Hogyan járul hozzá a barátcserje kapszula a női egészséghez?
Hogyan hat a barátcserje?
A gyógynövény termése, bogyója különböző fitokemikáliákat, például tesztoszteront, progeszteront és flavinoidot tartalmaz. A fitokemikália a növényekben megtalálható bioaktív vegyület, mely amellett, hogy biztosítja a virág számára a színt, az ízt és az illatot, különböző pozitív védőhatásokkal is felruházza azt.
A tesztoszteronról elsősorban a férfiak kapcsán beszélünk, nem szabad azonban megfeledkezni arról, hogy ez a nemi hormon a nők szervezetében is fontos szerepet tölt be, és mind a túl magas, mind a túl alacsony szintje problémákhoz vezethet. A tesztoszteron nőknél a petefészekben és a mellékvesében termelődik; szerepet játszik a testzsír eloszlásában, a csont erősségében, az izomzat növelésében és a nemi vágy meglétében is, ráadásul hozzájárul a termékenységhez és a ciklus szabályozásához.
A progeszteron, vagy sárgatesthormon a női szervezetben sokkal nagyobb koncentrációban van jelen, mint a férfiakéban, hiszen itt az ösztrogén mellett ez tekinthető a fő nemi hormonnak. A petefészekben képződik, és a menstruáció során játszik fontos szerepet, de a megtermékenyült petesejt beágyazódását is segíti. Élénkíti a libidót, segíti a véralvadást, gyorsítja az anyagcserét és segíthet megelőzni a mellrák kialakulását is. A terhesség során aztán a termelését a placenta végzi, a várandósság előrehaladtával egyre nagyobb mennyiségben. Hiánya rendszertelen vagy erős menstruációt, terhesség alatt pedig koraszülést vagy vetélést okozhat.
A flavinoidok olyan, a növényekben megtalálható vegyületek, melyek védelmet biztosítanak a stresszhatás – csapadékhiány, hőmérsékleti ingadozások – ellen, ezen kívül pedig vonzzák a beporzást végző rovarokat. Ez a vegyület sok antioxidánst tartalmaz, segít megelőzni a gyulladások, a rákos betegségek kialakulását, de a fiatalság megőrzéséhez is hozzájárul. Erősíti az immunrendszert, az érfalakat és javítja a keringést.
Miben segíthet tehát a barátcserje?
A fentiek alapján láthatjuk, hogy a női szervezetnek több fronton is szüksége lehet támogatásra, erre pedig kiváló lehetőség a barátcserje kapszula fogyasztása.
Premenstruációs szindróma tüneteinek enyhítése
A nők több, mint fele tapasztalja meg rendszeresen a PMS kellemetlen tüneteit, így egyebek mellett az emlő érzékenységét, a hányingert, a megnövekedett étvágyat, az ingerlékenységet, az ízületi fájdalmakat és a szorongást.
A barátcserje remekül alkalmas ezen tünetek enyhítésére, hiszen hatékonyan csökkenti a fájdalmat, a görcsöket, a puffadást és a vizesedést, de akár ízületi és izomfájdalmak esetén is jó megoldást kínálhat. A testi tünetek mellett a barátcserje kapszula mérsékelheti az étvágyat, növeli a libidót és segít az elalvásban. Ha valaki ebben az időszakban a hormonális változások miatt kialakuló bőrproblémákkal küzd, a barátcserje neki is megoldást jelenthet.
A menstruációval kapcsolatos problémák kezelése
A barátcserje nemcsak a premenstruációs szindróma, hanem maga a menstruáció idején is segítséget nyújthat, hiszen enyhíti az emlők kellemetlen feszülését és a mellkasi fájdalmat is. Hasznos lehet akkor is, ha a vérzés rendszertelen, esetleg túl erős, azáltal pedig, hogy rendbe teszi a ciklus működését, elősegítheti a termékenység fokozását is. Ebben a körben azonban arra oda kell figyelni, hogy ha valaki PCOS-ben szenved, a barátcserje használatával éppen ellenkező hatást érhet el, és a menstruáció kevésbé szabályossá válhat.
Hormonális zavarok enyhítése
A progeszteronszint csökkenése gyakran vezet különböző menstruációs zavarokhoz, és akár a teherbeesést is megnehezítheti. Ez kiegészülhet olyan kellemetlen tünetekkel, mint a libidó csökkenése, a hajhullás, az elhízás, de akár komolyabb mentális és idegrendszeri problémák is jelentkezhetnek. Mivel a barátcserje kapszula segít a hormonszint normalizálásában, így hozzájárulhat ezeknek a tüneteknek az enyhítéséhez is.
A változókor tüneteinek enyhítése
A barátcserje szedése a klimax idején is indokolt lehet, hiszen ekkor a hormonháztartás felborulása különféle panaszok kialakulásához vezethet. A gyógynövény ezeket a tüneteket – a hőhullámokat, a hízást, a hangulatváltozásokat vagy a memóriazavarokat – sikeresen képes enyhíteni.
A gyógynövény helyes használata
Fontos tudni, hogy a barátcserje hatása valóban igen erős, ezért oda kell figyelni a helyes használatra és adagolásra. A kapszulát érdemes reggelente, étkezés előtt bevenni, ovulációt elősegítő hatása miatt pedig akkor működik a legjobban, ha a készítményt a peteérést megelőzően kezdjük el szedni, és ezt a menstruáció első napjáig folytatjuk. Ha a célunk a rendszertelen menstruáció helyreállítása, akkor a legjobb az, ha 25 napos használat után 5 nap szünetet tartunk. Fontos az is, hogy a kapszulát legfeljebb 3-6 hónapig szedjük, ezt követően ugyanis hatása csökkenni kezd.
A hormonszintre gyakorolt hatás miatt a barátcserjét kizárólag orvosi felügyelet mellett, az előírt mennyiséget pontosan betartva szabad szedni akkor, ha valaki hormonális fogamzásgátló tablettákat szed.
Ahogy bármilyen más készítmény kipróbálása esetén, a barátcserje használatával kapcsolatban is érdemes kikérni orvosunk véleményét. Az általa javasolt módon és dózisban szedve biztosak lehetünk abban, hogy egészségünkre csakis pozitív hatást jelent majd a kapszula.