Mától igényelhetőek a Demján Sándor Program EXIM-es termékei

Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja a fenntartható fejlődés támogatása, a magyar vállalkozások exportképességének erősítése, valamint külföldi beruházásaik finanszírozása. Az új konstrukciókra a vállalkozások mától már be is nyújthatják a hitelkérelmeiket a kereskedelmi bankoknál, illetve az EXIM-nél.

Mától igényelhetőek a Demján Sándor Program EXIM-es termékei

Az EXIM Magyarország január 6-tól megnyitja a vállalkozások előtt a Demján Sándor Program keretében indított gazdaságélénkítő kezdeményezéseit. Az EXIM négy termékkel biztosítja, hogy a hazai, még nem exportáló cégek sikerrel növeljék versenyképességüket, a már exportáló vállalatok pedig a nemzetközi piacon erősítsék pozícióikat, emellett a kiemelkedő adottságokkal rendelkező hazai vállalkozások célzott külföldi beruházásainak megvalósításához is nyújt hitelkonstrukciót. 

A Demján Sándor Program 2025-ben összesen 1400 milliárd forint megmozgatásával járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez, amellyel a kormány a 3%-ot meghaladó GDP-növekedési célkitűzést kívánja elérni. A Program elsődleges célja, hogy hatékony megoldásokat kínáljon a magyar vállalkozások kihívásaira, valamint segítse a családokat a stabilabb pénzügyi háttér kialakításában, ezzel együtt lehetőséget biztosítson a hazai és külpiaci beruházásokra, új munkahelyeket teremtsen és elősegítse a kkv-k méretének megduplázását.

„Az új Demján Sándor Program rugalmas megoldásokat kínál a mai gazdasági környezethez való alkalmazkodásra, és kiemelt figyelmet fordít a fenntartható beruházásokra. Komoly érdeklődésre számítunk a cégek részéről, a legfontosabb idei célkitűzésünk a program sikeres megvalósítása, hogy minél hamarabb a legalkalmasabb vállalkozásokhoz kerülhessenek a források” – mondta Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország elnök-vezérigazgatója.

Az EXIM Magyarország újraindítja többek között a korábbi nagysikerű „Jövő Exportőrei Beruházási Hitelt”, amelyet az exportáló és nem exportáló vállalkozások egyaránt elérhetnek. A termék célja, hogy kedvező finanszírozási lehetőségekkel segítse a belföldi beruházások és fejlesztések megvalósítását, hozzájárulva a cégek versenyképességének erősítéséhez. A hitel széles körű felhasználási lehetőséget kínál, így támogatja a kapacitásbővítést, új termékek bevezetését, innovatív technológiák alkalmazását, valamint gépek, berendezések és immateriális javak beszerzését. Az ügyfelek számára különösen előnyös a kedvező, fix kamatozás: forint alapon évi 5,2%–7,2%, euróban pedig 3,75%–5,75% között érhető el a konstrukció, akár 10 éves futamidővel.

Az EXIM Magyarország ismét elérhetővé teszi a „Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitelt” is, amely a hazai vállalkozások energiahatékonysági, megújulóenergia-termelő és egyéb zöld beruházásait támogatja, elősegítve nemzetközi versenyképességüket. Az EXIM 100 milliárd forintot dedikáltan zöld beruházások finanszírozására különít el. A konstrukció kimagaslóan kedvező, fix – forint alapon évi 3,2%–5,2%, euróban pedig 2,75%–4,75% – kamatozással érhető el. Ráadásul a termék esetében saját erő biztosítása sem szükséges, a támogatási jogcím függvényében. A befogadható hitelcélokat az EXIM Zöld Finanszírozási Keretrendszere határozza meg, így biztosítva a fenntarthatósági elvek érvényesülését.

Szintén újraindul az exportőröket és elsőkörös beszállítókat célzó „Exportélénkítő Beruházási Hitel”. A konstrukció exportkapacitást generáló beruházások – legyenek azok megkezdett vagy új projektek – finanszírozására igényelhető, az agrárszektorban is. A hitel fix kamatozású, a kamat mértéke forint alapon évi 6,8%–10,2%, euróban 3,31%–6,7% között alakul. A futamidő akár 10 évig is terjedhet, így ez a konstrukció ugyancsak hosszú távú, stabil finanszírozást kínál a vállalkozások számára.

