A kis cégek is felpörögnek idén!
A K&H és a GfK felmérése szerint jelentősen javultak a cégek árbevétel- és profitvárakozásai az idei évre vonatkozóan, hiszen a mikro-, kis- és középvállalkozások háromnegyede számol árbevételének emelkedésével. A vállalkozások 2010-re átlagosan 5,7%-os árbevétel-növekedést és 2,9%-os nyereség-növekedést prognosztizálnak.
41 százalékkal csökenő profit a Xstrata bányavállalatnál
A világ egyik legnagyobb bányavállalata, a brit-svájci Xstrata hétfőn 2,77 milliárd dolláros adózott eredményt jelentett tavalyról, az elemzők várakozásának megfelelően 41 százalékkal kevesebbet a 2008-as 4,7 milliárdnál. (MTI)
Orbán - A Jobbikra szavazni 'egy elvesztegetett voks'
Orbán Viktor szerint április 11-éig a jobboldalnak, a magyar középerőknek nem szabad mással foglalkozniuk, mint a választások megnyerésével. (MTI)
Már 2012-re 3 százalék alá szorulhat a lengyel költségvetési hiány?
Lengyel kormányzati források szerint amennyiben a gazdasági bővülés tovább gyorsul, úgy Lengyelország képes lesz leszorítani a költségvetési hiányt 3 százalék alá, így az euró bevezetésére akár 2012-ben is sor kerülhet - tudósít a Bloomberg hírügynökség
BÉT - Mire lesz elég a pluszos nyitás?
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 209,67 pontos emelkedéssel, 20.434,41 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 1,04 százalékkal erősödött.
11 milliárd dolláros beruházás! Sting, a püspök és az indiánok összefogtak - ellene.
A világ harmadik legnagyobb vízierőművének megépítésére adott engedélyt a brazil kormány. A beruházás 11 milliárd dollárba kerül. A baj az,hogy a projektnek óriási ellentábora van.
Újra 1100 közelébe kerülhet az S&P 500?
Erős rövidtávú fordulós jelzést látni a grafikonon péntekről, aminek segítségével visszakerülhet 1100 közelébe, bár jelentősebb emelkedésre ennyiből még nem érdemes készülni. (Solar Capital)
7,2 százalékos is lehet az indiai gazdaság bővülése
Az indiai kormányzat szerint a márciussal záródó pénzügyi évben a gazdasági növekedés mértéke elérheti a 7,2 százalékot, mely javulást jelent a korábbi előrejelzésben foglalt 6,7 százalékhoz képest.
Megkapta a cukor is a magáét
A tavaly őszi oldalazás után tovább száguldó cukrot is elérte a negatív nemzetközi hangulat és a többi instrumentummal együtt jelentősen tudott esni a héten. Pénteken a 26 dolláros támasz megfogta, miután ugyan kissé alávágott, de zárásra visszakapaszkodott. (Solar Capital)
Most Európából indult a piacok sújtó métely
A számokból – részben a pénteki amerikai emelkedésnek köszönhetően – főleg az európai piacok esése olvasható ki az elmúlt héten, de az is igaz, hogy a főbb negatív hírek egyértelműen Európát sújtották. Ez a tőzsdei mutatókon kívül a dollár további jelentős erősödésén is meglátszik, amit áttételesen jól érzékeltet a forint/euró, forint/dollár jegyzések jelentősen eltérő mértékű változása is. A Görögországgal kapcsolatos félelmek miatt több európai állam is „gyanús” lett, így már spanyol és portugál irányba terjednek a negatív elemzések. Összességében a túlzott állami eladósodottság az egész eurózónát sújtja. (Solar Capital)
Jönnek az értesítők és a kopogtatócédulák
Ezen a héten kézbesítik az érintett több mint 8 millió választópolgárnak az áprilisi országgyűlési választásról szóló értesítőt és az immár biztonsági elemekkel ellátott ajánlószelvényt. (MTI)
Nem aggódik az amerikai pénzügyminiszter
Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter kijelentette, hogy az amerikai kormányzat "soha" nem fogja elveszíteni a jelenlegi hitelminősítését, annak ellenére hogy a költségvetési hiánya jelentős, és az adósságállománya már eléri a14 billió dollárt.
'Semmi haszna a G7 szervezet fenntartásának'
Súlyos válság" van az euróövezeten belül, és ez nemcsak a legtöbbször emlegetett Görögországra terjed ki - mondta a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt főközgazdásza, aki szerint az euróövezeten kívüli Nagy-Britanniát is a válságövezethez kell sorolni. (MTI)
Ma is az eladók uralják az euró piacát
Az euró árfolyama már negyedik napja csökken a dollárra szemben, miután az európai országok költségvetési deficitjei miatti aggodalmak, melyek érintik Görögországot, Spanyolországot és Portugáliát távol tartják a befektetőket az eszközvásárlásoktól.
Európában megtörhet a három napja tartó veszteség sorozat
Londoni értékforgalmazók szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 harminc pont körüli, a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 huszonöt pont körüli emelkedéssel nyithat hétfőn. (MTI)
Továbbra is a félelem uralja az ázsiai piacokat
Továbbra is csökkennek az ázsiai részvénypiacok, miután az európai pénzügyminisztereknek nem sikerült részletes tervvel előállniuk, arra vonatkozóan, hogy miképp csökkentés a régió szerte magas deficitet. A piac ezek után nem kímélte az euró árfolyamát sem, mely 1,3630-as szintre esett a dollárral szemben.
Megbüntették a Madách Színházat
A Madách Színház Nonprofit Kft. jegyértékesítő programra kiírt egyszerű közbeszerzése kapcsán 500 ezer forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB) a színházat, mivel az ellentmondásosan határozta meg a közbeszerzés tartalmát - a február 2-án kelt határozat a Közbeszerzések Tanácsa honlapján jelent meg. (MTI)
Már nyereséget termel a Märklin
Meghozta a gyümölcsét a tavaly fizetésképtelenné vált Märklin átszervezése: a német modellvasút- és játékgyár már nyereséget tud felmutatni a csődgondnokság közel egy évének elteltével. (MTI)
Választás 2010 - A Fidesz Simicskót jelöli Orbán Anita helyett
Budapest, 2010. február 7., vasárnap (MTI) - A Fidesz Országos Választmányának elnöksége Simicskó Istvánt jelöli Budapest 16. számú egyéni választókerülete Fidesz-KDNP-s indulójának, mert Orbán Anita egészségügyi okok miatt nem tudja vállalni az országgyűlési képviselő-jelöltséget - közölte a Fidesz vasárnap az MTI-vel.
Kétszámjegyű gazdasági növekedésre számítanak a kínai elemzők
Kína idei bruttó hazai terméke (GDP) 10 százalékkal nő - vélte a vezető kínai gazdasági "agytröszt", a tudományos akadémia mellett működő gazdaság-előrejelző intézet. (MTI)