Többet kellene védelemre költeni
A NATO tagállamainak növelniük kell védelmi kiadásaikat, mert saját jövőjükkel játszanának "orosz rulettet", ha erre nem hajlandók - írta csütörtökön, a NATO létrehozásának 75. évfordulóján megjelent cikkében Grant Shapps brit védelmi miniszter. David Cameron külügyminiszter ugyanakkor kizárta annak lehetőségét, hogy a NATO harcoló alakulatokat vezényeljen Ukrajnába.
Hoppá! Ez a tőzsdei esés már a Holdról is látszik!
Na ez már a Holdról is látszik! A tegnapi nap igen csúnya mozgásokat mutattak be az amerikai indexek. A Dow Jones, az S&P500 és a Nasdaq is becsúszott a 30 napos mozgóátlag alá, egy-egy szép nagy fekete gyertyával. S mindezt azért, mert jó pár Fed monetáris tanácstag arról kezdett el beszélni, hogy mégiscsak várnia kellene a Fed-nek a kamatcsökkentések elindításával.
Megerősítette a várakozásokat az EKB jegyzőkönyve
Tegnap publikálták az EKB március 6-7-i ülésének jegyzőkönyvét, ami megerősítette az eddigi piaci várakozásokat, nevezetesen, hogy júniusban kezdődhet a kamatcsökkentési ciklus és hogy az idei évben várhatóan három alkalommal fog 25-25 bázisponttal vágni a jegybank.
Az USA külkereskedelme nem túl jól teljesített
Exportrekord és 16 hónapja a legmagasabb import mellett tíz hónapja a legnagyobb külkereskedelmi deficitje alakult ki februárban az Egyesült Államoknak az U.S. Census Bureau, és U.S. Bureau of Economic Analysis statisztikai intézetek csütörtökön publikált kimutatása alapján.
Pillekönnyű pótkocsit fejlesztettünk ki
Kompozit-technológiával készült ultrakönnyű pótkocsi prototípus-sorozatot fejlesztett ki a kalocsai Budamobil-Cargo Kft., a bajai T.E.T.T. Mérnökiroda Kft. és a Neumann János Egyetem alkotta konzorcium - közölte a kecskeméti egyetem csütörtökön az MTI-vel.
Okosmérőket telepít az E.ON
Több mint százhatvanötezer új okosmérőt telepít szolgáltatási területén az E.On Hungária, a 10,1 milliárd forintos beruházás az európai uniós Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz (RRF) programjának keretében, a magyar kormány előfinanszírozása mellett folyik - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) államtitkára a projekt csütörtöki budapesti bemutatóján.
Kíváncsian várjuk miként muzsikál majd az eÁFA
A Kulcs-Soft, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) technológiai konzultációjára felkért partnereként az elsők között nyújtott be sikeres áfabevallást közvetlenül saját szoftveréből, a cég óvatos optimizmussal tekint fejlesztése várható piaci hatására - közölte a társaság az MTI-vel.
A feltörekvő Pullix (PLX) tokent a Binance (BNB) utódjaként emlegetik - elindítja a legkorszerűbb kereskedési platformot bevételmegosztással
A Binance (BNB) coin már évek óta nagy hullámokat vet a Binance tőzsde növekvő népszerűsége miatt, de most egy új riválisa készül a középpontba lépni. A Pullix kereskedési platform a piac beszédtémájává vált, miután több mérföldkövet is sikerült átlépnie a előértékesítés befejezése utáni hetekben. Mindössze néhány hete a PLX token még ismeretlen volt. Azonban a helyzet gyorsan megváltozott, mivel a PLX tokent már számos népszerű kriptovaluta-tőzsdén jegyzik.