Ha 1982-2002 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Cikkünk címe bár elég figyelemfelhívó, de célunk az, hogy felhívjuk a Kedves Olvasóink figyelmét arra, hogy év végéig még elérhető a 0%-os kamatozású, akár 10 millió Ft összegű támogatott konstrukció, mely a fiatal házasok számára komoly lehetőséget jelent a családi életkezdéshez, tervezgetéshez, lakásvásárláshoz, gépkocsivásárláshoz stb. Ha valami okból mégsem kaphatsz, ne csüggedj, arra is van megoldás, csak olvasd végig a cikket alaposan!

Ha 1982-2002 közötti években születtél, kaphatsz 10 millió Ft-ot

Mivel a Babaváró Hitel szabad felhasználású hitel, így az összeg szabadon elkölthető akár gépkocsi vásárlására, lakásfelújításra, ingatlan vásárlására stb. A legtöbben lakásvásárlás céljára szokták felhasználni az igényelt összeget, de ez nem kötelező.

Cikkünkben azt mondjuk el, hogy ki jogosult erre az államilag támogatott pénzforrásra, hogy minél hamarabb és legkisebb erőfeszítéssel tudjanak hozzájutni az akár 10 millió Ft-hoz az arra jogosult családok.

Babaváró hitel: meghosszabbítva

A meghosszabbított Babaváró továbbra is segítséget jelent gyermeket vállaló házaspároknak a lakásvásárláshoz. A money.hu korábban összegyűjtötte, hogy a fővárosban és a vármegyeszékhelyeken egy 50 négyzetméteres lakás árának mekkora részét fedezheti a 10 millió forintos kedvezményes hitel.

Budapesten több mint 22 százalékos, Debrecenben, Veszprémben, Székesfehérváron és Szegeden pedig 27-32 százalékos az arány, de Salgótarjánban majdnem eléri a 80 százalékot.

Továbbra is elérhető a gyermekvállalás ösztönzését célzó állami támogatás, a maximum 10 millió forintos - szabad felhasználású - Babaváró hitel. A múlt év végén életbe lépett jogszabály szerint 2024-ig elérhető ez a kedvezményes - lakásvásárlás esetén önrészként is felhasználható - konstrukció, amely az érintetteknek számára az első lakásuk megvásárlásához jelenthet jelentős segítséget.

A money.hu összeállításából kiderül, hogy a Budapesten és a vármegyeszékhelyeken eladásra kínált használt lakások átlagos négyzetméterára alapján egy 50 négyzetméteres lakóingatlan árának mekkora részére elég a Babaváró. 

A sikeres kereskedés IDE kattintva javítható

babaváró hitel lakásvásárlásra

Felértékelődhet a Babaváró hitel a lakáspiacon

A Babaváró szerepe várhatóan felértékelődik a lakáspiacon a kedvező feltételek miatt. Bár a lakások ára az elmúlt években fokozatosan növekedett (bár az elmúlt hónapokban már erőteljes fékeződés látható, sőt több helyen csökkenő lakásárakat láthatunk), a drágulás üteme a múlt év során megtorpant a kereslet csökkenése miatt.

Közben a kínálat bővülést mutat, ennek eredőjeként a különböző térségek, városok, települések egyes részein a korábbi időszakhoz képest komoly alkupozícióba kerültek a vásárlók. Ha pedig a babavárós vevőjelöltek ki tudják használni a piaci helyzetből adódó előnyüket, és lejjebb tudják szorítani a vételárat, akkor ez a kedvezményes hitelösszeg is nagyobb szerepet kap. 

Továbbá a bérek várható emelkedése is javítja az összképet. Igaz, hogy az árak emelkedése miatt sok családnál, köztük a gyermekvállalást tervezőknél is növekedtek a kiadások, ám ez jó eséllyel csak rövid távon lesz így. Hosszabb távon az áremelkedés üteme lassulni fog, miközben a bérek továbbra is emelkedő pályán maradhatnak.

Így a Babaváróhoz kapcsolódó - maximum 50 ezer forintos - havi törlesztés az arányokat tekintve kisebb megterhelést jelent majd a családi költségvetésben. Lényeges szempont emellett, hogy a Babaváró hitel törlesztése minden gyermek születése után 3 évig szüneteltethető.

Ráadásul az első gyermek megszületése után a hitel kamatmentessé válik, ha pedig futamidő alatt születik meg a második gyermek, akkor a visszafizetendő összeg 30 százalékát engedi el az állam, a harmadik babánál pedig a teljes tartozást átvállalja.

Mire elég a Babaváró Budapesten, Győrben, Debrecenben vagy Miskolcon?

A money.hu összeállítása szerint egy 50 négyzetméteres budapesti lakás ára az ingatlan.com adatai szerint január első hetében 44,7 millió forint volt. A 10 millió forintos Babaváró ennek majdnem a 23 százalékára elegendő, vagyis az önrészt fedezi a támogatás.

A vármegyeszékhelyeken kedvezőbbek a számok. Győrben például a 38 millió feletti kínálati ár több mint 26 százalékát, míg Debrecenben, Veszprémben, Székesfehérváron és Szegeden a 31,3-36,6 milliós árat tekintve 27-32 százalékos az eredmény.

Az alacsonyabb - 12,8-22,9 milliós - lakásárakkal rendelkező vármegyeszékhelyeken, például Szolnokon, Szekszárdon, Békéscsabán, Miskolcon és Salgótarjánban egy 50 négyzetméteres lakásnak a 43-78 százalékát is ki lehet fizetni a Babaváró összegéből. 

A money.hu összeállítása felhívja a figyelmet arra, hogy a Babavárónak szigorú, minden banknál azonos feltételei vannak, ugyanakkor a hitelbírálati eljárás pénzintézetenként eltérő lehet, például a minimális életkort vagy az elvárt jövedelem mértékét tekintve. Ezért is érdemes alaposan tájékozódni a támogatás igénylése előtt.

Szintén tanácsos átnézni a banki ajánlatokat, ha a Babaváró mellé a megfelelő anyagi háttérrel rendelkező házaspár a szintén államilag támogatott csokos vagy piaci kamatozású lakáshitellelegészítené ki a Babaváró összegét a kiszemelt lakás megvásárlásához.

Miért kedvező megoldás a Babaváró Hitel?

- gyors elbírálás után akár 10 millió Ft-ot is kaphattok

- a pénzt szabadon használhatjátok bármire (hiszen ez egy un. szabad felhasználású hitel)

- a Babaváró hitel az első 5 évben kamatmentes, és ha az első 5 éven belül gyermek születik akkor a futamidő végéig kamatmentes is marad

- ha 5 éven belül egy gyermek születik, akkor 3 évig nem kell törlesztő részletet sem fizetni

- ha a második gyermek is megszületik, újabb 3 évre szünetel a törlesztés és a fennmaradó tartozás 30%-át elengedik

- ha a harmadik gyerek is megérkezik a családba, akkor pedig a teljes fennmaradó tartozást elengedik

Ne ijedj meg, ha már van gyermeked, mert ez nem kizáró ok a Bababaváró Hitel esetén. És akkor se rémülj meg, ha egyáltalán nem születik gyermeketek (hiszen ezt senki nem tudhatja biztosan, hogy összejön), mert arra is van megoldás.

Kinek és miért is jó a Babaváró Hitelkonstrukció?

- Nektek, ha házastársak vagytok

- Nektek, ha 18 évesek elmúltatok (és a hölgy nem idősebb, mint 41 év - bizonyos bankok 21 éves alsó korhatárt határoztak meg, ezért szerepel cikkünk címében a két évszám, mint indikáció)

- legalább egyikőtöknek van 3 év folyamatos, bejelentett munkaviszonya (TB jogviszony, tanuló is lehet akár)

- ja, és nem szerepeltek a BAR (KHR) listán..., az sajnos kizáró ok :(

- de ami jó hír, hogy nem kell a hitelhez ingatlan fedezet (jelzálog)

Szóval nem túl szigorúak a feltételek... Ha mégsem felelsz meg valamelyik feltételnek, akkor IDE kattints.

Hová fordulj, ha szeretnél Babaváró Hitelt igényelni?

Mivel a bankok feltételei különbözhetnek a hitelösszeg megítélésében és néhány lényeges kérdésben, ezért érdemes felkeresni egy független pénzügyi tanácsadót, aki tisztában van a különböző pénzintézetek feltételeivel, így megtudhatjuk tőle melyik bankot érdemes választani ahhoz, hogy a legjobban járhassunk. Így rengeteg időt és fáradságos bankban üldögélést spórolhatsz meg.

További részletek ITT

A vártnál gyengébben alakult az Egyesült Királyság növekedése a negyedik negyedévben

Vegyes képet mutattak az európai tőzsdék csütörtökön, a francia CAC 40 0,3%-kal növekedett, a DAX stagnált, az angol FTSE 100 viszont 0,7%-kal visszahúzta a pán-európai indexet, amely így 0,5%-os veszteségben zárta a napot. Az angol piac gyengeségéhez hozzájárulhatott, hogy a vártnál gyengébben teljesített az Egyesült Királyság a negyedik negyedévben, amikor az előző periódushoz képest mindössze 0,1%-kal emelkedett teljesítménye az elemzők által várt 0,2% helyett, így az éves növekedése 1,0% volt. A feldolgozóipar kedvező teljesítményét ellensúlyozta a továbbra is gyengélkedő építőipar, a szolgáltatások pedig két év óta először stagnáltak.
2026. 02. 13. 10:00
Megosztás:

Estek az amerikai indexek, Trump ismét környezetvédelmi szabályozásokat törölt el

Estek a tengerentúli indexek, mivel a befektetők fokozott mértékben adták el a technológiai részvényeket, és menekültek a közlekedési vállalatok papírjaiból az AI-al kapcsolatos híreket követően.
2026. 02. 13. 09:30
Megosztás:

Negyedmilliárd forintból fejlesztheti energiarendszereit Békéscsaba

Csaknem negyedmilliárd forint uniós támogatásból fejlesztheti energiamenedzsment rendszereit Békéscsaba - közölte az önkormányzat az MTI-vel.
2026. 02. 13. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint péntek reggel

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben
2026. 02. 13. 08:30
Megosztás:

Fidelity: Van még érték az európai részvényekben?

Historikus összehasonlításban az európai részvények szinte minden értékeltségi mutató és szektor tekintetében jelentősnek számító diszkonttal kereskednek az amerikai részvényekhez képest. Bár ez a különbség részben a gyengébb növekedést, az alacsonyabb sajáttőke-arányos megtérülést és Európa ágazati összetételét tükrözi, a mértéke ma már nehezen indokolható pusztán a fundamentális adatokkal. Az európai vállalatok számos fontos ágazatban, többek között a pénzügyi, az energetikai, a közüzemi, az egészségügyi és az ipari szektorban hasonló eredményprofilokkal és hozamokkal rendelkeznek, mégis 20–40%-os diszkonttal kereskednek amerikai társaikhoz képest. Ennek köszönhető az a piac, melyen a pesszimizmus mélyen beágyazódott az árakba, a várakozások alacsonyak, és egyre nagyobb a szelektív emelkedés esélye.
2026. 02. 13. 08:00
Megosztás:

A magyar kormány gazdaság- és vállalkozóbarát

A magyar kormány gazdaság- és vállalkozóbarát, ennyi akciótervet és adócsökkentést senki sem hajtott végre eddig - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter csütörtökön a Nógrád vármegyei Balassagyarmaton tartott gazdasági konferencián.
2026. 02. 13. 07:30
Megosztás:

Idén is megismételheti a tavalyi 20%-os növekedést a régió ingatlanbefektetési piaca

Idén az európai átlagnál erősebb befektetői lendületet mutat a közép-kelet-európai kereskedelmi ingatlanpiac, miközben a piaci szereplők a tranzakciós aktivitás élénkülésére és fokozott eszközforgásra készülnek. A világ legnagyobb kereskedelmi ingatlanszolgáltató és befektetési vállalatának felmérése alapján a régióban aktív befektetők magasabb kockázatvállalási hajlandósággal, erőteljesebb vásárlási szándékkal és kedvezőbb makrogazdasági pénzügyi feltételekre építve képzelik el stratégiáikat.
2026. 02. 13. 07:00
Megosztás:

Ezek a használt autók most a magyar vevők kedvencei

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal januári közös statisztikája. Az adatok alapján a hazai használtautó-piacon egyre markánsabban a középkategória válik meghatározóvá, a piac súlypontja a 2,5–10 millió forintos árkategóriák felé tolódik. Ezzel párhuzamosan a dízelmodellek részesedése csökkent, az elektromos és hibrid autók kínálata kétszámjegyű ütemben bővült, a hibridek újra a legmagasabb átlagáron szerepelnek, miközben a modellranglistán is több jelentős helycsere történt az elmúlt egy évben.
2026. 02. 13. 06:30
Megosztás:

Tényleg ott drágulnak a lakások, ahol sok munkahely van?

Logikus felvetés, hogy ahol magas a munkanélküliség, elvándorolnak az emberek, ott alacsonyabbak a lakásárak is és kevésbé szívesen költöznek oda máshonnan. Az OTP Ingatlanpont szakértői annak próbáltak utánajárni a statisztikák alapján, hogy valóban van-e ezen tényezők között erős összefüggés.
2026. 02. 13. 06:00
Megosztás:

Toborzási válságban a cégek titkos fegyvere: Műegyetemi Állásbörze

A munkaerőpiac ma drága és kiszámíthatatlan – a műszaki és technológiai tehetségekért folytatott verseny élesebb, mint valaha. Március 10–11-én a tavaszi, Műegyetemi Állásbörze valódi találkozási pontot biztosít a hallgatók és a cégek között, ahol a személyes beszélgetések, valamint a bmejob.hu segítségével a toborzás gyorsabb, célzottabb és hatékonyabb, mint bármely online hirdetés.
2026. 02. 13. 05:30
Megosztás:

Országos Kereskedelmi Szövetség szerint az árrésstop nem tudja kezelni a drágulást

Az árrésstop alkalmatlan az áremelkedés kezelésére, erre csak az egészséges verseny képes - közölte az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSz) csütörtökön az MTI-vel.
2026. 02. 13. 05:00
Megosztás:

Az egyik legdrágább hiba megtakarításnál, ami miatt 30%-kal többet fizetsz

Sokan úgy gondolják, hogy a nyugdíjas éveikre gyűjtve a lehető legbiztonságosabb befektetési stratégiát kell választaniuk. A matematika azonban azt mutatja: ez a döntés akár 30 százalékkal többet vehet ki a zsebedből.
2026. 02. 13. 04:30
Megosztás:

Vény nélkül kapható gyógyszerek piacát vizsgálja a GVH

Egyes piaci szereplők versenykorlátozó magatartása, illetve erőfölénnyel való visszaélése hozzájárulhat a vény nélkül kapható gyógyszerek magas árához – ezt gyanítja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A GVH ezért egyszerre két versenyfelügyeleti eljárást is indított, melyekben érintett gyógyszernagykereskedő cég, patikahálózat-üzemeltető, illetve több gyógyszergyártó vállalkozás is.
2026. 02. 13. 04:00
Megosztás:

Trump-közeli WLFI berobban: elindul a World Swap, új korszak jöhet a nemzetközi pénzátutalásokban

A kriptoszektor újabb ambiciózus szereplővel bővül: a Donald Trump családjához köthető World Liberty Financial bejelentette a World Swap nevű deviza- és remittance (nemzetközi pénzátutalási) platform elindítását. A projekt célja, hogy radikálisan csökkentse a határokon átnyúló utalások költségeit, miközben közvetlen versenyre kel a hagyományos bankokkal és pénzforgalmi szolgáltatókkal. A bejelentés ugyanakkor etikai kérdéseket is felvet a Trump Organization üzleti kapcsolatai miatt.
2026. 02. 13. 03:30
Megosztás:

450 milliós fejlesztés javítja az erdők állapotát az Őrségi Nemzeti Parkban

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság 450 millió forint uniós támogatásból teszi lehetővé, hogy az erdők természetességi állapota javuljon, egyes erdőrészletekben megszűnjön az emberi beavatkozás, és az erdők fejlődése a természetes erdődinamikai folyamatok szerint történjen - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) csütörtöki közleménye szerint a tárca természetvédelemért felelős államtitkára az Őriszentpéteren tartott projektnyitó eseményen.
2026. 02. 13. 03:00
Megosztás:

Leginkább a köztársasági elnökben bíznak a csehek

Petr Pavel államfő a legmegbízhatóbb politikus a csehek szerint, 62 százalékuknak van bizalma benne - derült ki az akadémiai CVVM közvélemény-kutató intézet országos felméréséből, amelynek eredményét csütörtökön hozták nyilvánosságra Prágában.
2026. 02. 13. 02:30
Megosztás:

Alkotmányban rögzítenék a szabad vasárnapot - De vajon miért?

Jakov Milatovic montenegrói elnök az alkotmányban rögzítené, hogy vasárnap legyen munkaszüneti nap, miután az alkotmánybíróság korábban megsemmisített egy erre vonatkozó törvényt.
2026. 02. 13. 02:00
Megosztás:

Miért zuhant a gyémánt ára 80%-kal? Itt a megoldás!

Az idei Valentin-nap minden bizonnyal a szerelem eddigi legköltségesebb ünnepe lesz. Ha valaki a klasszikus „szerelmi háromszöget” tervezte – egy doboz prémium praliné, minőségi kávé és egy ékszer –, akkor a pénztárcája most alapos „korrekción” megy keresztül.
2026. 02. 13. 01:30
Megosztás:

Jogszabályi döntés! Így lehet kerítést építeni Magyarországon a szomszédok között

Az alábbi összefoglaló a hatályos magyar jog alapján mutatja be, hogy két szomszéd között kié a kerítés, kinek mi a kötelezettsége, és milyen országos / helyi szabályok vonatkoznak a kerítés magasságára, kialakítására, anyagára.
2026. 02. 13. 01:00
Megosztás:

Meglepődsz, ha Revolut kártyádat bedugod egy automatába!

Február 1-jétől jogszabály-módosítás eredményeként megduplázódott a magyarországi ATM-eknél díjmentesen felvehető készpénz összege: a korábbi 150 ezer forintos határ 300 ezer forintra emelkedett. Bár ez az előírás nem kötelező a fintech szolgáltatókra – így a Revolutra és a Wise-ra sem –, mindkét cég gyorsan alkalmazkodott a változáshoz.
2026. 02. 13. 00:30
Megosztás: