Hullámvasút a Wall Streeten a Trump-dráma miatt

A hír kezdetben nagy zuhanást generált, azonban Trump későbbi cáfolata, amelyben „rendkívül valószínűtlennek” nevezte Powell menesztését, segítette a piacok talpra állását. A politikai feszültséget ellensúlyozta a vártnál jobb makrogazdasági adat: a termelői árindex (PPI) a várt 0,2%-os emelkedés helyett 0,0%-on stagnált júniusban havi alapon, míg az éves ráta 2,7%-ról 2,3%-ra mérséklődött, ami 2024 szeptembere óta a legalacsonyabb szint. Ez az adat felerősítette a reményeket, hogy az inflációs nyomás enyhül, ami növelheti a Fed mozgásterét a jövőben. A nap végére a főbb indexek emelkedni tudtak: a Dow Jones Industrial Average 0,5%-ot, az S&P500 0,3%-ot, a Nasdaq Composite 0,3%-ot nőtt.
A Közel-Keleten fokozódó geopolitikai feszültségek, különösen az izraeli hadsereg által Damaszkuszban végrehajtott légicsapásokról szóló hírek ezúttal nem gyakoroltak érdemi hatást az olajpiacra. A befektetők reakciója visszafogott maradt, és az energiapiacok láthatóan a kereslet- kínálati fundamentumokra és a szélesebb makrogazdasági környezetre fókuszáltak. Ennek eredményeképpen a Brent típusú kőolaj hordónkénti ára lényegében változatlan maradt, mindössze 0,1%-t csökkent.
A nap egyik kiemelkedő nyertese a Johnson & Johnson volt, amelynek papírjai több mint 6,0%-kal emelkedtek a vártnál erősebb második negyedéves adatok miatt. Az egyik nagy vesztes pedig a Ford volt, amelynek árfolyama 2,8%-kal csökkent. A csökkenés hátterében a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal (NHTSA) bejelentése állt, miszerint az autógyártó közel 700 000 darab crossover SUV modellt hív vissza egy esetleges üzemanyag-szivárgás miatti megnövekedett tűzveszély kockázata miatt.
(Forrás: OTP Ébresztő)