Az „Exportélénkítő Lízing” olyan vállalkozások számára nyújt nyíltvégű és zártvégű pénzügyi lízinget, amelyek exporttevékenységük bővítéséhez, nemzetközi versenyképességük növeléséhez vagy belföldi beruházásaik megvalósításához keresnek gyors finanszírozási megoldást. A konstrukció az exportőrök és elsőkörös beszállítók igényeire szabva segíti műszaki és egyéb berendezések, gépek, haszongépjárművek, valamint mezőgazdasági eszközök beszerzését. A konstrukció szintén fix kamatozású, a kamat mértéke forint alapon évi 6,8%–10,2%, euróban 3,31%–6,7% között alakul, a futamidő pedig akár 5 évig is terjedhet.

A nemzetközi szinten is versenyképes hazai vállalatok számára az EXIM elindította a „Kifektetési Hitelt”, amely kifejezetten már a nagyobb volumenű, külföldi befektetéseket hivatott támogatni. A program célja, hogy hozzájáruljon a gazdaságpolitikai célkitűzések megvalósításához, növelje a külföldön működő hazai tulajdonú vállalatok számát így javítva a profitegyenleget. A konstrukció legalább 2 milliárd forintos hitelt biztosít európai országokban cégrészesedés-vásárlásra, ingatlanbefektetésre, valamint többségi tulajdon megszerzésére. A hitel fix kamatozással, piaci árazás mellett, legfeljebb 10 éves futamidővel érhető el, az EXIM Magyarország közvetlen finanszírozásában.

A hiteligényeket elsősorban a kereskedelmi bankokon keresztül lehet benyújtani, szektormegkötés nélkül. A Kifektetési Hitel iránt az EXIM Magyarországnál közvetlenül lehet érdeklődni. A konstrukciók végső ügyfélkamata függ az aktuális kamatkörnyezettől, a hiteligénylő ügyfél minősítésétől és az ügylet fedezettségétől.


Donald Trump: akár szeptemberig fennmaradhat a blokád

Donald Trump amerikai elnök szerint akár szeptember elejéig fennmaradhat az Irán elleni kikötői blokád.
2026. 06. 03. 18:00
Megosztás:

A miskolctapolcai Barlangfürdő szeptemberben már fogadhat vendégeket

Akár már szeptembertől fogadhat vendégeket a miskolctapolcai Barlangfürdő, ha a munkálatok kivitelezésének augusztus végi határidejét követő vizes próbaüzem eredménye megfelelő lesz - mondta el Horváth Tamás, a fürdő helyreállítását magában foglaló projekt műszaki vezetője, aki sajtóbejárást tartott szerdán a komplexumban.
2026. 06. 03. 17:30
Megosztás:

A CATL energiatárolási tesztközpontot nyitott Kínában

A Debrecenben is akkumulátorgyárat építő kínai CATL megnyitotta a kínai Hsziamen városban a világ egyik legnagyobb és legösszetettebb energiatárolási tesztközpontját - tájékoztatta a cég szerdán az MTI-t közleményben.
2026. 06. 03. 17:00
Megosztás:

A Mastercard stabilcoin elszámolást vezet be: USDC, RLUSD és PYUSD is bekerül a globális fizetési hálózatba

A Mastercard újabb jelentős lépést tett a blokkláncalapú fizetések irányába: a vállalat több szabályozott, dollárfedezetű stabilcoin támogatását is beépíti globális elszámolási hálózatába. Az új rendszer lehetővé teheti, hogy a kártyatranzakciók ne csak a hagyományos banki nyitvatartási időhöz igazodva, hanem hétvégén, ünnepnapokon és akár egész nap elszámolhatók legyenek.
2026. 06. 03. 16:30
Megosztás:

Magyar gyógyszeripari know-how és nemzetközi logisztikai háttér egyesül az STI Hungary új akvizíciójával

Egy magyar fejlesztésű, speciális gyógyszerlogisztikai technológia lép nemzetközi szintre az STI Hungary legújabb akvizíciójával: a vállalat megvásárolta a Complex 3H Kft. CTR (Complex Thermo Rendszer) üzletágát. Az akvizícióval egy olyan, több évtized alatt felépített hazai pharma know-how integrálódik az STI csoport rendszerébe, amely akár -80 °C-os hőmérsékleten is képes biztosítani érzékeny gyógyszeripari termékek – például vakcinák, biotechnológiai készítmények vagy klinikai vizsgálati anyagok – biztonságos szállítását, külső energiaforrás nélkül, akár 7 napon keresztül.
2026. 06. 03. 16:00
Megosztás:

Közel másfélszeresére nőtt a horvátországi nyaralást tervezők aránya

Idén a magyarok közel negyven százaléka tervez külföldi nyaralást. Az előző évhez képest többen választanának dél-európai úticélt, különösen Horvátország népszerűsége nőtt jelentősen. A Groupama Biztosító és az OTP Bank friss, országos kutatásából emellett az is kiderült, hogy az utazást tervezők harmada idén többet költ nyaralására, és csaknem minden második utazónak az euró/forint árfolyam alakulása is számít a tervezéskor. A reprezentatív felmérés szerint az utazók fele már minden külföldi útja előtt köt utasbiztosítást, további negyedük pedig alkalmanként, ugyanakkor az idősebb korosztályok tudatosabbak e tekintetben.
2026. 06. 03. 15:30
Megosztás:

A Fireblocks új Flow megoldása bármely stabilcoin elfogadását elérhetővé teszi a fizetési cégeknek

A Fireblocks bemutatta új, stabilcoin-elfogadásra épülő infrastruktúráját, a Fireblocks Flow-t, amely kifejezetten fizetési szolgáltatóknak és fintech vállalatoknak készült. Az új megoldás célja, hogy a kereskedők a meglévő fizetési felületük átalakítása nélkül fogadhassanak el digitális eszközöket, miközben az elszámolás a választott stabilcoinban történhet.
2026. 06. 03. 15:00
Megosztás:

Májusban kétszer annyian kerestek Teslát, mint hibrid Corollát

Egy év alatt közel 60 százalékkal nőtt a használt elektromos autók iránti érdeklődés Magyarországon. Miközben a hibridek iránti kereslet is harmadával bővült, az elektromos modellek előretörése látványosabb volt: májusban a Tesla Model 3-at már több mint kétszer annyian keresték, mint a legnépszerűbb hibridet, a Toyota Corollát. Az élénkülő piacot összességben mintegy 300 ezer forinttal emelkedő átlagár, csökkenő átlagos kor és alacsonyabb futásteljesítmény jellemzi a Használtautó.hu adatai alapján.
2026. 06. 03. 14:30
Megosztás:

Szerb pénzügyminiszter: előrelépés történt a Mollal folytatott tárgyalásokban

Előrelépés történt a Mol magyar olajipari vállalattal folytatott tárgyalásokon a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz tulajdonrészének esetleges átvételéről, a napokban várják a választ a legutóbbi szerb javaslatra - közölte Sinisa Mali szerb pénzügyminiszter kedden Belgrádban.
2026. 06. 03. 14:00
Megosztás:

Nem állt le a vendégmunkások behozatala, továbbra is biztosított a gazdaság működése

Nem állította le a vendégmunkások behozatalát a kormány június 1-jével és ez most a gazdaság egyik legnagyobb biztosítéka lehet a szakértők szerint. “Üdvözöljük és kulcsfontosságúnak tartjuk, hogy nem történt meg a szabályozás hirtelen szigorítása, így biztosított a mozgástér a gazdasági szereplők és a döntéshozók számára a felelős, átgondolt intézkedések meghozatalához. A vendégmunkások foglalkoztatásának hirtelen, külső nyomás hatására történő korlátozása rövid távon súlyos működési zavarokat okozhat számos gazdasági ágazatban” – hangsúlyozza Mihályi Magdolna, a JOBTAIN HR Szolgáltató ügyvezetője, a VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnöke.
2026. 06. 03. 13:00
Megosztás:

Az OECD szerint az idén 1,6 százalékra gyorsul a magyar GDP-növekedés a tavalyi 0,5 százalékról

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után, jövőre pedig 2 százalékos bővülést vár.
2026. 06. 03. 12:30
Megosztás:

Teljesítette vállalásait a Wizz Air, több mint 134 millió forint jutott az SOS Gyermekfalunak

A Wizz Air teljesítette a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábbi eljárása során tett vállalásait, amelynek eredményeként több mint 134 millió forint jutott el az SOS Gyermekfalu Alapítványhoz, ugyanakkor egyes igazolások késedelme miatt 5 millió forint bírságot kapott a légitársaság - közölte az MTI-vel a versenyhivatal szerdán.
2026. 06. 03. 12:00
Megosztás:

