Így fejlesztik az agrárképzéseket

Innovatív fejlesztések történtek az agrárszakképzésben - jelentette ki Nobilis Márton, az Agrárminisztérium (AM) élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkára a Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium okostanterem átadó ünnepségén az AM keddi közleménye szerint.

Így fejlesztik az agrárképzéseket

Az ágazati képzőközpontokban elindított okostanterem program célja, hogy a duális képzésben résztvevő diákok számára korszerű, interaktív tanulási környezetet biztosítson. Éppen ezért a mai nap egy újabb mérföldkő az agrárszakképzés és a jövő agrárszakembereinek felkészítésében - mondta az államtitkár.

Az államtitkár kifejtette, az elmúlt években a kormány jelentős figyelmet fordított a szakképzés átalakítására és modernizálására, hogy a jövő szakemberei ne csak elméleti, hanem gyakorlati tudással is rendelkezzenek.

Hozzátette, hogy az agrárszektor létfontosságú az ország gazdasági fejlődése szempontjából, ezért olyan képzési rendszert hoztunk létre, amely az innovációra és a fenntarthatóságra épít - áll a közleményben.

Nobilis Márton elmondta, az okostanterem létrehozása egy példaértékű beruházás, amely a legmodernebb technológiával és infokommunikációs eszközökkel - köztük egy 86 colos érintőkijelzős interaktív tábla, 30 laptop, 30 tablet, 1 darab dokumentumkamera, valamint 28 variálható tanulói asztal és szék - biztosítja, hogy diákok a legmagasabb színvonalú oktatásban részesüljenek.

A modern digitális eszközökkel felszerelt tantermek különösen fontos szerepet játszanak az angol és német nyelvek elsajátításában, amely a nemzetközi piacon is versenyképessé teszi a fiataljainkat. Ezek az újítások lehetővé teszik, hogy a diákok hatékonyabban készüljenek fel a munkaerőpiacra - írták.

Az államtitkár a közlemény szerint rávilágított arra: a fejlesztések kiemelt célja az, hogy az agrárszakképzést olyan vonzóvá és versenyképessé tegye, amely képes a fiatalokat a mezőgazdaság, erdészet és élelmiszeripar területére vonzani.

Az ágazati képzőközpontok rendszerének kialakítása lehetőséget teremtett arra, hogy a kis- és középvállalkozások közvetlenül is részt vegyenek a képzésben, biztosítva ezzel a jövő agrárszakembereinek minőségi oktatását. Ma már több mint 500 diák kötött szakképzési munkaszerződést a Kisalföldi Ágazati Képzőközpontban, és ez a szám folyamatosan növekszik.

A kormány célja, hogy olyan modern, rugalmas és a munkaerőpiac igényeihez igazodó agrárszakképzési rendszert alakítson ki, amely a gazdálkodó szervezetekkel szoros együttműködésben működik. Így biztosítjuk, hogy a diákok a legújabb technológiákat ismerjék meg, és felkészülten lépjenek ki a munkaerőpiacra.

Bízom benne, hogy ez az új okostanterem hozzájárul ahhoz, hogy még több tehetséges fiatal válassza az agrárszakképzést és a Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum továbbra is meghatározó szerepet játsszon az agrárszakemberek képzésében - tette hozzá Nobilis Márton az AM tájékoztatása szerint.

Hogyan befolyásolják a trendek a lakberendezési árakat?

A lakberendezés világában a trendek gyorsabban váltják egymást, mint valaha. Ami néhány éve még modernnek számított, ma már könnyen elavult hatást kelthet. De vajon mennyire érdemes követni az aktuális irányzatokat? És ami talán még fontosabb: mennyivel drágább egy divatos megoldás? A trendek nemcsak esztétikai kérdésként jelennek meg a lakberendezésben, de komoly árbefolyásoló tényezők is lehetnek.
2026. 03. 03. 23:59
Megosztás:

NATO-főtitkár: Irán nukleáris fejlesztése Európára is veszélyt jelent

A NATO főtitkára keddi szkopjei látogatása során ismételten védelmébe vette Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni támadásait, hangsúlyozva, hogy Teherán nukleáris és ballisztikus képességeinek fejlesztése nemcsak Izraelre, hanem Európára is komoly fenyegetést jelent.
2026. 03. 03. 23:30
Megosztás:

Fontos jogszabályváltozások: bizonyos fogyasztói jogok ezentúl KKV-kra is kiterjednek

Fogyasztói jogokat kapnak a mikro-, kis- és középvállalkozások több jogszabály-módosításának köszönhetően – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. Márciustól a kötelező jótállás alá eső fogyasztási cikkekre vonatkozó szabályok is kiterjednek az érintett cégekre, ami számos új kötelezettséget ró a kiskereskedőkre.
2026. 03. 03. 23:00
Megosztás:

Nemzetközi áttörésre készül a magyar fejlesztésű AIDA alkalmazás

Nemzetközi sikert remél az AIDA (Artificial Intelligence Data Assistant) kiskereskedelmi döntéstámogató rendszertől fejlesztője, a Laurel Kft. az első piaci visszajelzések alapján.
2026. 03. 03. 22:30
Megosztás:

A Polgári Bank ügyfelei mától a MagNet Bank közösségének tagjai

Sikeresen lezárult a Polgári Bank Zrt. állományának átruházása a MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.-re. 2026. február 28-tól a Polgári Bank érintett ügyfelei automatikusan a MagNet Bank ügyfeleivé váltak. A mindennapi bankolás zavartalan: a számlaszámok és a szerződéses feltételek változatlanok maradnak, a digitális szolgáltatások pedig a MagNet korszerű elektronikus csatornáin érhetők el tovább.
2026. 03. 03. 22:00
Megosztás:

Telefonon egyeztetett az orosz és az iráni külügyminiszter

A közel-keleti válságról tárgyalt telefonon Szergej Lavrov orosz és Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter - közölte kedden a moszkvai diplomáciai tárca.
2026. 03. 03. 21:30
Megosztás:

Az Országgyűlés elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal 2025-ös beszámolóját

Az Országgyűlés Gazdasági bizottsága elfogadta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2025. évi tevékenységéről és a versenytörvény alkalmazásával összefüggő tapasztalatairól szóló beszámolóját. Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a bizottsági ülésen kiemelte: „Megvédjük a fogyasztókat, támogatjuk a nemzetgazdasági folyamatokat és együttműködünk a jogkövetésre törekvő vállalkozásokkal.” A GVH Versenytanácsa 2025-ben több mint 3,7 milliárd forint bírságot szabott ki és 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott az együttműködő vállalkozásoknak. Az Európai Unió versenyhatóságai közül a GVH az elsők között rendelkezik a parlament által elfogadott 2025-ös beszámolóval.
2026. 03. 03. 21:00
Megosztás:

Terméskieséshez vezethet, ha a gazdák túl takarékos üzemmódra váltanak

A Nyír-Chem Kft. februárban kétnapos tavaszváró ügyfél-konferenciát szervezett a Nyírségben, amelyre az ország számos pontjáról érkeztek gazdálkodók. A közel száz fős rendezvény célja a hazai és nemzetközi agrártrendek, a gazdasági helyzet és a digitális innovációk bemutatása, valamint a szakmai iránymutatás nyújtása a 2026-os szezon kezdetén.
2026. 03. 03. 20:30
Megosztás:

A közművelődés területén működő szervezetek számára hirdet pályázatot a KIM

Már lehet pályázni a Minősített Közösségi Színtér Címre, a Minősített Közművelődési Intézmény Címre és a Közművelődési Minőség Díjra - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2026. 03. 03. 20:00
Megosztás:

A Bitdeer jelentős Bitcoin-eladást hajtott végre – Likviditási nyomás a bányászszektorban

A szingapúri központú Bitdeer nagymértékű Bitcoin-értékesítést jelentett be, miközben a kriptopiac volatilitása továbbra is fokozott. A lépés újabb jele annak, hogy a bányászvállalatok aktívan alakítják treasury stratégiáikat a változó piaci környezetben.
2026. 03. 03. 19:30
Megosztás:

Nagyot gyengült kedden a forint

Nagyot gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon és veszteségbe fordult az év eleji kezdéshez képest.
2026. 03. 03. 19:00
Megosztás:

Mol: a Janaf tranzitdíjai jóval magasabbak az európai és ukrán tarifáknál

A Janaf jelenleg több mint háromszoros áron számolja a tranzitdíjat, mint a szomszédos, trieszti kikötőből induló és Németországon át Bécsig vezető TAL vezeték üzemeltetője - közölte a Mol az MTI-vel kedden.
2026. 03. 03. 18:30
Megosztás:

Sűríti egyiptomi járatait a Wizz Air, hogy segítse a Közel-keleti légtérzárral érintett utasait

A Wizz Air mentesítő járatokat indít azon utasai számára, akik a közel-keleti térségbe, vagy a térségből utaztak volna: péntektől heti 3 helyett 10 járatot biztosít Budapest és Sarm-es-Sejk között. Ezek a plusz járatok több lehetőséget kínálnak az Izraelbe és Izraelből induló közvetlen járatok felfüggesztése által érintett utasoknak, és jelenleg a legjobb lehetőséget biztosítják az Izrael és Európa közötti összeköttetésre.
2026. 03. 03. 18:00
Megosztás:

Lehet-e az XRP globális tartalékeszköz? A szakértő szerint igen – de csak 3 feltétellel

Az XRP jövője túlmutathat a spekuláción és a rövid távú árfolyamciklusokon. Egy ismert piaci elemző szerint a token akár globális tartalékeszközzé is válhat – ha teljesül három kulcsfontosságú feltétel: állami elfogadás, jogi tisztázás és intézményi legitimáció.
2026. 03. 03. 17:30
Megosztás:

Az ÁKK ráemelést hajtott végre a 2035-ben lejáró dollárkötvényre

Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) ráemelést hajtott végre a 2035-ben lejáró dollárkötvényre - közölte az ÁKK Zrt. kedden az MTI-vel.
2026. 03. 03. 17:00
Megosztás:

Telefonon beszélt Vlagyimir Putyin és Orbán Viktor

Megvitatta az orosz-magyar együttműködés aktuális témáit, a 2025. november 28-án Moszkvában megtartott tárgyalások eredményeként elért megállapodások végrehajtásának folyamatát telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor magyar kormányfő - közölte kedden a Kreml sajtószolgálata.
2026. 03. 03. 16:30
Megosztás:

Közel-Kelet: a Groupama automatikusan és díjmentesen meghosszabbítja az utasbiztosítást

A közel-keleti események miatt a Groupama Biztosító több száz ügyfele rekedt külföldön: vagy a háború által érintett országokban tartózkodnak, vagy ezeken az országokon keresztül szeretnének hazajutni, ami jelenleg ellehetetlenült, vagy csak korlátozottan lehetséges.
2026. 03. 03. 16:00
Megosztás:

A JPMorgan beszáll a stabilcoin-versenybe

A hagyományos bankóriás és a kriptoszektor közötti verseny új szakaszba lépett. A JPMorgan egyre nyitottabb a stabilcoinok felé, de Jamie Dimon világossá tette: ha egy kriptocég bankként működik, akkor bankként is kell szabályozni. Eközben a Ripple és az XRP egy alternatív, globális pénzügyi infrastruktúrát épít.
2026. 03. 03. 15:30
Megosztás:

Rugalmasabb feltételekkel pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztésre

Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A módosítások célja, hogy a vállalkozások igényeihez jobban illeszkedő vissza nem térítendő forrást nyújtson, magasabb támogatási összeg, telephelyfejlesztési lehetőség biztosításával, szélesebb vállalkozói réteg elérésével - jelentette be keddi közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 03. 03. 15:00
Megosztás:

AM: középpontban a gyógynövények szerepe és védelme

Március 3-án ünnepeljük a vadvilág világnapját, amelynek idén az a célja, hogy felhívja a figyelmet a gyógy- és aromanövények szerepére az emberi egészség, a kulturális örökség, a helyi megélhetés és az emberi jóllét biztosításában - írta az Agrárminisztérium (AM) keddi közleményében.
2026. 03. 03. 14:30
Megosztás: