Stratégiai együttműködést kötött a Hörmann és az Orbis
A Hörmann-csoport, a kapuk-, ajtók-, tokok-, távirányítók és kerületvédő rendszerek innovatív piacvezetője mintegy 28%-os részesedést szerzett saarbrückeni székhelyű Orbis AG informatikai tanácsadó társaságban, amely a vállalatot a legnagyobb részvényessé teszi. Az Orbis segítségével a Hörmann egy hosszú távú elkötelezett partnert szerzett a saját növekedési stratégiájának biztosítása érdekében.
Hogyan vásárolják ki a horvátok a MOL-t az INA-ból?
A horvát kormány által felkért befektetési tanácsadó, a Lazard szerdán bemutatta a MOL kivásárlására készült előzetes jelentését az INA horvát olajipari vállalatról.
A FAO és az EU közösen támogatják szomszédos országok mezőgazdaságait
Várhelyi Olivérrel, szomszédságpolitikáért és bővítésért felelős EU-biztossal tartott megbeszélést az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) főigazgatója, Csü Tung-jü, mely során az együttműködés fontosságát hangsúlyozták az Európai Unióval szomszédos térségekkel.
Itt a megfejtés: ezért pörgött föl Kelet-Magyarország és Nyíregyháza ingatlanpiaca
Nyíregyháza az élre törhet a legintenzívebb ingatlanforgalmú megyeszékhelyek listáján az előzetes becslések alapján, sőt maga mögé utasíthatja a népszerű fővárosi kerületeket is. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei megyeszékhely mellett Kelet-Magyarország több régiója feljebb lépett egy év alatt ebben a rangsorban. Az OTP Ingatlanpont szakértői azt vizsgálták meg, hogy mi áll az élénk érdeklődés hátterében, és hogyan alakult át a keleti országrész ingatlanpiaca tavaly.
Újabb szállodák nyílnak meg
Pénteken megnyitja kapuit a vendégek előtt a gyulai Erkel, a tapolcai Pelion és a nyíregyházi Sóstó szálloda, ezzel hétre nő az ismét igénybe vehető Hunguest Hotels szállodák száma. Júniusban és júliusban folytatódik azon szállodák újranyitása, amelyek nem állnak tartós felújítás alatt - tájékoztatta a szállodavállalat csütörtökön az MTI-t.
Egyhetes nemzetgyűlést hívott össze az olasz kormányfő
Egyhetes nemzetgyűlést hívott össze az olasz kormányfő az ország gazdaságának koronavírus-járvány utáni talpra állítása érdekében, a pénteken kezdődő találkozón a hazai gazdasági és társadalmi élet fontos szereplői, valamint az Európai Unió vezetői is részt vesznek.
Folytatódik a 2021-es költségvetés vitája
Az Országgyűlés ma folytatja a kormány 2021-es költségvetésről szóló javaslatának általános vitáját.
440 milliós fejlesztési forrást kap Békés megye
Közel 440 millió forint fejlesztési forrást kap Békés megye a Terület- és településfejlesztési operatív program (Top) keretéből - tájékoztatta a Békés Megyei Önkormányzat közleményben az MTI-t.
Fidelity: A változásokból adódó lehetőségek
A globális gazdasági talpra állás több szakaszban fog lezajlani: először helyre kell hozni a pénzügyeket, országonként stabilizálni kell a fertőzések terjedését, be kell indítani a reálgazdaságot, majd jöhet a gazdaságélénkítés. A jegybankok részben már nekiláttak a pénzügyek rendbehozatalának, és van némi előrelépés az esetszámok stabilizálása terén is, bár az újabb fertőzéshullámok veszélye sajnos továbbra sem zárható ki.
Még mindig erős a fogyasztók pesszimizmusa
Júniusban csökkent, de még erős maradt a fogyasztók pesszimizmusa: a GKI fogyasztói bizalmi index értéke áprilisi, történetének legnagyobb esése után májusban jelentősen (11 ponttal), majd júniusban kisebb ütemben (6 ponttal) nőtt, amivel két hónap alatt csaknem a felét ledolgozta az áprilisi zuhanásának - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb, online felmérésének adatai alapján az MTI-vel.
Újraindult a fővárosi újlakáspiac, gyorsan fogynak az elérhető ingatlanok
A koronavírus-járványt követő átmeneti sokk után visszatértek a vevők az új lakások piacára Budapesten – állítják egybehangzóan a Cordia, az Otthon Centrum és az ingatlan.com szakértői. Népszerű megoldássá vált az ingatlanok virtuális bejárása, a vevők pedig egyre inkább a közeli – egy éven belüli – átadású otthonok iránt érdeklődnek, ám e lakások kínálata rohamosan szűkül.
Hamisítás Elleni Világnap: 15 milliárd eurótól esnek el évente az Uniós tagállamok a hamisítás következtében
Évente több mint 83 milliárd euró veszteség érte a jogszerűen működő gyártókat, az EU-tagállamok pedig 15 milliárd eurót veszítettek és közel 700 ezer munkahely szűnt meg a 2013–2017 közötti időszakban a hamis árucikkek és azok illegális kereskedelmének következtében, derül ki az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) a Hamisítás Elleni Világnap alkalmából kiadott jelentéséből. A problémát fokozza, hogy a szervezett bűnözői csoportok egyre szorosabban bekapcsolódnak a hamisított áruk kereskedelmébe.