Stratégiai kivárás jellemzi a budapesti ingatlanpiacot, a szakértő szerint elkerülhetetlen a túlárazott belvárosi lakások árkorrekciója

Története egyik legjelentősebb strukturális átalakulásán megy keresztül a budapesti ingatlanpiac. Az Ypsilon Home ingatlanspecialistája szerint a belföldi szabályozási bizonytalanságok, valamint a vevői és eladói elvárások közötti, történelmi léptékűvé tágult olló együttesen a piac megtorpanását, egyfajta stratégiai kivárást eredményeztek.
2026. 06. 03. 11:30
Megosztás:

Foci vb: egy amerikai kórházi számla több millió forintos csapda lehet biztosítás nélkül

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság különleges esemény lesz, hiszen most először három ország – az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó – rendezi meg közösen a tornát. A szurkolók számára azonban nemcsak a mérkőzésekre való eljutás jelenthet kihívást, hanem az utazás kockázatai is. Az Egyesült Államok önfinanszírozós egészségügyi rendszere miatt ugyanis egy kisebb műtét költsége is több millió forintra rúghat.
2026. 06. 03. 11:00
Megosztás:

Az inflációs félelmek erősödése miatt ismét emelkedtek a hozamok és gyengült a forint

Az olajárak emelkedése ismét növelte az inflációs félelmeket, így a múlt heti esés után a kötvénypiacokon ismét emelkedtek a hozamok, tegnap a tízéves amerikai hozam 3 bázisponttal nőtt, közelítve a 4,5%-ot. Európában ennél is nagyobb mértékben, 5-10 bázisponttal kerültek feljebb a hosszú hozamok, a német tízéves ismét közelíti a 3%-ot. A dollár erősödött az euróval szemben, 0,3%-kal, 1,1625 körül jár az EURUSD.
2026. 06. 03. 10:30
Megosztás:

Továbbra is az AI és software cégek hátán emelkednek az amerikai részvénypiacok

Mérsékelt emelkedéssel zártak hétfőn az amerikai részvénypiacok, a technológiai szektor felülteljesítése mellett. A Nasdaq (+0,42%) és az S&P 500 (+0,26%) új történelmi csúcsra emelkedett, míg a Dow Jones (+0,09%) csak visszafogott mértékben tudott emelkedni. Az S&P 500 szektorai közül mindössze a technológia és az energia zárt emelkedéssel, míg a legnagyobb vesztes a közműszektor lett.
2026. 06. 03. 10:00
Megosztás:

A technológiai szektor húzta felfelé a pán-európai Stoxx600-as indexet

A technológiai szektor vezérletével emelkedtek kedden az európai részvényindexek azután, hogy az STMicroelectronics francia chipgyártó megemelte az adatközpont üzletágára vonatkozó bevételi előrejelzését, ezzel is jelezve a mesterséges intelligencia térnyeréséből fakadó erős keresletet.
2026. 06. 03. 09:30
Megosztás:

Magyarország számíthat Németország segítségére

Magyarország európai szerepének megerősödése az egész kontinens, valamint a NATO számára is előnyös lenne - hangsúlyozta Friedrich Merz német kancellár kedden Berlinben, Magyar Péter miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján. A kancellár kijelentette, hogy Magyarország gazdasági fejlődésében számíthat Németország segítségére.
2026. 06. 03. 09:00
Megosztás:

Devizapiac - Vegyes forintmozgás reggel

Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben szerdán reggel a kedd esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 06. 03. 08:30
Megosztás:

Fontos mérföldkövekről és 50%-os árbevétel-növekedésről számolt be a NAVIGATOR

A NAVIGATOR Investments Nyrt. a 2026. május 28-i rendes közgyűlését követően közzétette az elfogadott 2025-ös, auditált éves jelentését. A NAVIGATOR Csoport konszolidált árbevétele 2025-ben az előző év azonos időszakához képest 58%-kal nőtt, míg az evopro systems engineering Kft. tényadatait is tartalmazó pro-forma cégcsoport-árbevétel 50%-kal, 4,78 milliárd forintról 7,15 milliárd forintra ugrott. Az EBITDA 83%-os növekedést mutatott, míg pro-forma szinten 43%-kal, 501 millió forintról 717 millió forintra javult.
2026. 06. 03. 08:00
Megosztás: