Óvatosan kezelték a tengerentúli befektetők a vámbejelentések hatását

A befektetők láthatóan óvatosabban kezelték a vámokkal kapcsolatos bejelentéseket, mint az április 2-es „Felszabadulás Napja” esetében. Az S&P500 11 szektora közül csak öt mutatott nyereséget. A legnagyobb emelkedést az energiaindex produkálta, amely 2,7%- kal magasabban fejezte be a napot, míg a defenzívebb fogyasztói cikkek és a közüzemi szektor egyaránt több mint 1%-ot esett a nap folyamán.
Míg a befektetők óvakodtak a nagyobb részvények volatilitásától, a Russell 2000 kis kapitalizációjú index 0,7%-os emelkedést mutatott. A vezető technológiai részvények közül a Tesla 1,3%-kal emelkedett, miután némileg korrigálta a hétfői hatalmas esést. A Moderna részvényei 8,8%-kal ugrottak meg, miután vezető egészségügyi szervezetek pert indítottak az amerikai egészségügyi miniszter és minisztériuma ellen, arra hivatkozva, hogy a jelenlegi COVID-19 vakcinaeljárás veszélyt jelenthet a közegészségre.
Ezzel szemben a napenergiával kapcsolatos részvények estek, miután Trump elnök utasította a szövetségi ügynökségeket, hogy szigorítsák a nap- és szélenergia-projektek adókedvezményeinek eltörlését célzó törvényt.
A Brent nyersolaj határidős jegyzése 0,8%-kal, a WTI 0,6%-kal emelkedett, így kedden a Brent kéthetes csúcson, 70,1 dollár/hordó áron állapodott meg, míg a WTI 68,3 dolláron állt. A befektetők az új amerikai vámok és a vártnál nagyobb augusztusi OPEC+ termelésnövekedés hatását próbálták beárazni.
(Forrás: OTP Ébresztő)