Ismét keresik az Év Női Logisztikusát – idén is fókuszban a tehetséges női szakemberek és a fiatal utánpótlás

A logisztikai szektorban dolgozó nők továbbra is alulreprezentáltak, különösen a vezetői szinteken – erre reagálva hozta létre az Év Női Logisztikusa díjat a Waberer’s és a Navigátorvilág szakmai médium. A díjat idén harmadik alkalommal adják át a tehetséges női szakembereknek, a jelentkezéseket 2025. november 3-ig várják. A tavalyi év újításához hasonlóan idén is figyelnek a fiatal szakemberekre, az Év Fiatal Női Logisztikusa díjjal a pályakezdő tehetségeket ismerik el.

Ismét keresik az Év Női Logisztikusát – idén is fókuszban a tehetséges női szakemberek és a fiatal utánpótlás

A logisztikai szektorban továbbra is jelentős a nemek közötti aránytalanság, különösen a vezetői pozíciókban. Ezen szeretne változtatni a Waberer’s és a Navigátorvilág szakmai médium, amelyek 2023-ban hagyományteremtő céllal alapították meg az Év Női Logisztikusa díjat. Az elismerés célja, hogy felhívja a figyelmet a nemek közötti egyenlőség fontosságára, és új lehetőségeket nyisson a tehetséges női szakemberek előtt.

A Gartner Inc. külföldi felmérésének eredményei[1] alapján a globális ellátási lánc munkaerején belül ugyan a nők aránya már eléri a 41 százalékot, de a felsővezetői pozíciókban mindössze 26 százalékuk van jelen. Az Eurostat idei adatai[2] pedig arra világítanak rá, hogy az Európai Unióban a vezetői pozíciók csupán 34,8 százalékát töltik be nők. Ezek a számok világosan mutatják, hogy bár van előrelépés, a nők továbbra is alulreprezentáltak a logisztikában – a díj pedig arra hivatott, hogy hozzájáruljon ennek a trendnek a megfordításához.

„Fontos számunkra, hogy minél több nő lássa meg a karrierlehetőséget a logisztikában, hiszen ez egy rendkívül sokszínű és izgalmas iparág, amelyben szükség van a női perspektívára is. A helyzet ugyan javul, de a vezetői beosztásokban továbbra is kevés a női szakember. ESG szempontból az egyenlőség és sokszínűség előmozdítása kiemelt uniós elvárás, a CSRD és a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségek is hangsúlyozzák, hogy a vállalatoknak mérhetően és átláthatóan kell előmozdítaniuk a nemek közötti esélyegyenlőséget. Piacvezetőként felelősségünk, hogy ebben példát mutassunk az egész ágazat számára.  Hiszünk abban, hogy az Év Női Logisztikusa díj hozzájárul ahhoz, hogy még többen válasszák ezt a pályát, és inspirációt nyújtson a fiatal generációnak is” – mondta Tóth-Patai Krisztina, a Waberer’s Csoport ESG és CSR igazgatója. 

Idén a szervezők ismét kiemelt figyelmet fordítanak a pályakezdőkre: az Év Fiatal Női Logisztikusa díj célja, hogy a jövő generáció női szakembereinek sikereit is elismerjék, és példát állítsanak a fiatalok számára. 

Mindkét díjra ajánlás útján lehet pályázni 2025. november 3-ig. Az ajánlásoknak tartalmazniuk kell a jelölt szakmai pályafutását, eredményeit, valamint azt, hogy milyen tulajdonságok és teljesítmények teszik kiemelkedővé őt a logisztika világában.

A szakmai zsűri tagjai: Barna Zsolt, a Waberer’s elnök-vezérigazgatója és a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének elnöke, Szécsi Gabriella, a BI-KA Logisztika Kft. ügyvezetője, Lányi Márton, a Kühne + Nagel Kft. ügyvezetője és a Magyar Szállítmányozók Szövetségének elnöke, Fülöp Zsolt, a Trans-Sped alapítója és a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetségének elnöke, valamint Bándy Zsolt, a Navigátorvilág kiadóvezetője. A zsűri munkáját idén a tavalyi nyertesek is segítik: Balogh Ágota, a Royal Sped vezérigazgatója, valamint Palicska Judit, a Waberer’s Network ügyvezetője.


Csökkenti energiafogyasztását a Vajda-Papír Csoport

A Vajda-Papír Csoport a biztonságos termelés és a folyamatos lakossági ellátás fenntartása mellett a kritikus időszakban visszafogja energiafelhasználását - tájékoztatta az MTI-t Vajda Attila, a társaság alapító ügyvezetője.
2026. 08. 01. 17:00
Megosztás:

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt.

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt., így még az idén kiírhatják a HÉV-járművek cseréjét és új InterCity-kocsik beszerzését célzó közbeszerzéseket - közölte a közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.
2026. 08. 01. 16:00
Megosztás:

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására - tájékoztatott az olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken este.
2026. 08. 01. 15:00
Megosztás:

A bizalmi vagyonkezelési struktúrák új szabályozása és adóellenőrzése

A bizalmi vagyonkezelés (BVK) és a vagyonkezelő alapítvány (VKA) az elmúlt években a magyar családi vagyontervezés egyik meghatározó eszközévé vált generációváltási, vagyonvédelmi vagy hosszú távú vagyonkezelési céllal. A 2026. július 17-én benyújtott és a köztársasági elnök feladat- és hatásköreit gyakorlóházelnök által 2026 július 29-én már aláírt törvénymódosítási javaslat ugyanakkor jelentős változásokat hoz a BVK és VKA személyi jövedelemadózási szabályaiban. „Megnyugtató azonban, hogy nem kell újragondolni minden bizalmi vagyonkezelést, de a dokumentáltság és a vagyonkövetés szerepe jelentősen felértékelődik.” – hangsúlyozta Elek Diána, a LeitnerLeitner tanácsadója.
2026. 08. 01. 14:00
Megosztás:

Egy hét kötelező otthoni munkavégzésről döntött a Yettel Magyarország

Hétfőtől egy hétig, vagyis 2026. augusztus 3-tól 10-ig kötelező otthoni munkavégzést rendelt el a Yettel valamennyi olyan munkavállalójának, akinek a munkaköre ezt lehetővé teszi; az energiatakarékossági intézkedés érinti a teljes ügyfélszolgálatot is.
2026. 08. 01. 13:00
Megosztás:

100 millió eurót meghaladó lengyel ingatlanpiaci tranzakciót zárt az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. bejelentette, hogy a mai napon lezárta a lengyel Dekada S.A. 11 városban működő, összesen mintegy 53 ezer négyzetméter bérbeadható területtel rendelkező kiskereskedelmi portfóliójának megvásárlását. A hét retail parkot és négy bevásárlóközpontot magában foglaló, lengyel ingatlanpiaci léptékben is jelentős, 100 millió euró feletti tranzakció az Appeninn 2022-ben meghirdetett stratégiájának újabb mérföldköve.
2026. 08. 01. 12:00
Megosztás:

Az E.ON megerősített készenléttel biztosítja az energiaellátást a rendkívüli hőség okozta hálózati terhelés idején

Az E.ON a Dunántúl, Pest vármegye és Budapest villamosenergia-hálózatának üzemeltetőjeként csaknem 3,5 millió ügyfél ellátásáért felel. A vállalat elsődleges célja a kialakult helyzetben is változatlan: ügyfelei számára a lehető legstabilabb és legbiztonságosabb energiaellátás biztosítása. A tartós hőség idejére a cég megerősített készenlétet rendelt el, hogy a villamosenergia-rendszert érő kihívásokra a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban tudjon reagálni.
2026. 08. 01. 11:00
Megosztás:

A Samsung SDI gödi gyára 50 százalékkal csökkentette az ivóvíz és 10 százalékkal az elektromos áram felhasználását

A rendkívüli helyzetre való tekintettel a Samsung SDI gödi gyára 50 százalékkal csökkenti az ivóvíz és 10 százalékkal az elektromos áram felhasználását.
2026. 08. 01. 10:00
Megosztás:

Paks - Akár egy hétig is eltarthat a leállított atomerőmű újraindítása

Bár egy-egy blokk leállítása viszonylag gyorsan elvégezhető a paksi atomerőműben, amennyiben hetekre egyszerre áll le mindegyik, nem működő reaktor híján egy hétig is eltarthat az atomerőmű újraindítási folyamata - közölte az erőmű műszaki vezérigazgató-helyettese az MTI érdeklődésére.
2026. 08. 01. 08:00
Megosztás:

Így nőtt a Lidl árbevétele és adózott eredménye

A Lidl Magyarország nettó árbevétele 1485,8 milliárd forintra, adózott eredménye pedig 34,6 milliárd forintra nőtt a 2025. március 1. és 2026. február 28. közötti üzleti évben a vállalat pénteken megjelent pénzügyi mérlege alapján.
2026. 08. 01. 07:00
Megosztás:

A Magyar Közút is takarékossági intézkedéseket vezetett be

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Magyar Közút Nonprofit Zrt., ügyelve arra, hogy a közlekedés biztonsága ne sérüljön - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken közösségi oldalán.
2026. 08. 01. 06:00
Megosztás:

Új negyed születhet a Hungária körútnál: a WING lezárta az Olympia projekt felvásárlását

Lezárta az Olympia projekt megvásárlását a WING: az Atenortól megvett, mintegy 74 ezer négyzetméteres területen egy működő irodaházból, egy szerkezetkész épületből és további fejlesztési telkekből álló, kiemelt közlekedési adottságú ingatlanegyüttes került a portfóliójába. A megváltozott piaci igényekhez igazodva a WING a terület vegyes funkciójú újrapozícionálását készíti elő: a jelenlegi koncepció szerint a meglévő iroda mellett több mint 500 lakás, valamint kiskereskedelmi és szolgáltató funkciók is helyet kaphatnak a fejlesztésben.
2026. 08. 01. 05:00
Megosztás:

Minden rekord megdőlt júniusban, soha ennyi hitelt nem vették még fel a magyarok

A lakáshiteleknél és a személyi kölcsönöknél is rekordot hozott a június, a magyarok annyi hitelt vettek fel, amennyit még soha. Az első féléves adatok is messze túlszárnyalják egy évvel korábbit – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A lakosság hiteleinek összege pedig már 14 000 milliárd forint közelébe ért.
2026. 08. 01. 04:00
Megosztás:

Beindult az újlakás-piac az idei második negyedévben

Az új építésű lakások piaca az idei év első felében az előzetes várakozásoknak megfelelően fordulóponthoz érkezett - derül ki az ingatlan.com elemzéséből, amely bemutatja a friss lakásépítési adatok mellett a kereslet és a kínálat alakulását, valamint az árakat is.
2026. 08. 01. 03:00
Megosztás:

Törvényt fogadtak el! A nyugdíjat csökkenti az alacsony járulékalap

Sokan csak közvetlenül a nyugdíjba vonulás előtt szembesülnek azzal, hogy a több évtizedes munkaviszonyuk ellenére a vártnál rövidebb szolgálati idő alapján számítják ki az ellátásukat. Ennek oka az úgynevezett arányos szolgálati idő, amely a minimálbérnél alacsonyabb járulékalap esetén csökkentheti az induló nyugdíj összegét.
2026. 08. 01. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a tej, az ecet és a rizs ára augusztustól

Három hétköznapi élelmiszer, három eltérő árfolyamat: miközben a tej és a rizs ára 2026 első felében érzékelhetően csökkent, az ecet piacán inkább stabilitás és az egyes termékek közötti jelentős árkülönbség figyelhető meg.
2026. 08. 01. 01:00
Megosztás:

Nőtt a fontosabb nyári gyümölcsök termésmennyisége

Nőtt a meggy, a kajszi és az őszibarack termésmennyisége és termésátlaga az idei szezonban tavalyhoz képest - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) honlapján pénteken közzétett összesítésben.
2026. 08. 01. 00:05
Megosztás:

Szép lassan elindult a lakásárak csökkenése Magyarországon – Meddig eshetnek az árak?

Az első negyedévben még kitartott az áremelkedés a magyar lakáspiacon, hiszen éves összevetésben 17,8%-kal, egy negyedév alatt pedig 3 százalékkal emelkedtek az árak. A második negyedévben viszont megtorpant a piac, 1,1 százalékkal csökkentek az árak az előző három hónaphoz képest, ami éves alapon még mindig 12,3 százalékos drágulást jelentett – derül ki az MNB friss adataiból.
2026. 07. 31. 23:00
Megosztás:

Megújuló stratégiájához illeszkedően két ingatlanügyletet jelentett be az AKKO Invest

Megújuló stratégiájához illeszkedően alakítja ingatlanportfólióját a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest. Ennek részeként egyik leányvállalata előszerződést kötött egy budapesti lakóingatlanhoz kapcsolódó tulajdoni hányad értékesítésére, francia leányvállalata pedig értékesítette az Antibes városában található egykori szállodaingatlanát. A két ügylet az integrált ingatlanszolgáltatási cégcsoport felépítését célzó növekedési stratégia megvalósítását támogatja.
2026. 07. 31. 22:00
Megosztás:

Rekordot döntött a romániai napelemparkok termelése

Rekordot döntött a romániai napelemparkok termelése pénteken - írja az economedia.ro gazdasági hírportál az országos áramelosztó-hálózatot működtető Transelectrica adatai alapján.
2026. 07. 31. 21:00
Megosztás: