Országszerte 313 iskolát vizsgáltak át a rendőrök

Országszerte 313 iskolát vizsgáltak át a rendőrök a csütörtöki bombafenyegetés miatt - mondta Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője pénteki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Országszerte 313 iskolát vizsgáltak át a rendőrök

Gál Kristóf közlése szerint 292 oktatási intézménybe - 273 budapestibe és 19 vidékibe - érkezett január 23-án reggel fenyegető e-mail.

Az e-mail-fiókok spam mappáiban csütörtök délután, este és még péntek reggel is találtak fenyegető üzenetet, így fordult elő, hogy reggel is megjelentek a rendőrök egy budapesti iskolánál - tette hozzá, jelezve: az épület átvizsgálását a tanítás megkezdése előtt sikerült elvégezni.

Gál Kristóf elmondta: további 21 iskola vezetője - 5 budapesti és 13 vidéki intézmény igazgatója - kérte, hogy vizsgálja át a rendőrség az épületet, noha hozzájuk nem érkezett fenyegető üzenet.

"Valamennyi helyen ezt megtettük. A feladatra elegendő rendőr állt készen, és az összes helyszínre perceken belül rendőrt tudtunk küldeni"

- húzta alá Gál Kristóf, aki megköszönte a diákoknak és a tanároknak, hogy mindenhol fegyelmezetten és felelősségteljesen működtek közre, és betartották a rendőrök utasításait, így rövid időn belül sikerült kizárni a veszélyt.

A szóvivő közös sikernek nevezte, hogy egy ekkora méretű eseményt sikerült megoldaniuk.

Úgy folytatta: megértik a szülők aggodalmát, éppen ezért igyekeztek a lehető leggyorsabban, az elvárt szakmai színvonalon elvégezni az átvizsgálásokat.

Kijelentette:

robbanószert vagy robbantásra alkalmas eszközt egyetlen helyszínen sem találtak. A tanítás folytatásáról vagy a gyermekek hazaküldéséről az intézményvezetők döntöttek

- fűzte hozzá.

Gál Kristóf közölte: a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda terrorcselekménnyel fenyegetés bűntett gyanúja miatt folytatja a nyomozást, az ország összes területi szervének szoros támogatása mellett.

"A bűncselekmény átminősítése nem jelenti azt, hogy nőtt volna a terrorfenyegetettség az országban" - figyelmeztetett, megjegyezve: a nyomozó hatóság a tényállás tisztázását követően döntött így, mert így magasabb büntetési tétel jár az elkövetőnek, és a büntetőeljárásban nagyobb a mozgástere a nyomozó hatóságnak.

Tudatta azt is, hogy a feljelentéseket egy eljárásban vizsgálják, szakmai együttműködésben az Europollal. Jelezte, minden olyan ország rendőrhatóságát felkeresték, ahol a közelmúltban hasonló bűncselekmények miatt indultak nyomozások.

Gál Kristóf kitért arra is, hogy a nyomozati cselekmények ismertetése veszélyeztetné a nyomozás eredményességét, ezért arról bővebb tájékoztatást a "teljes mértékben érthető", jelentős közérdeklődés ellenére sem adhat. Emiatt az eljárásrendet sem tudja részletezni, és az országos akcióban részt vevők létszáma sem nyilvános - mondta

A szóvivő kiemelte: azért folytatja a nyomozást az NNI, mert ott vannak a rendőrség legmagasabban képzett kibernyomozói.

"Gyakorlatilag rendőr hackereink vannak, akik adott esetben magasabb tudással rendelkeznek, mint az elkövetők legnagyobb része"

- húzta alá.

Gál Kristóf rögzítette: kijelenthető, hogy a bombariadóval fenyegető üzenet mögött nincs valós veszély, mindenki biztonságban érezheti magát az oktatási intézményekben.

"A rendőrség, ahogy eddig is, úgy a továbbiakban is mindent megtesz annak érdekében, hogy Magyarországon a közrendet és a közbiztonságot fenntartsa. Elkötelezettek vagyunk az itt élők szolgálatáért és védelméért" - fogalmazott.

Kérdésre válaszolva elmondta: ahol a kockázatelemzés alapján nem volt indokolt az épület kiürítése, ott előfordulhatott, hogy ezzel nem éltek a kollégái.

"Meggyőződésünk, hogy a tegnapi napon megfelelően jártunk el"

- jelentette ki.

Egy másik kérdésre válaszolva kifejtette: ha szokatlan, idegen tárgyat észlelnek a rendőrök egy helyszínen, akkor első lépésként lehetőség van bombakutató rendőrök bevonására, akik eldöntik, hogy további gyanút kelt-e a talált tárgy.

Ilyenkor előfordulhat, hogy tűzszerészeket vonnak be - magyarázta, hozzátéve: a tegnapi napon is több tíz esetben vonultak ki tűzszerészek a helyszínekre, ahol ez indokolt volt.

Az ünnepi díszeket exportáló cégek idén akár 17%-os nyereséget is elérhettek volna

Bár a december a karácsonyi fényekről, csillogó díszekről és a kereskedelmi forgalomról szól, az ünnepi díszeket exportáló vállalatok számára ez valójában csak az utolsó lépés a hónapokkal korábban elkezdett munkafolyamatban. A termelés, az anyagrendelések, a külföldi vevőkkel kötött szerződések és a logisztika jellemzően már az év első negyedévében elindulnak. Ebben az időszakban hozzák meg azokat a pénzügyi döntéseket, amelyek meghatározzák az ünnepi szezon tényleges jövedelmezőségét.
2025. 12. 09. 21:30
Megosztás:

Románia és Németország védelmi együttműködéséről egyeztetett a Fekete-tenger partján a két szaktárca képviselője

Románia és Németország szoros védelmi együttműködéséről, a NATO keleti szárnyának közös védelméről egyeztetett kedden a bukaresti és a berlini védelmi minisztérium képviselője a Fekete-tenger partvidékén található Mihail Kogalniceanu légi támaszponton.
2025. 12. 09. 21:00
Megosztás:

Újabb akvizíció által bővíti adatkommunikációs szolgáltatásait a 4iG

A 4iG Informatikai Zrt. (4iG iT) 90 százalékos üzletrészt vásárol a menedzselt adatátviteli szolgáltatások piacának egyik vezető szereplőjében, a Mobil Adat Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft.-ben (Mobil Adat) - közölte a tőzsdei társaság az MTI-vel kedden.
2025. 12. 09. 20:30
Megosztás:

A DOGE és az ADA rali még csak most kezdődhet, de az elemzők szerint a Digitap akár 25-szörös nyereséget is gyorsabban elérhet

A DOGE és az ADA árfolyama is felfelé mozdult el, miután a havi grafikonokon esést mutattak. Még néhány ismert kriptós influencer, mint Nehal és JD is bikás árfolyam-előrejelzéseket tett ezekre a „top 10 altcoin, amit érdemes megvenni” listán szereplő tokenekre.
2025. 12. 09. 20:00
Megosztás:

ÉVOSZ: létrejött az Építőipari Kerekasztal

Létrejött az Építőipari Kerekasztal, a magyar építésgazdaság informális együttműködési fóruma - közölte az MTI-vel kedden az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
2025. 12. 09. 19:00
Megosztás:

Karácsonyi csúcsforgalom: többszörösére nőhet a villanyautók töltési ideje

A karácsonyi időszak hagyományosan az év egyik legforgalmasabb és legszervezettebb időszaka, ám a villanyautósok számára ez gyakran komoly logisztikai kihívásokkal jár.
2025. 12. 09. 18:46
Megosztás:

Az EU vizsgálja a Google MI-adatgyűjtését

Az Európai Bizottság versenyjogi vizsgálatot indított annak felmérésére, hogy a Google amerikai technológiai vállalat megsérti-e az EU versenyjogi szabályait a webes kiadók és a YouTube tartalmainak mesterségesintelligencia-célú (MI) felhasználásával - közölte a brüsszeli testület kedden.
2025. 12. 09. 18:05
Megosztás:

Mozgolódnak a bálnák: Újabb fordulópont előtt állhat a Shiba Inu (SHIB)?

A Shiba Inu (SHIB) ismét reflektorfénybe került, miután a bálnák aktivitása hónapok óta nem látott szintre ugrott, és az elemzők komoly árfolyam-ingadozásokra figyelmeztetnek. A tőzsdéken elérhető SHIB mennyiség jelentősen megugrott, miközben az intézményi érdeklődés is erősödik – mindezek a jelek együtt egy újabb, potenciálisan sorsfordító időszakra utalnak a mémcoin életében.
2025. 12. 09. 17:30
Megosztás:

Összesen 240 magyar-orosz vállalatközi tárgyalásra kerül sor Moszkvában

A magyar-orosz üzleti fórumon összesen 240 vállalatközi tárgyalásra kerül sor kedden Moszkvában, és ez sokat segíthet abban, hogy hazánk a lehető legjobb startpozíciót vehesse fel az ukrajnai háború utáni időkre, és igazi nyertese lehessen az új világgazdasági korszaknak - jelentette ki a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Moszkvában.
2025. 12. 09. 16:30
Megosztás:

Elindította a banki termékek összehasonlítását a Netrisk.hu

Belép a banki termékek piacára az online biztosításközvetítő Netrisk.hu, az oldalon a személyi kölcsönöket és Otthon Start konstrukciókat már össze lehet hasonlítani, és hamarosan elindul a jelzáloghitel- és a bankszámla-összehasonlító kalkulátor is - mondta a Netrisk csoport Ausztriáért és Magyarországért felelős regionális ügyvezetője a társaság keddi budapesti sajtóbeszélgetésén.
2025. 12. 09. 15:30
Megosztás:

A vártnak megfelelő inflációs adatok érkeztek

A novemberi inflációs adatok érkeztek ma reggel. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,1 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 3,8 százalékra lassult az októberi 4,3 százalékról. Az adat megfelelt az előzetes várakozásunknak. A maginfláció szintén a vártnak megfelelően alakult: kicsit csökkent az októberi 4,2 százalékról 4,1 százalékra.
2025. 12. 09. 15:00
Megosztás:

Horvátország hivatalosan is megerősítette haderőfejlesztési beszerzéseit Párizsban

Andrej Plenkovic horvát kormányfő hétfőn megerősítette Párizsban, hogy hazája 18 Caesar MK2 típusú francia önjáró tarackot vásárol a hadereje megerősítésére céljából, valamint korszerűsíti 12 Rafale vadászgépét Franciaország segítségével.
2025. 12. 09. 14:00
Megosztás:

Súlyos hibák miatt függesztették fel egy Vas vármegyei édesipari üzem működését

Súlyos élelmiszer-biztonsági kockázatot jelentő hiányosságok miatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azonnal hatállyal felfüggesztett egy édesipari termékeket előállító üzemet Vas vármegyében - közölte honlapján a Nébih kedden.
2025. 12. 09. 13:30
Megosztás:

A harmadik országokból érkező, online rendelt termékek 60 százaléka veszélyesnek bizonyult

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) harmadik országokból érkező, online platformokon rendelt termékeket ellenőrzött december 5-én, célzott vizsgálat keretében a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az akciónapon 500 csomagot ellenőriztek a hatóságok munkatársai, amelyek 60 százaléka bizonyult veszélyesnek - elsősorban a játékok, a plüssök, a textiltermékek és az akkumulátortöltők bizonyultak nem biztonságosnak vagy nem megfelelőnek - jelentette be kedden kiadott közös közleményében a NAV és az NKFH.
2025. 12. 09. 13:00
Megosztás:

Andrej Babist kormányfővé nevezte ki a cseh államfő

Kormányfővé nevezte ki Andrej Babist, az októberi képviselőházi választásokon győztes Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom elnökét kedden Prágában Petr Pavel cseh köztársasági elnök.
2025. 12. 09. 12:30
Megosztás:

Stratégiai partnerséget kötött a GLS és a DPD a még rugalmasabb csomagátvételért

Jelentős mérföldkőhöz érkezett a hazai logisztikai szektor: a GLS Hungary megnyitotta automatahálózatát más szolgáltatók előtt, és a DPD Hungary az első partner, amely belép ebbe a rendszerbe. Ennek köszönhetően a jövőben a DPD csomagok a GLS automaták jelentős részéből is átvehetők lesznek. Ez a partnerség nem csupán a vásárlói kényelem növelését szolgálja, hanem hatékonyabbá teszi a csomagátvételeket és hozzájárul az e-kereskedelem növekvő igényeinek fenntartható kiszolgálásához is.
2025. 12. 09. 12:00
Megosztás:

Egyre több a különleges ízesítésű karácsonyi desszert

A hagyományos ízesítések, a zselés és marcipános szaloncukor mellett a gyártók számos különlegességgel készültek az idei szezonra. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Édességgyártók Szövetségének kedden kiadott közös körképe szerint a legtöbb vásárló továbbra is a jó ár-érték arányú, kiváló minőségű alapanyagokból készült édességeket keresi.
2025. 12. 09. 11:30
Megosztás:

Fokozatos gazdasági élénkülést vetítenek előre a cégek toborzási tervei

A magyarországi cégek a jövő év elejére lassú ütemben javuló foglalkoztatási terveket szőnek: 2026 első negyedévében a munkáltatók 29 százaléka tervezi bővíteni munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 20 százalékuk tervez - derül ki a Manpower Magyarország kedden közzétett munkaerőpiaci előrejelzéséből.
2025. 12. 09. 11:00
Megosztás:

NKFH-NAV akció a vámhatáron – cél: az online platformokról rendelt veszélyes termékek kiszűrése

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) harmadik országokból érkező, online platformokon rendelt termékeket ellenőrzött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A közös vizsgálat célja a termékbiztonsági szempontból nem megfelelő termékek kiszűrése volt. Az akciónapon 500 csomagot ellenőriztek a hatóságok munkatársai, amelyek 60 százaléka bizonyult veszélyesnek – elsősorban a játékok, a plüssök, a textiltermékek és az akkumulátor töltők bizonyultak nem biztonságosnak vagy nem megfelelőnek.
2025. 12. 09. 10:30
Megosztás:

Több mint egy tucat előterjesztést vitat meg az Országgyűlés

Több mint egy tucat előterjesztés zárószavazás előtti vitáját folytatja le kedden a parlament, amely két törvényjavaslatot kivételes eljárásban kezd el tárgyalni.
2025. 12. 09. 10:00
Megosztás: