Játékok, amik sikerre viszik a házibulit
A nyári fesztiválok, a szabadtéri grillezések, a reggelig tartó bulik után a hidegebb napok beköszöntével ugyan az összejövetelek nem számolódnak fel teljesen, de némileg átalakulnak. A szabadtéri programok visszaszorulásával elérkezik az igazi házibuliszezon, de hogy a váltás ne csak a karizmok – csordultig töltött poharakkal való – edzéséről, illetve a kanapé alvásra is használható szabad felületeinek felosztásáról szóljon, nem árt kitalálni néhány olyan programot is, aminek segítségével megakadályozzuk a vendégeink idő előtti kidőlését, illetve a májak viszonylagos épségét. Ennek érdekében az alább néhány olyan játéklehetőséget ismertetünk, amik a leglaposabb pillanatokat is csúcsra járatják.
Az emlékezetes pillanatokról tehát nem csak a nagy ivászatok, hanem az ezeket megspékelő, illetve kiváltó játékok is gondoskodhatnak. Ezekhez nem feltétlenül kell extra kiegészítőt sem beszereznünk, de persze ha nyerő gépek segítségével óhajtjuk mulattatni a vendégeinket, akkor kicsit más a helyzet. Arra persze nem árt ügyelni a játékok tervezésekor, hogy a társaság tagjai milyen viszonyban vannak egymással, nehogy kellemetlen helyzeteket teremtsünk egy-egy félresikerült feladvánnyal.
Könnyű kikapcsolódás
Igazi klasszikusnak számít ebben a témakörben a Ki vagyok én? nevű játék. A feladat az, hogy a résztvevők egy-egy híresség, ismert ember, zenész nevét – tehát akárki, akit vélhetően az egész társaság ismer – írják fel egy cetlire, amit átadnak a mellettük ülőnek, aki felragasztja azt a homlokára, anélkül, hogy megnézné a szöveget. Körönként egy kérdés segítségével pedig mindenki közelebb juthat ahhoz, hogy megtudja, ki is ő. A nyertes az lesz, aki a válaszra a leghamarabb rájön.
A következő játék kicsit összeszokottabb társaságot igényel, hiszen így lesz igazán élvezetes és szórakoztató. Ennek a címe a Ki az, aki… és talán ebből sejthető, hogy itt is találgatós feladatokról lesz szó. De hogy pontosan miről? Ez egy ivós és találgatós játék szerelemgyereke, amiben a feladatunk, hogy lehetőleg a legelvetemültebb kérdéseket tegyük fel a társaság tagjaira vonatkozóan, körönként egyet, például: Ki az, aki a legnagyobb eséllyel szókirakóst játszana R2D2-val? Ki az, aki a legnagyobb eséllyel randira hívna egy playmate-et? És hasonlók. A kérdések elhangzása után pár másodperc elteltével minden játékos egyszerre mutat rá arra, akiről leginkább feltételezi a kérdésben elhangzottakat. Ezután pedig jön az ivós rész, annyi korty ital mindenkinek, ahány szavazatot kapott.
Szavak nélkül
Ha kicsit hosszabb játékra vágyunk, és érezzük magunkban az erőt, hogy hosszan beszéljünk valamiről, akkor a következő játék a nekünk való. A feladat az, hogy minden résztvevő írjon le egy kifejezést, egy foglalkozást, vagy bármit, amiben előre megállapodnak a játékosok. Körönként mindenki húzzon az edényből egyet. A feladat az, hogy kezdjünk el úgy beszélni a papírra írt valamiről, hogy a társaság valamelyik tagja rájöjjön az adott kifejezésre, anélkül, hogy azt kimondanánk.
Éppígy működik az a megoldás is, hogy a feladványt elmutogatjuk a többieknek. Nehezíthetjük feladatot azzal is, hogy egy dalt kell énekelni rajzolás közben, vagy mondjuk tapsolni, miközben szavainkkal próbáljuk körülírni az adott rejtvényt.
A titkos szó kicsit hasonló az előzőekhez, de annyiban különbözik, hogy amikor összegyűlt az össze s vendég, mindenki egy nem hétköznapi, vicces, nevetséges vagy régi kifejezést írjon egy papírra, illetve egy másik cetlire egy vendég nevét. Két kupacban gyűjtsük a cetliket, amikből mindenki húzzon egyet. Az este folyamán beszélgessünk úgy a kihúzott illetővel, hogy mondandónkban szerepeljen az adott furcsa kifejezés, de ne feltűnően. Ha valakinél kiszúrják a szokatlan szót, az kiesett.