Megkezdte a kártérítések kifizetését a Colonnade Biztosító az UNITRAVEL ügy károsultjainak
2025. 09. 27. 06:00
A Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe – mint a fizetésképtelenné vált UNITRAVEL Kft. vagyoni biztosítékát nyújtó biztosító – a mai napon, 2025. szeptember 26-án megkezdte a kártérítések kifizetését az érintett utasok részére. A kárkifizetések a Fővárosi Kormányhivatal 2025. július 10-én hozott határozata nyomán indultak el, amely a UNITRAVEL Kft. hivatalos fizetésképtelenségét állapította meg.

A kifizetések azokra az igényekre vonatkoznak, amelyek 2025. augusztus 31-ig beérkeztek a biztosítóhoz, és a szükséges dokumentációt hiánytalanul tartalmazzák. Az érintett ügyfeleket a Colonnade e-mailben értesíti a kártérítések teljesítéséről. A Colonnade Biztosító a kifizetéseket a hatályos jogszabályoknak és a vagyoni biztosíték feltételeinek megfelelően teljesíti.
Az ügyfelek számára alternatív megoldásként lehetőség nyílt arra is, hogy a korábban befizetett összeg erejéig új utazást válasszanak az IBUSZ Utazási Iroda kínálatából. Számos utas élt ezzel az opcióval, közülük sokan már haza is tértek az így megvalósult nyaralásukról.
Napi ezer új milliomos született Amerikában 2024-ben – Íme a három kulcseszköz, amely vagyonukat hajtotta
Miközben 2024-ben a világ a inflációval, technológiai felfordulással és geopolitikai bizonytalanságokkal volt tele, csendben zajlott egy másik folyamat: naponta mintegy 1000 amerikai lépett át a milliomosok táborába – derül ki az UBS 2025-ös globális vagyonjelentéséből.
Nyugdíjkorhatár Európában - 2026-ban robban a bomba!
Sokan azt hiszik, hogy a nyugdíjkorhatár mindenhol hasonló Európában, de valójában az országok között nagy eltérések és folyamatosan változó szabályok figyelhetők meg. Nézzük meg, hogyan alakul a nyugdíjkorhatár az egyes államokban, és hová helyezhető el ebben Magyarország.
Orbán Viktor: az EU és a NATO támogatása nélkül Ukrajna már rég összeomlott volna
Az EU és a NATO támogatása nélkül Ukrajna már rég összeomlott volna - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este az X-en.
Védjük az adatainkat! – óvatosságra int a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) edukációs kampánya most az adataink védelmének fontosságára irányítja rá a figyelmet. A jelszavaink, személyes és banki adataink ugyanis könnyen illetéktelen kezekbe kerülhetnek, ha nem vagyunk elég körültekintőek. Különösen a gyerekek vannak veszélyben – hívja fel a figyelmet a GVH.
EM-államtitkár: vidéken is mindenhová elvisszük a nagy sebességű internetet
A 85 milliárd forintos Gigabit Magyarország Programmal minden lakott területen hozzáférhetővé teszik a gigabitképes internetet és az 5G mobilkapcsolatot - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára Facebook-bejegyzésében szombaton.
Itt találhatnak a vevők legkönnyebben Otthon Startos ingatlant
Kis mértékben csökkent az Otthon Startra alkalmas lakóingatlanok aránya a kínálatban a bejelentés óta. A zenga.hu adatai szerint a csökkenés az elmúlt három hónapban Budapesten volt az egyik leglátványosabb, ahol jelenleg azeladó lakások és házak 42 százalékára lehet felvenni a kedvezményes hitelt. Ezzel együtt a lakásárak szinte mindenhol tovább emelkedtek. Az Otthon Startos és a nem Otthon Startos ingatlanok átlagra között minden vármegyében hatalmas különbségek vannak.
A Tether óriásra nőne: 20 milliárd dolláros tőkebevonás SoftBank és ARK Invest támogatásával
A világ legnagyobb stabilcoin-kibocsátója, a Tether, újabb történelmi lépésre készül: a vállalat akár 20 milliárd dolláros tőkebevonást tervez, olyan óriások támogatásával, mint a SoftBank és az ARK Invest. A finanszírozási kör sikeressége esetén a cég értéke elérheti az elképesztő 500 milliárd dollárt, amivel a Tether a globális pénzügyi elit élvonalába kerülhet – túlmutatva a kriptoiparon. Vajon egy új pénzügyi korszak hajnalán állunk?
Új lendületet kaphat a Solana: VanEck frissítette a spot ETF kérelmét az USA-ban
A Solana rajongói és a kriptobefektetők most joggal figyelnek fel: a VanEck frissítette S-1 beadványát a Solana spot ETF-re vonatkozóan, ami komoly előrelépés lehet az amerikai szabályozás és az intézményi elfogadás irányába. A lépés nemcsak a SOL token jövőjét, hanem az egész altcoin piac hangulatát befolyásolhatja.
A GVH határozottan fellép a kartellekkel szemben
2017 óta közel 30 milliárd forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kartell ügyekben – ismertette Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a Debreceni Egyetemen tartott előadásában. Mint mondta: a nemzeti versenyhatóság határozottan fellép a kartell megállapodásokkal szemben, és különösen nagy szigorral üldözi a közbeszerzési kartelleket. Hozzátette: a GVH nemzetközi összevetésben is aktív a közbeszerzésekkel kapcsolatos kartellek feltárásában. A 2024-ben folyamatban lévő, összesen 19 kartell eljárásban vizsgált tenderek száma meghaladta az 1500-at, amelyek közül több mint 1000 tender közpénzek felhasználását érintette.