Eldőlt? Ő lehet a következő pápa!

Top 5 esélyes a következő pápai címre (fogadóirodai oddsok alapján)
5. Robert Sarah (Guinea)
Odds: 8/1 (12,5% esély)
Kor: 79 év
A guineai származású bíboros a konzervatív szárny egyik legismertebb alakja. Korábban a Liturgikus Kongregáció prefektusa volt, és gyakran bírálta Ferenc pápa reformjait. Bár támogatói között sok a hagyománytisztelő hívő, a konklávé többsége valószínűleg nem kíván visszatérni a korábbi irányvonalhoz.
4. Peter Turkson (Ghána)
Odds: 6/1 (16,7% esély)
Kor: 76 év
Turkson bíboros már a 2013-as konklávén is esélyesnek számított. A társadalmi igazságosság és a környezetvédelem elkötelezett híve, aki jól ismeri a Vatikán működését. Afrikai származása és progresszív nézetei miatt sokan támogatják, de kérdéses, hogy képes-e széles körű konszenzust kialakítani.
3. Matteo Zuppi (Olaszország)
Odds: 6/1 (16,7% esély)
Kor: 69 év
Bologna érseke, a Sant’Egidio közösség tagja, ismert békeközvetítő és a szegények védelmezője. Mérsékelt reformpárti, aki hidat képezhet a konzervatív és progresszív táborok között. Olasz származása és diplomáciai készségei miatt sokak szerint ideális kompromisszumos jelölt lehet.
2. Luis Antonio Tagle (Fülöp-szigetek)
Odds: 3/1 (25% esély)
Kor: 67 év
A korábbi manilai érsek, jelenleg a Vatikánban az evangelizációért felelős dikasztérium vezetője. Ferenc pápa egyik legközelebbi munkatársa volt, és sokan a reformok folytatóját látják benne. Empatikus stílusa és ázsiai származása miatt történelmi jelentőségű választás lenne.
1. Pietro Parolin (Olaszország)
Odds: 9/4 (30,8% esély)
Kor: 70 év
A Vatikán államtitkára, gyakorlatilag a Szentszék második embere. Tapasztalt diplomata, aki számos nemzetközi ügyben képviselte az egyházat. Bár a kínai kormánnyal kötött megállapodásai vitatottak, sokan stabil és kiegyensúlyozott vezetőként tekintenek rá, aki képes lehet egységet teremteni a különböző irányzatok között.
Elemzés és kilátások
A fogadóirodák szerint Pietro Parolin a legesélyesebb, hogy kövesse Ferenc pápát, de a konklávé kimenetele mindig tartogat meglepetéseket. A választás során nemcsak a teológiai irányvonal, hanem a földrajzi reprezentáció, a vezetői képességek és a személyes karizma is döntő szerepet játszhat. A május 7-én kezdődő konklávé során kiderül, hogy az egyház a reformok folytatását vagy egy új irányvonalat választ-e.