Erős évet zárt a JYSK a globális kihívások ellenére

A JYSK globális forgalma a 2022/23-as pénzügyi évben 6,3 százalékkal nőtt, elérve a 38,5 milliárd dán koronát (5,2 milliárd euró), míg az adózás előtti eredménye (EBIT) 3,96 milliárd dán korona (531 millió euró) lett. A dán kiskereskedelmi lánc folytatta a terjeszkedést is, és a globális kiskereskedelmi piac lassulása ellenére több mint 1,2 millió új vásárlót fogadott 48 országban lévő üzleteiben. Az árbevétel Magyarországon összesen több mint 97 milliárd forintot tett ki a logisztikai központ eredményével együtt.

Erős évet zárt a JYSK a globális kihívások ellenére

JYSK csoport eredmények

A várakozásoknak megfelelően a szeptember 1-jétől augusztus 31-ig tartó 2022/23-as pénzügyi év kihívásokkal teli volt a JYSK számára, az infláció tovább emelkedett, ami a működési költségeket magasan tartotta, és hatással volt a fogyasztók vásárlóerejére is. A JYSK ennek ellenére 38,5 milliárd dán koronára növelte forgalmát, a kiemelt termékeknél – például a kerti bútoroknál - versenyképes árakkal ellensúlyozva a nehéz gazdasági helyzetet.

Az EBIT 13,2 százalékkal csökkent az előző pénzügyi évhez képest, részben a JYSK néhány legnagyobb piacát érintő árfolyamhatás miatt. A koronavírus-járvány előtti évekhez képest azonban a 2022/23-as pénzügyi év EBIT-eredménye 5,7 százalékkal magasabb mint a 2019/20-as, ami azt jelenti, hogy hosszú távon emelkedőn van a nyereség.

„Az EBIT-eredményünk a JYSK alacsony árainak és a kiváló minőségű termékeinknek köszönhetően mérsékeltebben csökkent, mint a globális lakberendezési piac többi szereplőjének. Büszkék vagyunk a munkatársaink kemény munkájára és az idei pénzügyi év eredményére, és szeretném ismét megköszönni kollégáinknak az elkötelezettségüket és odaadásukat" - mondta Rami Jensen, a JYSK idén kinevezett elnök-vezérigazgatója.

Új vezérigazgatóval folytatódik a terjeszkedés 

A 2022/23-as pénzügyi évben tovább folytatta a JYSK a terjeszkedést, megnyitotta első áruházait Törökországban, ahol további üzletek is fognak nyílni.
A JYSK összesen 135 új áruházat nyitott a 2022/23-as pénzügyi évben, emellett pedig rekordszámú üzletátalakítást is befejezett: ez 619 meglévő áruház áthelyezését, bővítését, valamint a legújabb, 3.0-ás üzletkoncepcióra való átalakítást jelentette. A JYSK áruházainak kétharmada már az új koncepció szerint működik. 

A JYSK emellett folytatta az informatikai beruházásokat is annak érdekében, hogy a vásárlók számára zökkenőmentesebb vásárlási élményt biztosítson. Az úgynevezett Unified Commerce lehetővé teszi, hogy a vásárlók a megrendeléseket akár az üzletekben, akár a webshopokban kezdjék vagy fejezzék be, függetlenül attól, hogy hol kezdődött a vásárlási folyamat. 

„A terjeszkedési terveink nem lassultak le, a következő pénzügyi évben legalább ugyanennyi üzletet szeretnénk nyitni, és még közelebb akarunk kerülni a vásárlóinkhoz, hogy a lakberendezés terén relevánsak maradjunk a számukra" – tette hozzá Rami Jensen.

A 2023/24-es pénzügyi évre vonatkozó várakozások

A globális kiskereskedelmi piac továbbra is nagyon kiszámíthatatlan, mivel a vásárlók továbbra is kiemelten figyelnek arra, hogy mire költik a pénzüket. Ugyanakkor az infláció csökken, és az ellátási láncok normalizálódtak. A működési költségek továbbra is magas szinten vannak, de a következő évben várhatóan csökkennek.

„A világban tapasztalható bizonytalanság ellenére továbbra is a növekedést és terjeszkedést fókuszba helyező hosszú távú céljainkra összpontosítunk. A JYSK a jó ajánlatairól és a magas szintű ügyfélszolgálatról ismert, és a vásárlók továbbra is minket választanak, amikor új ágyat, kerti bútorokat vagy lakberendezési tárgyakat keresnek. Továbbra is jó úton haladunk" - mondta Rami Jensen, a JYSK elnök-vezérigazgatója.

Jól teljesített a magyar JYSK is

A JYSK Magyarországon jelentős beruházást hajtott végre a 2022/23-as pénzügyi évben. 200 millió eurós beruházásból jött létre a cég ecseri elosztó központja, amely az ország legnagyobb ilyen létesítménye. A bázison két, több mint 40 méteres, teljesen automatizált magasraktár is működik, a tornyokban 100 ezer raklapnyi áru kapott helyet, a központba pedig hetente 180 kamion gördül be. Az online rendelések kiszolgálásával újabb 35 munkahelyet hoztak létre, így összesen jelenleg több mint 300 ember dolgozik az elosztó központban Innen szolgálják ki a magyar, horvát, szlovák és szlovén üzletek mellett már a négy ország online rendeléseit is. 

„A kihívások ellenére az elosztó központ mellett a 2022/2023-as üzleti évben három új áruházat nyitottunk, így összesen már 94 üzletben fogadjuk a hazai vásárlókat és decemberben további két új áruház is megnyílik: Szarvason és Kispesten. Az árbevétel meghaladta a 97 milliárd forintot, ebben benne van a 2022. novemberében megnyílt ecseri logisztikai bázis eredménye is. Az EBIT megközelítette a 13 milliárd forintot, az alkalmazottak száma a hazai üzletekben és a központi irodában meghaladta a 800 főt” - mondta Szimeiszter Sándor, a JYSK Magyarországért, Ausztriáért és Görögországért felelős country directora.

100 Ft alatt a krumpli ára ebben a nagy áruházláncban!

Krémes krumplipüré egy romantikus vacsorához, az örök klasszikus paprikás krumpli, vagy egy nagy adag hasábburgonya egy baráti összejövetelhez - a PENNY rendkívüli hétvégi ajánlata most a burgonyarajongóknak kedvez.
2026. 02. 11. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek, miután a vártnál gyengébb kiskereskedelmi adatok és a mesterséges intelligencia pénzügyi szektorra gyakorolt potenciális hatásai miatt nőtt a befektetők óvatossága. A kiskereskedelmi szektor nyomás alá került: a Costco részvényei több mint 2%-ot, a Walmart papírjai kozel 2%-ot veszítettek értékükből.
2026. 02. 11. 09:00
Megosztás:

Többnyire csökkenéssel zártak az európai tőzsdék

Többnyire csökkenéssel zártak az európai részvénypiacok a keddi kereskedési napon. Több európai nagyvállalat is beszámolt eredményeiről: a Philips közzétette 2025-ös éves jelentését, amely szerint a vállalat 6%-os megrendelésállomány-növekedést ért el, ismét nyereséges lett a veszteséges 2024-es év után, és 2026-ra 3–4,5% közötti értékesítési növekedést prognosztizált.
2026. 02. 11. 08:30
Megosztás:

A gépjárműadó-mentesség bejelentését sürgeti a NAV

Ha mentességüket egyszerű online nyilatkozattal időben jelzik a NAV-nak, a jogosult szervezeteknek már be sem kell fizetniük az idei gépjárműadót - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 02. 11. 08:00
Megosztás:

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti az öntözési képzések fejlesztését

Gazdálkodói igényfelmérés segítheti a Szarvasi Öntözésfejlesztési Demonstrációs és Képzési Központ oktatási kínálatának fejlesztését - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 02. 11. 07:00
Megosztás:

Tovább korlátozták a Telegram működését Oroszországban

Tovább korlátozta a Telegram messenger működését kedden az orosz tömegtájékoztatási és távközlési felügyelet (Roszkomnadzor).
2026. 02. 11. 06:30
Megosztás:

Az EP az uniós borágazat védelmét erősítő szabályokat fogadott el

Az Európai Parlament kedden nagy többséggel támogatta azokat az új szabályokat, amelyek célja az uniós borágazat védelmének megerősítése, a termelők támogatása és új piaci lehetőségek megnyitása - közölte a testület.
2026. 02. 11. 06:00
Megosztás:

Fiatal kutatóknak is lehetőséget ad az SZTE Szabadegyetem tavaszi szemesztere

A fiatalabb oktatóknak és kutatóknak is megjelenési lehetőséget ad a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szabadegyetem szerdán kezdődő tavaszi, 37. szemesztere - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága kedden az MTI-t.
2026. 02. 11. 05:30
Megosztás:

Lakáshitel-felvétel 2026 elején: mikor és hogyan érdemes dönteni?

A lakáshitel-felvétel továbbra is az egyik legnagyobb pénzügyi döntés egy háztartás életében, ezért különösen fontos a tudatos tervezés és az előrelátó mérlegelés. A K&H friss adatai szerint az Otthon Start Program (OSP) keretében folyósított hitelek átlagos összege eléri a 35 millió forintot, miközben a piaci átlag 26,5 millió forint körül mozog. A program sikere nemcsak a magasabb hitelösszegben, hanem a gyorsaságban is megmutatkozik: rendezett dokumentáció mellett az igényléstől a folyósításig átlagosan mindössze 20-22 munkanap telik el.
2026. 02. 11. 05:00
Megosztás:

Továbbra is a mesterséges intelligencia a legmeghatározóbb technológia

A világ készen áll a mesterséges intelligencia (MI) korszakára. Ez a széles körű konszenzus alakult ki annak a több mint 12 000 embernek a körében, akiket az idei Bosch Tech Compass felmérés során – világszerte és Magyarországon – megkérdeztek. A válaszadók még soha nem tekintettek a mesterséges intelligenciára olyan pozitívan, mint a legutóbbi felmérés során. A többség – hasonlóan az előző kutatáshoz – továbbra is úgy gondolja, hogy az MI lesz a legmeghatározóbb technológia a következő évtizedben, és az összes technológia közül ennek lesz a leginkább pozitív hatása a társadalomra. A megkérdezettek több mint fele (világszerte 56 százalék, hazánkban a résztvevők 51 százaléka) úgy érzi, hogy készen áll a mesterséges intelligencia korszakára. Ugyanakkor a technológia folyamatos és gyors fejlődéséből adódó kimerültségnek is vannak jelei. A válaszadók 57 százaléka jelezte világszerte, hogy szeretne egy pillanatnyi szünetet, és örülne, ha lelassíthatná a technológiai változást, amíg jobban meg nem értjük annak hatásait. Magyarországon is hasonló eredmény született: a felmérésben résztvevők 56 százaléka értett egyet ezzel az állítással.
2026. 02. 11. 04:30
Megosztás:

Bértranszparencia 2026: sürgeti a cégeket az idő, de sok még a nyitott kérdés

Bár az uniós bértranszparencia-szabályozás több részlete még kidolgozás alatt áll, a vállalatok nem halogathatják tovább az arra való felkészülést. A sokrétű elvárások és a jelentős szervezeti érintettség miatt a cégeknek számos kihívást jelentő feladattal kell számolniuk a szabályok gyakorlati alkalmazásakor – hangzott el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és az EY közös szakmai eseményén. Leginkább az adatszolgáltatással, a határidőkkel és a szankciók mértékével kapcsolatos bizonytalanság aggasztja a rendezvényen megkérdezett szakembereket a helyszínen készült gyorsfelmérés alapján.
2026. 02. 11. 04:00
Megosztás:

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az NVB

Újabb jelölőszervezeteket vett nyilvántartásba az április 12-ei országgyűlési választásra keddi ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
2026. 02. 11. 03:30
Megosztás:

2040-re 90 százalékos kibocsátáscsökkentést ír elő az uniós klímarendelet módosítása

Az Európai Parlament kedden jóváhagyta az uniós klímarendelet módosításáról a Tanáccsal kötött politikai megállapodást, amely 2040-re az 1990-es szinthez képest 90 százalékos nettó üvegházhatásúgáz-kibocsátáscsökkentési célt rögzít az Európai Unió számára - közölte a testület.
2026. 02. 11. 03:00
Megosztás:

Ha lakáshiteled van, akkor erre a változásra figyelned kell!

A magyar lakáshitelpiacon 2026-ban is komoly változások zajlanak, amelyek jelentősen befolyásolhatják mindazok helyzetét, akik lakáshitelt fizetnek vagy most tervezik felvenni azt. Itt vannak a legfontosabb és hiteles tények, amelyeket mindenképp érdemes ismerni.
2026. 02. 11. 02:00
Megosztás:

Veszteséges negyedik negyedév, csökkenő éves eladások a Harley-Davidsonnál

Veszteségbe fordult a Harley-Davidson 2025 negyedik negyedévében a csökkenő értékesítési volumenek miatt, éves szinten azonban még nyereséget ért el - derül ki a vállalat kedden közzétett eredménybeszámolójából.
2026. 02. 11. 01:30
Megosztás:

Átalánydíjas villanyszámlát fizetsz? Figyelj, mert a zsebedbe kell nyúlnod

Az utóbbi időszakban számos magyar háztartás tapasztalta meg az emelkedő energiaköltségek hatásait, különösen azok, akik az áramszámlájukat havi átalány formájában rendezik. Noha ez a megoldás első pillantásra kényelmesnek tűnhet, valójában több pénzügyi kockázatot és bizonytalansági tényezőt hordoz, amelyeket érdemes alaposan mérlegelni. De mit is jelent pontosan az átalánydíj?
2026. 02. 11. 01:00
Megosztás:

A közép-kelet-európai üzleti vezetők 76 százaléka optimistán ítéli meg vállalkozása növekedési kilátásait

A közép-kelet-európai (CEE) régióban a cégek egyszerre készülnek növekedésre és fokozódó kockázatokra: az üzleti vezetők 76 százaléka optimistán ítéli meg vállalkozása növekedési kilátásait, ugyanakkor a geopolitikai feszültségek, a szabályozási változások és a technológiai átalakulás jelentős nyomást helyeznek a vállalatokra - derül ki a Grayling tanácsadó cég 2026-os globális trendjelentéséből, amelynek megállapításairól kedden közleményben tájékoztatták az MTI-t.
2026. 02. 11. 00:30
Megosztás:

Átvette és forgalomba állította a 28. új CAF-villamost a BKK

Átvette és forgalomba állította a 28. új CAF-villamost a Budapesti Közlekedési Központ (BKK), miután a jármű sikeresen teljesítette a futáspróbákat és a hatósági vizsgát - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 02. 11. 00:05
Megosztás:

Az Európai Parlament gyorsítaná a menekültügyi eljárásokat

Az Európai Parlament kedden elfogadta az uniós menekültügyi eljárásról szóló rendelet módosításait, amelyek célja a menedékkérelmek gyorsabb elbírálása, valamint egy uniós szintű lista létrehozása a biztonságos származási országokról.
2026. 02. 10. 23:30
Megosztás:

Bitcoin mint digitális tőke – így épít stratégiát válság idején a Strategy vállalat

Nem spekulál, építkezik: vállalati szemléletmód a kriptopiaci viharban: a 2026 eleji piaci turbulencia közepette a Strategy nevű nyilvánosan jegyzett vállalat vezérigazgatója, Phong Le, részletesen kifejtette, hogyan értelmezi a cég a Bitcoin szerepét vállalati szinten.
2026. 02. 10. 23:00
Megosztás: