Öt mód, ahogyan a generatív mesterséges intelligencia felturbózhatja a munkaerőt
1. Növeli a termelékenységet és a kreativitást.
Ha egy cég stratégiai szinten használja, a generatív MI nagyban növelheti a termelékenységét. Míg a hagyományos MI a mintafelismerésben és adatelemzésben jeleskedik, a generatív MI tovább lép ezen, és proaktívan hoz létre új tartalmakat és megoldásokat. A csapat is támaszkodhat a generatív MI-ra, mint brainstorming partnerre, serkentve ezzel a kreativitást és az innováció.
2. Stratégiai, proaktív döntéshozatal.
A generatív MI megváltoztatja, hogyan lépünk interakcióba az adatokkal. Képzeljük el, hogy egy nagy és bonyolult adatbázisból próbálunk információt kinyerni, és ezt megtehetjük úgy, hogy egy chatbotnak köznyelven teszünk fel egy kérdést, és ugyanígy kapunk választ egy beszélgetés keretében. Hatalmas mennyiségű adatokból valós időben intuitív következtetéseket tud levonni, ami lehetővé teszi proaktív döntések meghozatalát.
3. Racionalizálja a betanítási és képzési folyamatokat.
A generatív MI segítségével személyre szabottá tehetjük a betanítási és képzési folyamatot minden egyes kollégának, figyelembe véve a személyiségét, munkakörét, anyanyelvét, földrajzi és kulturális hátterét. Ez a személyre szabás növeli az elkötelezettséget és a munkahelyi elégedettséget, miközben csökkenti a fluktuációt. Ezenkívül lerövidíti azt az időt, amely alatt az alkalmazottak felveszik a tempót – legyen szó új munkatársról vagy meglévő kolléga új munkakörbe helyezéséről.
4. Növeli az ügyfélszolgálati hatékonyságot.
A generatív MI természetes nyelvfeldolgozási képességeinek köszönhetően a beszélgető chatbot interfészek képesek értelmezni a bonyolult lekérdezéseket, miközben önállóan generálják az adott megkeresés során releváns tartalmakat. Emellett csökkenthetik az ügyfélszolgálati ügynökök leterheltségét azáltal, hogy már a hívás vagy élő csevegés kezdete előtt biztosítják számukra a kontextust, előrejelzik a problémákat, mielőtt azok elharapódznának, és javaslatokat tesznek, hogy lehet elkerülni, hogy megismétlődjenek.
5. Kontextuális intelligenciát nyújt a frontvonalbeli dolgozóknak.
A frontvonalbeli dolgozóknak és a helyszíni szolgáltatást végző személyzetnek gyakran kell megküzdeniük a gyorsan változó szerepekkel és munkakörülményekkel. A generatív MI segítségével valós időben generálható, munkakörspecifikus információkat állíthatunk elő, amelyek minden egyes alkalmazotthoz és helyzethez igazodnak. Ezekkel a pontos, releváns információkkal felfegyverkezve a munkavállalók hatékonyabban láthatják el feladataikat és jó ügyfélszolgálati élményt nyújthatnak.
A Unisys Hungary szolgáltató központja folyamatos fejlődése révén egyre sokrétűbb szolgáltatásokat kínál. A magyarországi központ továbbra is dinamikusan fejlődik, folyamatos az érdeklődés új, potenciális nagy-vállalati ügyfelek részéről új szolgáltatások kapcsán. A Unisys a pályakezdő pozícióktól a vezetői szintekig kínál kihívásokkal teli, felelősségteljes pozíciókat, többek között ügyfélkapcsolati és informatikai területekre is.