Kína kész együttműködni a közép- és kelet-európai régióval
Kína a koronavírus-járvány elleni küzdelemben is kész együttműködni a közép- és kelet-európai régió országaival, akikkel tovább mélyítené kapcsolatait egyebek mellett a külkereskedelem, a klímavédelem és az oktatás terén is - mondta el Hszi Csin-ping kínai elnök a kilencedik Kína és Kelet- és Közép-Európa Országai (China-CEEC) csúcstalálkozón, amelyet videokonferencia keretében tartottak meg.
A bértámogatások 98 százalékát kifizették a kormányhivatalok
A kormány mintegy százezer munkahelyet védett meg a vendéglátás, a turizmus, a szállodaipar, illetve a sport- és szabadidős létesítmények célzott támogatásával - mondta György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára az MTI-nek kedden.
Lehet, hogy soha többet nem lesz karantén Franciaországban
A koronavírusnak a korábbinál fertőzőbb variánsainak egyre jelentősebb térnyerése ellenére Franciaországban az egészségügyi helyzet hetek óta változatlan, a mutatók magasan stagnálnak, de lehet, hogy soha többet nem lesz szükség karanténra - mondta kedden Olivier Véran egészségügyi miniszter a France Info hírrádióban.
Így csökkentheted akár felére a fűtési költségeidet! Megoldás: hőszivattyú
Most, hogy nyakig benne vagyunk a télben és röpködnek a súlyos mínuszok odakint minden háztartásnak újra szembe kell néznie azzal a szezonális és jelentős többletköltséggel mely a lakásunk felfűtésével jár. Ugye Ön is megfogadta már számtalanszor, hogy lecseréli régi és költséges fűtési rendszerét egy modern, környezetbarát és nem utolsósorban energiahatékonyabb technológiára? Akkor itt az idő, ne késlekedjen, mert most minden adott a beruházás megvalósításához: otthonfelújítási állami támogatás, otthonfelújítási kedvezményes hitel és a legmodernebb Daikin hőszivattyús technológia. Lássuk, mennyit is nyerhetünk ezzel, beszéljenek az érvek, a forintok!
Balesetveszélyessé válhat a Normafa környéke
Balesetveszélyessé válhat a Normafa környéke a jég miatt - figyelmeztetett a XII. kerületi önkormányzat kedden.
Mennyire válságálló a hazai kiskereskedelem?
A drasztikus tavaszi visszaesést ledolgozva 2020-ban az egy évvel korábbival lényegében azonos teljesítményt nyújtott a kiskereskedelmi ágazat, az internetes és csomagküldő értékesítés éves forgalma tavaly múlta felül először az ezermilliárd forintot. A múlt év fontos tanulsága, hogy a kiskereskedelem a legnehezebb körülmények között is képes megbízhatóan garantálni a magyar családok folyamatos ellátását - szögezte le keddi közleményében az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Újabb nyitás jöhet Szlovéniában
Az utóbbi egy hét adatai alapján Szlovéniában csökkent a napi koronavírus-fertőzöttségi esetszám és a kórházban kezelt betegek számának átlaga, ez már megközelíti azt a határt, amely alapján a szlovén kormány ismét enyhíthet a járványügyi intézkedéseken - közölte a helyi sajtó kedden.