Megfelel a várakozásoknak az OTP adózás utáni nyeresége

Az OTP Bank tavaly az utolsó negyedévben a várakozások átlagának megfelelően 249,735 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 17 százalékkal magasabbat az előző év azonos időszakánál - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett tájékoztatóban.

Megfelel a várakozásoknak az OTP adózás utáni nyeresége

A negyedik negyedéves konszolidált korrigált adózás utáni eredmény 22 százalékos elmaradást jelent az előző negyedévhez képest.

Az OTP összesítésében készült eredménykonszenzus szerint az elemzők átlagosan 249,235 milliárd forint eredményt valószínűsítettek a negyedik negyedévre.

A konszolidált korrigált adózás utáni eredmény tavaly a teljes évben 1076,139 milliárd forint lett, 19 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.

A jelentés szerint a bank minden földrajzi szegmense nyereséget termelt 2024-ben, a külföldi profit-hozzájárulás közel 70 százalékos volt.

A negyedik negyedévben elért közel 250 milliárd forintos profit 22 százalékkal esett vissza negyedéves összevetésben, döntően a működési költségek és a kockázati költségek megugrása miatt - írták. A jelentés szerint a negyedik negyedévben 92 milliárd forint összes kockázati költség terhelte az eredményt, amely a 2023 negyedik negyedéves érték közel kétszerese. Az éves összes kockázati költség 83 százalékkal 158 milliárd forintra nőtt, ezen belül a hitelekre képzett értékvesztés 25 százalékkal 90 milliárd forintra emelkedett.

Kiemelték: az éves eredménydinamikát befolyásolták egyrészt a bázisidőszakban akvirált két bank bekerülése, illetve a román bank eladása kapcsán a korrekciós tételek között elszámolt közvetlen egyszeri eredményhatások: ezek 2023-ban 85,5 milliárd forintot tettek ki (adózás után), míg 2024-ben nem volt ilyen korrekciós tétel. Az akvirált bankok a megtermelt eredményük révén is kedvezően hatottak az eredmény dinamikájára - közölték.

A működési eredmény éves bázison 22 százalékkal 1545,377 milliárd forintra nőtt tavaly.

Az összes bevétel 2024-ben 17 százalékkal 2633,908 milliárd forintra emelkedett, 13 százalékkal 705,860 milliárd forintra a negyedik negyedévben. A nettó kamatbevétel tavaly 22 százalékkal 1782,604 milliárd forintra nőtt, az utolsó negyedévben pedig 8 százalékkal 460,720 milliárd forintra emelkedett.

A nettó díjak, jutalékok 2024-ben 14 százalékkal 545,6 milliárd forintra emelkedtek egy év alatt.

A mérlegfőösszeg 43 419 milliárd forint volt a negyedév végén, 10 százalékkal több az előző évinél.

A menedzsment 2025-ben enyhe javulást vár a működési környezetben, így a nettó kamatmarzs a 2024-es 4,28 százalék közelében alakulhat. Az árfolyamszűrt organikus teljesítő hitelállomány növekedési üteme meghaladhatja a tavalyi 9 százalékos ütemet. A költség/bevétel mutató meghaladhatja a tavalyi 41,3 százalékos ütemet. A kockázati profil a 2024. évihez hasonló lehet, míg a tőkeáttét várható csökkenése miatt az éves ROE (sajáttőke-arányos megtérülés) alacsonyabb lehet a 2024. évi 23,5 százaléknál.

Az esetleges új akvizíciókkal kapcsolatban közölték: a bank továbbra is vizsgálja az értéknövelő akvizíciós lehetőségeket.

Az OTP Bank Nyrt. a BÉT prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei árfolyama egy éven belül 16 560 és 25 100 forint között változott.

Kriptóval fizetett fentanil-hálózat: amerikai vádemelés rázza meg a kínai beszállítói láncot

Újabb súlyos ügyben került reflektorfénybe a kriptovaluta szerepe a globális bűnözés finanszírozásában: az Egyesült Államok hatóságai vádat emeltek kínai állampolgárok és vegyipari cégek ellen, akik a vád szerint kriptón keresztül segítették a fentanil-előanyagok értékesítését a mexikói Gulf Cartel számára. Az ügy nemcsak a drogkereskedelem nemzetközi hálózataira világít rá, hanem arra is, hogy a blokklánc-alapú tranzakciók nyomon követhetősége egyre komolyabb fegyverré válik a hatóságok kezében.
2026. 03. 26. 10:30
Megosztás:

Emelkedtek tegnap az európai indexek, a vártnak megfelelően alakult a brit infláció februárban

Emelkedtek tegnap az európai részvénypiacok, mivel a befektetők egy közelgő közel-keleti deeszkaláció lehetőségét árazták, noha a háború gazdasági hatásával kapcsolatos aggodalmak továbbra is fékezték a kockázatvállalást.
2026. 03. 26. 10:00
Megosztás:

50 000 m2 iroda- és logisztikai terület üzemeltetésével bízta meg a Propx-et a Martley Capital Group

Több mint 50 000 m2-nyi iroda- és logisztikai terület üzemeltetésével bízta meg a Propx létesítménygazdálkodó vállalatot a Martley Capital Group nemzetközi ingatlanbefektetési cég. A megállapodás keretében a Propx két hazai irodaház és két logisztikai központ teljes körű kiszolgálását végzi. A mindössze ötéves vállalat ezzel a megbízással közel 1 millió m2-re bővítette már meglévő portfólióját.
2026. 03. 26. 09:00
Megosztás:

A vállalkozók támogatásával is segítene a balatoni turizmus vonzóbbá tételében a VisitBalaton365

A VisitBalaton365 turisztikai szervezet programokat dolgoz ki a balatoni vállalkozók támogatására az idén, emellett a helyi lakosságot is szeretné bevonni a 177 településből álló turisztikai térség vonzóbbá tételébe - derült ki a Balatoni Kör 2026 Gasztro Évadnyitó rendezvényén, amelyet Szántódon tartottak szerdán.
2026. 03. 26. 08:30
Megosztás:

A fővárosi újlakáspiac az elmúlt évtized legnagyobb növekedését érte el 2025-ben

Az elmúlt évtized legnagyobb növekedését érte el 2025-ben a fővárosi újlakáspiac: a beruházók 11 400 lakást hirdettek meg, ami éves összevetésben 55 százalékos növekedés - közölte a Cordia, Magyarország meghatározó lakóingatlan-fejlesztője az MTI-vel.
2026. 03. 26. 08:00
Megosztás:

Erősödött csütörtök reggelre a forint

Erősödött csütörtök reggelre a forint az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 26. 07:35
Megosztás:

83 új gyógyszer kerül be a tb-támogatásba Magyarországon

A kormány döntése alapján 38 milliárd forint értékben 83 új, innovatív gyógyszer társadalombiztosítási (tb) befogadása történik meg – tudatta a közösségi oldalán szerdán a Belügyminisztérium (BM) egészségügyi államtitkára.
2026. 03. 26. 07:00
Megosztás:

Befizetés nélküli bónuszok kaszinók Magyarországon: hogyan működnek és hol találod őket

Magyarország online kaszinópiaca nagyon gyorsan nő. Sok játékos most már olyan lehetőségeket keres, ahol kipróbálhatja a platformokat anélkül, hogy saját pénzt tenne fel. A befizetés nélküli bónuszok pont ezért állnak a középpontban. Egyszerűen regisztrálsz, és máris kapsz ingyenes pénzt vagy ingyenes pörgetéseket.
2026. 03. 26. 06:55
Megosztás:

Növelte akkumulátorgyártó kapacitását a Skoda

A Skoda 205 millió eurós (csaknem 80 milliárd forint értékű) beruházással jelentősen növelte akkumulátorgyártó kapacitását csehországi központjában, Mladá Boleslavban - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 26. 06:00
Megosztás:

Miért dönt ma a munkavállaló az iroda minősége alapján?

Ma már nem rutin a reggeli bejárás, hanem döntés kérdése: a közép-európai vállalatok 96 százaléka hibrid működésben dolgozik, miközben a cégek közel 90 százaléka átalakította vagy újragondolta irodai kialakítását, derült ki a ThinkCo és a Skanska Futureproof riportjából. A kutatás szerint a koncentrációt támogató környezet, a rugalmas térhasználat és a fenntarthatósági szempontok egyre nagyobb szerepet játszanak a munkavállalói döntésekben: a zajszint mérhető hatással van a teljesítményre, miközben a Z-generáció több mint fele klímavédelmi lépéseket vár el munkaadójától.
2026. 03. 26. 05:30
Megosztás:

Újra a gázra léphet a magyar autóipar

A magyar gazdaság egyik hosszú időn át meghatározó húzóágazata az autóipar volt, amely a 2010-es évektől egészen 2023-ig dinamikusan bővült. Az ágazatban egyszerre van jelen az erős beágyazottság a német és nyugat-európai termelési láncokba, valamint az egyre erősödő ázsiai járműipar felé is nyitott. A trend azonban, több külső ok együttállása miatt, 2023 után megtört, és a 2024–2025-ös időszakot már a visszaesés, a gyenge rendelésállomány és az átfogó iparági bizonytalanság jellemezte. Jelenleg biztatóak a jelek arra, hogy idén megtörténhet a fordulat, és távolabbra tekintve az évtized végére akár 1 millióig is felfuthat az itthon gyártott személygépjárművek száma - olvashatjuk az MBH Bank friss elemzésében.
2026. 03. 26. 05:00
Megosztás:

Jelentősen romlott a bankszektor eredménye 2026 elején

Jelentősen nőtt a magyar bankszektor vesztesége 2026 első két hónapjában: a hitelintézetek összesített adózás utáni vesztesége az egy évvel korábbi 123,8 milliárd forintról 268,5 milliárd forintra ugrott az MBH Elemzési Centrumának havi ágazati elemzése szerint.
2026. 03. 26. 04:30
Megosztás:

A közel-keleti konfliktus rendezésén dolgozik Kína

Kína továbbra is aktív és konstruktív szerepet kíván betölteni a közel-keleti konfliktus lezárásának előmozdításában - közölte a kínai külügyminisztérium szóvivője szerdán.
2026. 03. 26. 04:00
Megosztás:

Először áll női vallási vezető az anglikán egyház élén

Először áll női vallási vezető az anglikán egyház élén Sarah Mullally, London korábbi anglikán püspöke személyében, akit szerdán Canterbury székesegyházban hagyományos szertartással avattak Canterbury érsekévé és így a világszerte 77 millió hívőt számláló anglikán unió vallási főméltóságává.
2026. 03. 26. 03:30
Megosztás:

Digitális fedélzeti szolgáltatásokat vezet be a Wizz Air

A Wizz Air, Európa egyik legmegbízhatóbb légitársasága* az Immfly és a gateretail együttműködésében új digitális fedélzeti szolgáltatást vezet be, hogy még kényelmesebb utazást biztosítson ügyfeleinek, miközben optimalizálja az üzemeltetést.
2026. 03. 26. 03:00
Megosztás:

Indul az idei útfelújítás az MKIF Zrt. hálózatán

Megkezdődnek március 26-án, csütörtökön az idei útfelújítások az MKIF Zrt. által kezelt utakon - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 26. 02:30
Megosztás:

3 durva hiba, ami miatt vissza kell fizetni a családi pótlékot

A családi pótlék alapvetően alanyi jogon jár, azonban csak addig az időszakig, amit a jogszabályok meghatároznak.
2026. 03. 26. 02:00
Megosztás:

Magyar kisvállalkozásoknak kínál kiugrási lehetőséget az Auchan és a Magyar Termék

Tovább erősíti együttműködését az Auchan Magyarország és a Magyar Termék Nonprofit Kft. a hazai beszállítók piacra jutásának támogatásában; "A környék legjava" országos beszállítói program célja, hogy a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásoknak valós lehetőséget teremtsen a modern kiskereskedelembe való belépésre - tájékoztatta az áruházlánc és a Magyar Termék védjegyrendszert 2006 óta működtető nonprofit társaság szerdán az MTI-t.
2026. 03. 26. 01:30
Megosztás:

Mennyi lesz a nyugdíjad 40 ledolgozott év után? És 30 év esetén?

A magyar nyugdíjrendszerben az öregségi nyugdíj mértékét több tényező együttesen határozza meg. Nemcsak az számít, hány évet dolgozott valaki, hanem az is, hogy milyen jövedelmet szerzett az aktív évei alatt, illetve mennyi szolgálati időt tudnak hivatalosan elismerni.
2026. 03. 26. 01:00
Megosztás:

Logisztikai és kamion terminál alapkövét helyezték el Debrecenben

Kétszázhatvan kamion parkolására alkalmas logisztikai és kamion terminál épül Debrecen észak-nyugati gazdasági övezetében; a beruházás 4,7 milliárd forintos költségéből 2,3 milliárdot európai uniós és hazai költségvetési forrásból biztosítanak - hangzott el szerdán a helyszínen, a terminál alapkövének elhelyezésekor.
2026. 03. 26. 00:30
Megosztás: