Elindult a nevezés a 2025-ös Winelovers Wine Awardsra - Idén már 12 kategóriában küldhetik be tételeiket a borászatok

2025-ben a Winelovers Wine Awards negyedik alkalommal, új helyszínen kerül megrendezésre; a szervezők több mint ezer bor nevezését várják a versenyre 12 különböző kategóriában.

Elindult a nevezés a 2025-ös Winelovers Wine Awardsra - Idén már 12 kategóriában küldhetik be tételeiket a borászatok

Időpont: 2025. június 29. - július 1.
Helyszín: Ensana Thermal Hotel Margitsziget

A korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is a borvilág krémje: Master of Wine-ok, Master Sommelier-k, WSET Diplomás szakértők, valamint borászok, kereskedők és neves sommelier-k gyűlnek össze, hogy a Winelovers nemzetközi versenyén megtalálják Közép- és Kelet-Európa legjobb borait.

Winelovers Wine Awards néhány év alatt a három legnagyobb hazai szervezésű nemzetközi borversenyének egyikévé vált, és jó úton van afelé, hogy a közép- és kelet-európai régió legjelentősebb boros megmérettetésévé váljon.

Több mint borverseny

A Budapesten zajló bírálat már az előző években is túlmutatott a hagyományos versenyeken, mert nemcsak önmagában egy nemzetközi sztenderdeknek megfelelő megmérettetés, hanem számos kísérőprogrammal gondoskodik arról, hogy a pincészetek a kereskedelmi kapcsolatok kialakításának terén is megtalálják a számításaikat.

A háromnapos borbírálat mellett a Winelovers-X „trade tasting” esemény is megrendezésre kerül, melynek kiemelt célja a kezdetektől az, hogy hatékony offline platformot hozzon létre a szakemberek számára, valamint összekösse a borászokat az újdonságokat kereső kereskedőkkel és étterem-tulajdonosokkal, alkalmat teremtve ezzel gyümölcsöző kapcsolatok kialakítására. Idén az X teljes mértékben szakmai esemény lesz, megtartva ezzel azt a fókuszt, amely az üzleti célú kapcsolatok kialakítását célozza. A borverseny második napján, hétfői napon kerül rá sor, amelyre kifejezetten a szakmából várnak 300-400 vendéget.

A rapid randi szerű kóstolási lehetőséget biztosító Meet the Buyer tavaly óriási népszerűségnek örvendett. Ezen olyan kereskedők vesznek részt, akik kimondottan ebből a régióból keresnek borokat, és 12-12 percben ismerkedhetnek meg a potenciális pincészetekkel. A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a szervezők 2025-ben két időpontban is lehetőséget biztosítanak a borászatoknak a bemutatkozásra.

A borversenyen elért eredmények széleskörű és nemzetközi publicitást is kapnak. Az eredményt elért borok az angol nyelvű honlapon és a verseny közösségi média-felületein túl a Wine-Searcher nemzetközi oldalon is megjelennek, sajtóközleményeken keresztül jutnak el a nemzetközi sajtóhoz, továbbá többek között egy szerkesztett, angol nyelvű digitális kiadványban a borpiac legjelentősebb nyugat-európai szereplőihez. A 100 legjobb magyar bor nyomtatott magazinba a legjobb eredményeket elért magyar tételek kerülnek be minden évben; az ünnepélyes díjátadón, és a Winelovers 100 Nagykóstolón pedig a fogyasztók is megkóstolhatják majd a Winelovers Wine Awards díjnyertes hazai tételeit.

„A Winelovers Wine Awards mindössze három év alatt bebizonyította, hogy helye van a legnagyobb hazai szervezésű borversenyek között, mind a nevezett minták száma, mind a lebonyolítás színvonala tekintetében. Célunk, hogy a nevezések száma idén átlépje az 1000-es határt, miközben a nemzetközi mezőnyt is tovább erősítjük. A B2B fókuszú kísérő eseményeink már bizonyították sikerességüket: olyan gyakorlati lehetőségeket kínálnak a borászatoknak, amelyek valódi támogatást nyújtanak a kereskedelmi kapcsolatok építésében. Az új kategóriák bevezetésével pedig még szélesebb kör számára tesszük elérhetővé a versenyt, lehetőséget adva azoknak is, akik eddig nem tudtak részt venni” - emelte ki Ádám Boglárka, a Winelovers ügyvezetője.

Még több bor számára kinyílnak a kapuk

A borversenyen idén a korábbi kategóriák mellett négy új is meghirdetésre kerül. A gyöngyözőborok, habzóborok, tank és transvasée technológiával készült italok külön versenyeznek a hagyományos eljárással készült pezsgőktől. A natúr borok és a retail borok is külön kategóriát képeznek majd. A retail borok célja, hogy széles közönség számára nyújtsanak megbízható borokat, beleértve az alkalmi borfogyasztókat is. Ez a kategória nem zárja ki a magas minőséget, de a hangsúly elsődlegesen a megfizethetőségen, másrészről a hozzáférhetőségen van. Ebbe a kategóriába azoknak a boroknak a nevezését várják, melyek a kiskereskedelemben szélesen elérhetőek. Izgalmas kategóriának ígérkezik ezenfelül az alternatív csomagolású boroké. Ez a hagyományos üvegpalackon kívüli megoldásokat jelenti: Bag-in-Box (BiB), Alumínium dobozok (cans), PET-palackok, Tetra Pak, Üveg alternatívák (pl. kőedény, kompozit anyagok) és Borcsapolók (keg).

Egy verseny számos lehetőség a borászoknak

A Winelovers Wine Awards tökéletes bemutatkozási lehetőség és megjelenési felület a közép- és kelet-európai országok borászatai számára, ha export tevékenységben gondolkoznak a régión kívül vagy azon belül. A szervezők nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy minél több országból érkezzenek zsűritagok, és lefedjék azokat a piacokat is, melyek fontos export célországok lehetnek a CEE régió számára.

MUTASD MEG A BORODAT A VILÁGNAK, LEGYENEK OTT A TE TÉTELEID IS A 2025-ÖS WINELOVERS WINE AWARDS-ON! NEVEZZ ITT!

A Winelovers Wine Awards elnöke idén is Bálint László dipWSET lesz, a zsűriben a korábbi évekhez hasonlóanEssi Avellan Master of Wine (Finnország) és Czinki Tamás Master Sommelier (Magyarország) is ott lesz, de sok új szakértő is érkezik, így például Mikk Parre (Észtország), a legfrissebb Európa-bajnok sommelier és Serdar Balkaya (Egyesült Királyság), aki jelenleg a két Michelin-csillagos Trivet étteremvezetője. Az első nevek már fent vannak a weboldalon, nézd meg kik azok, akik már biztosan ott lesznek!

Építsd a Buyer-ekkel kereskedelmi kapcsolataidat!

A Winelovers Wine Awards kísérő eseményein személyesen is megismerkedhetsz velük! A Meet the Buyer-en bemutathatod a borodat többek között Solveig Grohne-nek (Németország), aki az egész német Rossmann-hálózat borkínálatáért felel, Daniel Satolának (Egyesült Államok), aki a tavalyi Meet the Buyer-en is több sikeres üzletetet kötött, és Peter Goosens-nek (Belgium), akinek cége, a hatalmas portfólióval rendelkező Global Wineries Magyarországról is folyamatosan keresi az új borászatokat.

További információk: https://wineloverswineawards.com/

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.
2025. 06. 28. 12:00
Megosztás:

Jeff Bezos esküvője több mint kilencszázmillió eurót hoz Velence városának

Jeff Bezos amerikai milliárdos esküvője Velencében rendkívüli láthatóságot adott a város idegenforgalma számára, valamint több mint 950 millió euró bevételt hozott - közölte az olasz turisztikai miniszter, Daniela Santanche pénteken.
2025. 06. 28. 11:00
Megosztás:

António Costa: az EU utat nyit Ukrajnának az uniós csatlakozáshoz

Európa biztonsága összefügg Ukrajna biztonságával, ezért az Európai Unió továbbra is az igazságos és tartós békéért küzd, miközben utat nyit az országnak az Európai Unióhoz való csatlakozáshoz - jelentette ki az Európai Tanács elnöke Brüsszelben, az egynapos csúcstalálkozót követően péntek hajnalban.
2025. 06. 28. 10:00
Megosztás:

Az egyensúly ott kezdődik, ahol a rohanás véget ér

Üzenetek, e-mailek, mindenféle értesítések tömege. Ma már nehéz eldönteni, mikor dolgozunk, és mikor éljük az életünket. Az információs túlterheltség, a mindig elérhetőnek lenni kényszere és a folyamatos produktivitás nyomása könnyen felőrli még a legkitartóbbakat is. De vajon mikor engedjük meg magunknak igazán azt, hogy lelassuljunk? Mikor volt az utolsó alkalom, amikor valóban offline voltunk? Nemcsak technikailag, hanem fejben is?
2025. 06. 28. 09:00
Megosztás:

Így néz ki 2025 közepén a magyar munkaerőpiac - elemzés

Májusban 4 millió 669 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami közel 3 ezer fővel magasabb az áprilisi szintnél, ugyanakkor több mint 31 ezerrel elmarad az egy évvel korábbitól. A háromhavi adatoknál azonban még ennyi javulás sem látható.
2025. 06. 28. 08:00
Megosztás:

Már közel félezer magyar vállalkozás kapott értesítést a Demján Sándor Program támogatásáról

Már közel félezer magyar vállalkozás kapott értesítést a Demján Sándor Program támogatásáról, amely több mint 1400 milliárd forintot forgat a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) megerősítésébe – mondta pénteki videóüzenetében Palóc André.
2025. 06. 28. 07:00
Megosztás:

A vállalatok közel fele kifizeti a váltságdíjat– derül ki a Sophos jelentéséből

A kiberbiztonsági megoldások globális vezetője, a Sophos ma közzétette hatodik State of Ransomware (A zsarolóvírus-helyzet) éves jelentését, amely egy gyártófüggetlen felmérés 17 ország IT- és kiberbiztonsági vezetőinek részvételével. A kutatás azt vizsgálta, hogyan hatnak a zsarolóvírus-támadások a vállalkozások működésére. A 2025-ös eredmények szerint a cégek közel fele, 50%-a fizette ki a váltságdíjat az adatok visszaszerzése érdekében – ez az elmúlt hat év második legmagasabb aránya.
2025. 06. 28. 06:00
Megosztás:

Csalódásmentes dinnyeszezon? – Az NKFH is ellenőrzi a görögdinnyéket a nyári időszakban

A nyári szezon slágergyümölcse a görögdinnye idén sem marad figyelem nélkül. A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a kormányhivatalok szakemberei országszerte ellenőrzik a dinnye minőségét, valamint a csomagoláson és árusítóhelyeken feltüntetett jelöléseket. Külön hangsúlyt kap a hamis vagy megtévesztő származási adatok kiszűrése. Elsődleges szempont, hogy a vásárlók valóban azt kapják, amit a címke ígér: friss, hazai és kiváló minőségű dinnyét.
2025. 06. 28. 05:00
Megosztás:

A nádtető már nem egyenlő a tűzveszéllyel - Új lángmentesítő kezelés

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.
2025. 06. 28. 04:00
Megosztás:

Nemzetközi Űrállomástól a budapesti minigarzonokig – lakóterek extrém környezetben

Június 25-én, szerdán reggel útnak indult Kapu Tibor, a legújabb magyar űrhajós, aki társaival egy nappal később csatlakozik a Nemzetközi Űrállomás (ISS) legénységéhez. A küldetés ráirányítja a figyelmet arra, milyen kihívásokkal jár az extrém kis alapterületű lakóterek használata – nemcsak az űrben, hanem a nagyvárosok lakáspiacán is – áll az ingatlan.com összeállításában, amely bemutatja, mennyibe kerülnek a jelenlegi kínálatban szereplő legkisebb lakóingatlanok.
2025. 06. 28. 03:00
Megosztás:

500.000 Ft-nál több készpénzt rejtegetsz otthon? Ebből baj lehet!

A túlzott otthoni készpénztartás komoly biztonsági kockázatot jelent. Nagy összegű pénz tárolása a lakásban felkeltheti a betörők érdeklődését, így könnyen célponttá válhatunk. Ráadásul a készpénznek nincs nyomon követhető nyoma, tehát ha ellopják vagy elveszítjük, szinte lehetetlen visszaszerezni.
2025. 06. 28. 02:00
Megosztás:

Továbbra is vezet a Fidesz - legalábbis a Nézőpont így látja

Győzne a Fidesz és hárompárti parlament alakulna a Tiszával és a Mi Hazánkkal egy most vasárnapi országgyűlési választáson; nem jutna be a Kétfarkú Kutya Párt és a Demokratikus Koalíció - közölte a Nézőpont Intézet friss közvélemény-kutatása alapján az MTI-vel pénteken.
2025. 06. 28. 01:00
Megosztás:

Trump visszakozott: mégsem oldja fel az iráni szankciókat

Az Irán elleni szankciók feloldását fontolgatta az utóbbi napokban Donald Trump amerikai elnök, de a legfőbb iráni vallási és politikai vezető "gyűlölködő" csütörtöki megszólalása után elállt ettől a tervétől - fejtette ki maga az elnök pénteken a Truth Social közösségi oldalon.
2025. 06. 28. 00:05
Megosztás:

Rekordokat döntött a hőség csütörtökön

Megdőlt a fővárosi és az országos hajnali és a napi melegrekord is csütörtökön - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján pénteken.
2025. 06. 27. 23:00
Megosztás:

Meglepetés az amerikai gazdaságban: visszaestek a jövedelmek és kiadások

Csökkentek a személyi jövedelmek és kiadások az Egyesült Államokban májusban a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA) pénteken közzétett jelentése alapján.
2025. 06. 27. 22:00
Megosztás:

A horvát parlament elfogadta az új nyugdíjbiztosítási törvényt

A horvát parlament pénteken elfogadta az új nyugdíjbiztosítási törvényt, amely szerint a kormány mandátumának végéig a jelenlegi 645 euróról 800 euróra (mintegy 257 ezer forintról 319 ezer forintra) emeli az átlagnyugdíjat, továbbá 13. havi nyugdíjat vezet be - közölte a horvát közszolgálati rádió.
2025. 06. 27. 21:00
Megosztás:

Nőtt a Mazda eladása

Nőttek a Mazda japán autógyártó vállalat járműeladásai az év első öt hónapjában.
2025. 06. 27. 20:00
Megosztás:

Még a nyáron megállapodna Trump a legfontosabb kereskedelmi partnerekkel

Scott Bessent pénzügyminiszter szerint a Trump-kormány kereskedelmi megállapodásokra vonatkozó programja a munka ünnepéig befejeződhet, amit az Egyesült Álalmokban szeptember 1-én tartanak.
2025. 06. 27. 19:30
Megosztás:

Magasabb lett a vártnál az amerikai maginfláció

Az amerikai személyes fogyasztási kiadások (PCE) árindexe májusban 0,1%-kal emelkedett az előző hónaphoz képest, ami megegyezik az áprilisi értékkel és az előzetes becslésekkel.
2025. 06. 27. 18:30
Megosztás:

A kormány meghosszabbítja a kamatstopot – több százezer család otthonát védi az intézkedés

A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy megvédje a magyar családokat és hosszútávon biztosítsa számukra a kiszámítható, fenntartható lakhatást.
2025. 06. 27. 18:00
Megosztás: