20-30 milliós forint értékű ingatlanok voltak kelendőbbek. Itt a legtöbb ingatlant 900 ezer forint feletti négyzetméteráron értékesítették.

Országos viszonylatban is drágulás tapasztalható, míg vidéken a tavaly áprilisi eladások jelentős része a 15-20 milliós kategóriába tartozott, idén a 40 millió forint feletti otthonokat keresték a legtöbben. Az elmúlt hónap eladó lakásainak 37 százaléka 50 millió feletti áron talált új tulajdonosra Pest megyében, ami 20 százalékpontos növekedés a tavalyi év adataihoz képest.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a befektetői aktivitás továbbra sem lankad az ingatlanpiacon. Országosan kiemelkedő vásárlási ok volt idén áprilisban is a befektetési célú vétel. Budapesten a vevők mintegy fele fektette ingatlanba megtakarításait, átlagosan 46 millió forintot, vidéken ez az összeg 29 millió forint körül mozgott.

Erősödik a forint – árat csökkent az ALDI

Az utóbbi napokban tapasztalható forinterősödés következtében számos termék beszerzési ára csökkent, ezért az ALDI – mindenkori gyakorlatának megfelelően – az elért árelőnyt továbbadja vásárlóinak. A diszkontlánc a mai naptól több mint 100 termék – köztük pékáruk, hús- és haltermékek, tisztítószerek – árát mérsékli jelentősen, akár 40%-os mértékben.
2026. 04. 23. 17:00
Megosztás:

Újabb vezető márka az AutoWallis-nál: a Geely Ausztriában debütál a magyar csoporttal

Újabb vezető márkával erősít az AutoWallis Csoport, miután Ausztriában kizárólagos forgalmazói megállapodást írt alá a kínai Zhejiang Geely Holding Grouppal. A megállapodás ezúttal a Geely márka osztrák értékesítési jogaira vonatkozik. A lépéssel az AutoWallis tovább bővíti képviselt márkáinak számát és fejleszti együttműködését a világ nyolcadik legnagyobb járműgyártójával, egyúttal tovább diverzifikálja közép-kelet-európai pozícióját. A Geely innovációinak fókuszában az elektromos és hibrid hajtással, valamint az intelligens vezetési rendszerekkel kapcsolatos technológiák állnak. A kínai vállalatnak jelentős növekedési tervei vannak Európában.
2026. 04. 23. 16:30
Megosztás:

Pi Network újra reflektorfényben? – A Protocol 22 hozhat fordulatot a PI árfolyamában

A Pi Network ismét mozgolódik: technológiai frissítések, közelgő határidők és rangos konferenciaszereplés is napirenden van. De vajon mindez elég lesz ahhoz, hogy a PI token visszanyerje a befektetők figyelmét?
2026. 04. 23. 16:00
Megosztás:

Több új lakás, magasabb áron - így alakult át az új építésű lakások piaca

A budapesti új építésű lakások átlagos négyzetméterára 2026 első negyedévében meghaladta az 1,8 millió forintot, miközben a kínálat több mint felével bővült. A Duna House és az ELTINGA Ingatlanpiaci Kutatóközpont közös elemzése alapján a piac kettős képet mutat: a 2025-ös meredek drágulást követően az árak megtorpantak, a tavaly év végi vásárlási hullám után pedig a forgalom alacsonyabb szinten stabilizálódott.
2026. 04. 23. 15:30
Megosztás:

ESG: a kkv-k fellélegezhetnek, a nagyvállalatoknak viszont lépniük kell

A kis- és középvállalatok számára egyszerűsítést jelent a vállalati fenntarthatósági átvilágításról szóló uniós irányelv, a CS3D aktuális módosítása. Az irányelv által továbbra is érintett nagyvállalatoknak érdemes feltérképezniük, hogy megfelelőek-e az ellátási láncukról rendelkezésre álló információk ahhoz, hogy teljesítsék a jogi kötelezettségeiket – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda.
2026. 04. 23. 15:00
Megosztás:

8 legjobb kriptós befektetés a mai negatív hangulatban is

Az elmúlt 24 óra ismét emlékeztette a befektetőket arra, hogy a kriptovaluta-piac nem csupán számok és grafikonok világa, hanem érzelmekkel, várakozásokkal és hirtelen fordulatokkal teli történet.
2026. 04. 23. 14:30
Megosztás:

Csökkent az euróövezet áprilisi gazdasági teljesítménye

Az euróövezetben csökkent a gazdasági aktivitás áprilisban az előző hónaphoz képest, mert bár a feldolgozóipar teljesítménynövekedése gyorsult, a szolgáltatóipar teljesítménye azonban jelentősen csökkent a londoni S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet és a Hamburg Commercial Bank AG közös beszerzésimenedzser-indexének (BMI) csütörtökön közzétett előzetes értékei alapján.
2026. 04. 23. 14:00
Megosztás:

700 millió dolláros kriptoalap jöhet: újabb nagy dobásra készül a Blockchain Capital

A kriptovaluta-piac körüli bizonytalanság ellenére továbbra sem lankad az intézményi befektetők érdeklődése. A legfrissebb értesülések szerint a veterán kriptós kockázati tőkealap, a Blockchain Capital, két új alap létrehozásával akár 700 millió dollár bevonását tervezi – ami komoly bizalmi szavazat lehet az iparág jövője mellett.
2026. 04. 23. 13:30
Megosztás:

Napszemüvegek a hatóság fókuszában – országos ellenőrzést indít az NKFH

A tavaszi-nyári időszak közeledtével egyre többen vásárolnak napszemüveget. A fogyasztók egészségének és biztonságának védelme érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve országos piacfelügyeleti vizsgálatot indított az egyéni védőeszközök körében, különös tekintettel a napszemüvegekre. Az ellenőrzések célja annak biztosítása, hogy a forgalomba hozott termékek megfeleljenek az európai uniós és hazai jogszabályi előírásoknak, és ne jelentsenek kockázatot a felhasználók egészségére.
2026. 04. 23. 13:00
Megosztás:

A magyar oktatás megújításához valódi párbeszéd és gyors sikerek kellenek

Az oktatási tárca vezetőjének személye mindig vitákat generál. A kérdés azonban nem az, hogy az új miniszter pedagógus-e vagy sem – sokkal fontosabb, hogy képes legyen konszenzust építeni egy évtizedek óta konfliktusokkal terhelt rendszerben.
2026. 04. 23. 12:30
Megosztás:

Fúziós ügyben bírságolt a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa bejelentés és engedély nélkül végrehajtott fúzió miatt 672 ezer forint bírságot szabott ki - közölte a GVH csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 23. 12:00
Megosztás:

Az ALTEO átadta hatodik villamosenergia-tárolóját

Üzembe helyezték az ALTEO hatodik, 20 MWh kapacitású villamosenergia-tárolóját Győrben, amely a Társaság már meglévő gázmotorparkjával közösen csatlakozik a villamosenergia hálózathoz, így a beruházással a meglévő hálózatcsatlakozási kapacitás kihasználtsága is növekszik.
2026. 04. 23. 11:00
Megosztás:

Nem változtak számottevően a fejlett piaci kötvényhozamok szerdán, erősödött a dollár az euróval szemben, a régiós devizák gyengültek

A nyersolaj ára tovább emelkedett szerdán, a WTI és a Brent egyaránt 3% körüli mértékben drágult, a Brent hordónként 100 dollár fölé szökött.
2026. 04. 23. 10:30
Megosztás:

Emelkedtek szerdán az amerikai tőzsdék, miközben Donald Trump meghosszabbította a tűzszünetet

Emelkedéssel zártak szerdán az amerikai részvénypiacok, miután Donald Trump amerikai elnök meghosszabbította az Iránnal kötött tűzszünetet, miközben a vártnál kedvezőbb vállalati gyorsjelentések is támogatták a befektetői hangulatot.
2026. 04. 23. 10:00
Megosztás:

Estek tegnap az európai indexek

Gyengültek tegnap az európai részvénypiacok, miközben a befektetők az iráni tűzszünet meghosszabbításával kapcsolatos fejleményeket mérlegelték.
2026. 04. 23. 09:30
Megosztás:

Romániában is az AutoWallis vezeti be az XPENG márkát

Magyarország, Horvátország és Szlovénia után Romániában is az AutoWallis nyerte el az XPENG importőri jogait portugál partnerével, a Salvador Caetano Csoporttal közösen. Az innovatív kínai elektromos járműgyártó bevezetése várhatóan 2026 nyár elején indul az újabb, immáron negyedik országban.
2026. 04. 23. 09:00
Megosztás:

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem

Hibrid rezidensi-kutatói program indításáról írt alá együttműködési megállapodást a Semmelweis Egyetem és a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház – közölte honlapján kedden a szombathelyi kórház.
2026. 04. 23. 08:30
Megosztás:

Szijjártó Péter: a választási eredmény egyértelmű

Végső soron mindent a választási eredmény minősít, az pedig egyértelmű, azt tiszteletben kell tartani - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Telex YouTube-csatornáján szerda este élőben közzétett interjúban.
2026. 04. 23. 08:00
Megosztás:

Nőttek az új autóeladások Európában márciusban az elektromos autóknak köszönhetően

Erőteljesen nőttek az új autóeladások Európában márciusban, elsősorban az elektromos járművek iránti kereslet bővülésének köszönhetően, miközben a hagyományos, belső égésű motoros modellek iránti kereslet tovább csökkent az európai autógyártók szövetsége (ACEA) csütörtökön publikált jelentése alapján.
2026. 04. 23. 07:30
Megosztás:

Versenyelőnyt adhatna, mégis kevés cég él vele: hosszútávú ösztönzőprogramok a munkaerőpiacon

Miközben a vállalatok számára komoly kihívást jelenthet a tehetségek bevonzása és megtartása, a hosszútávú ösztönzőprogramok Magyarországon továbbra sem elterjedtek széles körben. A részvény- vagy teljesítményalapú, illetve halasztott juttatási konstrukciók nemcsak erősíthetik a munkavállalói lojalitást és csökkenthetik a fluktuációt, hanem megfelelő kialakítás mellett adózási szempontból is versenyképes alternatívát jelenthetnek a hagyományos bérelemek mellett. A Deloitte szakértői szerint ugyanakkor az előnyök csak körültekintő tervezéssel, megfelelő adókezeléssel és a HR-stratégiába illesztett megközelítéssel érvényesíthetők.
2026. 04. 23. 07:00
Megosztás: