Ha Vodafonos előfizető vagy, akkor vigyázz! Sokminden nem fog működni hamarosan

A Vodafone tájékoztatása az ügyfelek irányában, annak érdekében, hogy minél kevesebb kellemetlenség legyen a szolgáltatások esetleges el nem érhetősége miatt. Amennyiben Ön a Vodafone ügyfele, úgy kérjük figyelmesen olvassa el a vállalat által kiadott információkat.

Ha Vodafonos előfizető vagy, akkor vigyázz! Sokminden nem fog működni hamarosan

Mi fog történni és mikor?

Az érintett időszakban a Vodafone otthoni és mobil alapszolgáltatásai zavartalanul működni fognak. A hatékonyabb, egységesebb ügyfélkiszolgálás érdekében a Vodafone Magyarország július 11-16. között informatikai átállást végez, ez idő alatt az online és személyes ügyintézés, értékesítés, valamint egyes speciális szolgáltatások (például mobilvásárlás – autópályamatrica, parkolás) nem lesznek elérhetőek. 

A szolgáltató felhívja a figyelmet: az alapszolgáltatások, így az otthoni (vezetékes TV, internet, telefon) szolgáltatások és a mobil hívások indítása/fogadása, az SMS küldés/fogadás, az adathasználat, valamint a hibabejelentések a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül ebben az időszakban is végig elérhetőek lesznek.

A szolgáltató arra kéri az ügyfeleket, hogy szükséges ügyeiket intézzék el még az átállás előtt, mivel azalatt nem lesz lehetőségük a szokásos ügyintézésre. A szolgáltató az ügyfeleket több csatornán keresztül közvetlenül értesíti a változásokról, továbbá az ügyfelek az átállással kapcsolatos naprakész tájékoztatást (többek között az átállás előtti javasolt teendőket, illetve az említett időszakban el nem érhető funkciók listáját, valamint az előfizetők részére készített, az átállást támogató segédleteket) az erre a célra létrehozott aloldalon érik el (cikkünk végén ez is megtalálható, de érdemes addig tovább olvasni).

Informatikai átállás időpontja: 2022. július 11-16. - Mit kell tudni?

A Vodafone Magyarország július 11-16. között informatikai átállást végez, amely gyakorlatilag a Vodafone-UPC integráció utolsó lépése, melynek eredményeképp a Vodafone Magyarország teljes mértékben konvergens digitális szolgáltatóvá válik.

Az átállás alatt az online és személyes ügyintézés, értékesítés, valamint egyes speciális szolgáltatások (például mobilvásárlás – autópályamatrica, parkolás) nem lesznek elérhetőek. Ugyanakkor az alapszolgáltatások, tehát az otthoni szolgáltatások, így a vezetékes TV, internet és telefon, a mobil hívások indítása és fogadása, az SMS küldés és fogadás, az adathasználat, valamint a telefonos ügyfélszolgálaton keresztüli hibabejelentés ez idő alatt is végig elérhetők lesznek.

Fontos információk vezetékes szolgáltatást igénybe vevő ügyfeleknek

A vezetékes szolgáltatással kapcsolatosan a szolgáltató felhívja az ügyfelek figyelmét, hogy az átállásra való felkészüléssel összefüggésben egyes, vezetékes szolgáltatásokhoz kapcsolódó ügyintézésekre már június 24-től csak korlátozottan lesz lehetőség, ezért amennyiben új vezetékes szolgáltatást vagy médiaeszközt szeretnének megrendelni, azt június 23-ig vagy személyesen az üzletekben július 7-ig tehetik meg.

Hasonlóképpen a meglévő vezetékes szolgáltatás másik címre való áthelyezését is június 23-ig kérhetik az ügyfelek. Új vezetékes szolgáltatás vagy médiaeszköz megrendelésére továbbá meglévő vezetékes szolgáltatás másik címre való áthelyezésére az átállás alatt nem lesz lehetőség. A Vodafone továbbá arra kéri ügyfeleit, hogy július 6-ig fizessék be számláikat, az érintett időszakban pedig ne indítsanak számlabefizetést.

Amennyiben korábbi otthoni számlákra van szükség, azokat érdemes már július 8. előtt letölteni a My Vodafone Otthoni fiókból, ugyanis ezek július 9. után ezen a felületen már nem lesznek elérhetők. Az informatikai átállás eredményeképpen az ügyfelek új számlafizető azonosítót kapnak, amelyről e-mailben és SMS-ben is értesítést kapnak.

A szolgáltató felhívja a figyelmet, hogy az informatikai átállást követően az ügyfelek a megszokottnál később kaphatják meg a számlákat, de ebből eredően az ügyfeleket hátrány nem éri, a befizetési határidőt meghosszabbítják, a szolgáltató nem számít fel késedelmi kamatot és elektronikus számla esetén az ügyfelek nem veszítik el az e-pack kedvezményt sem.           

Fontos információk mobilszolgáltatást igénybe vevő ügyfeleknek

Mobil szolgáltatások esetén a Vodafone azt javasolja ügyfeleinek, hogy gondoskodjanak időben az elegendő adatmennyiségről és a roaming szolgáltatások aktiválásáról – különös tekintettel a nyári szabadságok és nyaralások időszakára. A szolgáltató felhívja a figyelmet, hogy július 11-ig fizessék be számláikat. A feltöltőkártyás ügyfelek ATM-en keresztül változatlanul feltölthetik egyenlegüket, valamint  a szolgáltató kéri az ügyfeleket, hogy az ezen időszakban esedékessé váló éves feltöltőkártyás adategyeztetéssel kapcsolatos teendőket  még az átállás előtt végezzék el.

Mi nem lesz elérhető az informatikai átállás időszakában?

Június 24. és július 16. között nem lesz elérhető:

- Vezetékes szolgáltatással kapcsolatos webshop, online leadott rendelések - új vezetékes szolgáltatás vagy médiaeszköz megrendelése online június 23-ig vagy személyesen az üzletekben július 7-ig lehetséges.

- Meglévő vezetékes szolgáltatások áthelyezése egy másik címre

Július 11-16. között nem lesz elérhető:

- Mobil előfizetéssel kapcsolatos webshop, online leadott rendelések. Emiatt új szolgáltatás vagy készülék rendelésére, vagy meglévő mobil előfizetés módosítására július 11-ig van lehetősége az ügyfeleknek. A szolgáltató azt javasolja továbbá az ügyfeleknek, hogy július 6-ig rendeljék meg SIM kártájukat vagy mobil készüléküket, hogy még időben kiszállíthassák.

- My Vodafone online ügyfélszolgálat, My Vodafone alkalmazás – a Vodafone weboldalon és alkalmazásban nem érhetők el a számlák, szolgáltatások.

- Meglévő vezetékes szolgáltatások módosítása

- Streaming és kiegészítő TV szolgáltatások megrendelése

- Meglévő mobil előfizetés módosítása (szerződéshosszabbítás, tarifacsomagváltás). Adat- és egyéb kiegészítő opciók vásárlása. Roaming szolgáltatás aktiválása.

- Mobil és vezetékes számlázással kapcsolatos online és személyes ügyintézés

- Vodafone TV web és mobil alkalmazás elérés

- Eszközökkel/készülékekkel kapcsolatos ügyintézés (szerviz, kárrendezés, biztosítás)

- Mobilvásárlás (autópálya matrica, parkolás, lottó)

- Easy Rider alkalmazás

- Feltöltőkártyás éves adategyeztetés, SIM kártya aktiválás

A teljes lista az informatikai átállásban érintett folyamatokról és a teendőkről a Vodafone erre a célra létrehozott aloldalán érhető el. 

A Vodafone az ügyfelek megértését és türelmét kéri a július 11-16. közötti időszakban.

Solana árfolyam-előrejelzés: Kitörés küszöbén? A Dogecoin gyengül, miközben a Digitap előretör az új befizetési funkcióval

A közelmúltban a kereskedők a SOL esetleges árfolyam-kitörésére fókuszálnak, míg a Dogecoin árfolyama volatilitást mutatott. Yuna influenszer szerint a SOL akár 300 dollárig is emelkedhet, míg a BitGuru optimista a DOGE növekedési lehetőségeit illetően. Bár sokakat izgatnak ezek a „legjobb altcoin-vásárlási lehetőségek”, sokan más projektek felé is fordulnak.
2026. 01. 30. 21:00
Megosztás:

A paksi atomerőmű több mint 16 ezer gigawattóra áramot termelt 2025-ben

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2025-ben 16 097,9 gigawattóra áramot termelt, amely - az év során végrehajtott négy főjavítás mellett is - az erőmű történetének második legmagasabb termelési eredménye - közölte az atomerőmű pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 20:00
Megosztás:

Bitcoin ár összeomlás után lép a porondra a Binance – Új tervvel csillapítanák a piaci pánikot

2026. január 29-én a kriptovaluta-piac ismét megmutatta, milyen gyorsan fordulhat a hangulat az eufóriából a félelembe. A Bitcoin árfolyama drámai zuhanásba kezdett, magával rántva a teljes piacot. A befektetők még fel sem ocsúdtak a történtekből, amikor a legnagyobb kriptotőzsde, a Binance váratlan bejelentéssel állt elő: új stratégiát hirdetett a Bitcoin volatilitásának kezelésére.
2026. 01. 30. 19:00
Megosztás:

A Mol stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával

A Mol-csoport stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával (National Oil Corporation, NOC), a Budapesten aláírt szándéknyilatkozat a két társaság szénhidrogén-kutatási, nyersolaj-kereskedelmi és technológiai-innovációs együttműködését alapozza meg - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 18:00
Megosztás:

Megszületett a bérmegállapodás a Magyar Postánál

Megszületett a megállapodás a 2026. évi bérfejlesztésről a Magyar Posta és a Postás Szakszervezet között, a kétéves bérmegállapodásban a 2026. évre eredetileg rögzített 7 százalékos bérfejlesztési mérték 10 százalékra emelkedik, és növekszik a béren kívüli juttatások keretösszege bruttó 420 000 forintra - közölte a Magyar Posta pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 17:00
Megosztás:

Ingyenes egészségügyi továbbképzés indult bölcsődei dolgozóknak

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Bethesda Gyermekkórházzal és a Magyar Bölcsődék Egyesületével közösen ingyenes egészségügyi továbbképzést indított bölcsődei dolgozóknak - jelentette be a tárca családokért felelős államtitkára pénteken Miskolcon, az első képzés helyszínén.
2026. 01. 30. 16:30
Megosztás:

NGM: 100 milliárd forintos akciótervvel segítjük a vendéglátó szektort

A kormány kiemelten kezeli a turizmus egyik legfontosabb húzóágazatának számító vendéglátó szektor helyzetét, és folyamatosan azon dolgozik, hogy az éttermek mindennapi működését könnyebbé tegye - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 01. 30. 16:00
Megosztás:

Az EU 63 millió euró humanitárius segélyt juttat a mianmari menekülteknek

Az Európai Bizottság 63 millió eurót különített el humanitárius segélyre a mianmari fegyveres konfliktus által sújtott lakosság, valamint a szomszédos országokban, különösen Bangladesben élő rohingja menekültek megsegítésére.
2026. 01. 30. 15:30
Megosztás:

Van értelme „AI-lufiról” beszélni?

Az elmúlt években példátlan mértékű beruházási hullám indult el a mesterséges intelligencia körül: az adatközpontok, chipek, nagy teljesítményű processzorok, hálózati infrastruktúra, hűtési rendszerek és adatkezelő szoftverek százmilliárd dolláros nagyságrendben vonzzák a tőkét. A kulcskérdés azonban nem az, hogy van-e technológiai áttörés, hanem az, hogy megtérül-e ez a befektetett tőke. Erre keresi a választ Szitás Lóránt, a globális, Magyarországon is elérhető befektetési szolgáltató, az XTB piaci elemzője.
2026. 01. 30. 15:00
Megosztás:

A HONOR gyorsuló növekedése Kelet-Közép-Európában

A HONOR, mint globális technológiai márka, amely az okos mobileszközök fejlesztésére és innovációjára fókuszál, továbbra is dinamikus növekedést mutat a nemzetközi piacokon.
2026. 01. 30. 14:30
Megosztás:

Tavaly 2,4 millióan utaztak a BAHART kompjain és hajóin

A Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) hajóin és kompjain tavaly csaknem 2,4 millióan utaztak, ami az elmúlt 30 év egyik legjobb teljesítménye és 53 ezerrel haladja meg a 2024-es forgalmi adatokat - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 14:00
Megosztás:

A Wizz Air hosszú távon elkötelezett a magyar piac iránt

A Wizz Air továbbra is hosszú távon elkötelezett a magyar piac iránt, a jövőben is törekednek a stabilitásra, a megbízhatóságra, a kiszámíthatóságra - hangsúlyozta Váradi József, a légitársaság vezérigazgatója pénteken háttérbeszélgetésen, Budapesten.
2026. 01. 30. 13:30
Megosztás:

Hat év alatt négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon

Hat éve kezdte meg működését a Kifli.hu, a cseh Rohlik Group magyarországi leányvállalata. A minőségi termékeket kínáló online szupermarket árbevétele 2020 és 2024 között közel négyszeresére emelkedett, miközben a vállalat továbbra is beruházási fázisban működik a magyarországi piacon.
2026. 01. 30. 13:00
Megosztás:

Megszólalt az 5-ös lottó nagynyertese! Ki ő?

Véletlenből milliárdok – nyilatkozott az Ötöslottó nagynyertese: szerencsejátéktörténelmi pillanat az, hogy hosszú idő óta először osztja meg az Ötöslottó egyik nagynyertese sorsfordító történetét a nagyközönséggel.
2026. 01. 30. 12:19
Megosztás:

Közeledik az élelmiszerlánc-felügyeleti díj fizetési határideje

Február elején esedékes az élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletének befizetési határideje. A díjat az élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó tevékenységet végző személyeknek és vállalkozásoknak kell fizetniük - hívta fel a figyelmet pénteken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 01. 30. 12:00
Megosztás:

Nem okoztak különösebb meglepetést a magyar GDP adatok

Ma reggel tette közzé a KSH a tavalyi negyedik negyedéves GDP adatra vonatkozó első gyorsbecslését. Ezek szerint a bruttó hazai termék volumene az időszakban a nyers adatok szerint 0,7, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint pedig 0,5 százalékkal nőtt éves összehasonlításban.
2026. 01. 30. 11:30
Megosztás:

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében egy lúd telepen tűnt fel a madárinfluenza

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében egy májhasznú lúd telepen igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma a magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét. Az érintett állomány felszámolása folyamatban van - jelentette be a hivatal pénteken a honlapján.
2026. 01. 30. 11:00
Megosztás:

Fizikai munkások órabére Magyarországon - mennyi most?

2025 negyedik negyedévének végére 2290 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint. Ez 7,5 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló időszakában tapasztalt 2130 forintos értékhez képest. A felsőbb bérkategóriákban ettől alig elmaradó mértékű növekedés zajlott ebben az időszakban: a Moore Hungary több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2024 negyedik negyedévéhez képest 7,1 százalékos bérnövekedést tapasztalt.
2026. 01. 30. 10:30
Megosztás:

Fizikai munkások órabére Magyarországon - mennyi most?

2025 negyedik negyedévének végére 2290 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint. Ez 7,5 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló időszakában tapasztalt 2130 forintos értékhez képest. A felsőbb bérkategóriákban ettől alig elmaradó mértékű növekedés zajlott ebben az időszakban: a Moore Hungary több mint 60, zömmel nemzetközi tulajdonú hazai vállalat mintegy 500 középvezetője esetében 2024 negyedik negyedévéhez képest 7,1 százalékos bérnövekedést tapasztalt.
2026. 01. 30. 10:30
Megosztás:

Az euróövezetben és az USA-ban is minimálisan csökkentek a kötvényhozamok

A szerdai Fed-ülés után nem volt érdemi mozgás a fejlett gazdaságok kötvény- és pénzpiacain, a viszonylag erős makrogazdasági adatok ellenére. Noha érdemben javultak az európai bizalmi indexek, az USA-ban pedig továbbra is kifejezetten alacsony maradt az újonnan munkanélküli segélyért fordulók száma és az iparcikk-megrendelések is lendületesen bővültek, az euróövezetben és az USA-ban is minimálisan csökkentek a kötvényhozamok tegnap. A tízéves amerikai kötvényhozam 4,25, a német 2,85% alatt mozgott. Eközben az EUR/USD 0,1%-kal emelkedett, így egyelőre úgy tűnik, meg tud kapaszkodni a több mint négyéves csúcsnak számító 1,2 közeli szinteken.
2026. 01. 30. 10:00
Megosztás: