Reklámpiaci körkép: legalább olyan erős a közterület, mint a közösségi média

Már ugyanabból a pozícióból verseng a fogyasztók figyelméért a közterületi reklám, mint a közösségi média vagy az internet - derült ki a JCDecaux Hungary országos reprezentatív kutatásából[1], melyben a különböző reklámfelületek COVID utáni elérését és megítélését vizsgálták. Minden második megkérdezett utánanézett már egy terméknek vagy szolgáltatásnak közterületi reklám hatására, a városi, fiatal fogyasztói szegmens körében pedig ez utóbbi reklámfelület bír a legerősebb aktivizáló hatással.

Reklámpiaci körkép: legalább olyan erős a közterület, mint a közösségi média

Meglepő eredményre jutott a piacvezető magyarországi outdoor cég 2021 végén készített, országos reprezentatív kutatása: a közterületi reklám (36%) ugyanolyan hatékony a figyelemfelkeltés szempontjából, mint a közösségi média (37%) vagy az internet (34%), miközben a tévét (33%), a rádiót (15%) és a nyomtatott sajtót (15%) meg is előzi. Ráadásul a magasan képzett, városi, fiatal célcsoportra szűkítve egyértelműen a közterület kerül ki győztesként. Az utóbbi fogyasztói réteget reprezentáló keresdagalambot.hu* közösség 59 százalékban figyel fel a közterületi reklámfelületekre, 56 százalékban a közösségi médiára, 40 százalékban az internetes oldalakra, 30 százalékban a tévére, 13 százalékban a nyomtatott sajtóra, és 12 százalékban a rádióra. Ők azok, akik más kommunikációs eszközökkel jóval nehezebben vagy lényegesen drágábban érhetők el.

Közterületi reklám hatására - ugyanúgy, mint az internetnél vagy közösségi médiánál - átlagosan 2 tevékenységre ösztönözhetők az arra figyelők: minden második megkérdezett utánanéz egy outdoor plakáton látott terméknek vagy szolgáltatásnak, 46 százalékuk pedig felkeresi a rajta látható weboldalt. A városi fiatalok körében ezek a mutatók még magasabbak (70%, illetve 63%) és ők minden tekintetben aktívabban reagálnak az outdoor hirdetésekre, mint a többi reklámfelületre, legyen szó internetes játékban való részvételről, megosztásról, vásárlásról, QR-kód beolvasásáról vagy applikáció letöltéséről. Ugyanakkor a kutatás azt is vizsgálta, hogy ezt a városi célcsoportot mi zavarja leginkább a digitális térben. A fiatalokat leginkább a felbukkanó/pop-up hirdetések (87%) idegesítik, ezt követi a tartalom eléréséhez szükséges regisztráció (79%), és a sütik elfogadása (71%).

Samu Tímea, a JCDecaux vezérigazgatója szerint a pandémia óta egyértelműen felértékelődött a közterületi hirdetések kommunikációs funkciója. „A tudatos fiatal fogyasztói réteg nagy része adblockerrel szűri az internetes hirdetéseket, de a közterületet nem tudják kikerülni, hiszen egy buszmegállóban átlagosan akár 5-10 percet is eltöltenek” - mondja a szakember, majd hozzáteszi, hogy fontosnak tartja a mostani kutatást, hiszen ez alátámasztja saját tapasztalataikat is, hogy a városi, edukált** célcsoport körében a közterület már hatékonyabb hirdetési eszköz, mint a tévé vagy a közösségi média.

A pandémia miatt felgyorsult digitális transzformáció a reklámpiacon is rendkívüli mértékben és tempóban tágítja az innováció és a kreativitás horizontját. A kutatás szerint a többség találkozott már mozgó vagy digitális közterületi reklámmal, és egyértelműen úgy nyilatkoztak, hogy nagyobb a figyelemfelkeltő ereje, mint a hagyományos közterületi hirdetéseké.

„Egyre több saját outdoor kampány kap AR kiterjesztést vagy egyedi interakcióra ösztönző megoldást, így több esetben működnek egyedi reklámfelületként a megállók, utasvárók” – mondja Samu Tímea. „Ahhoz, hogy a tudatosodó fogyasztói réteget érdemben tudjuk megszólítani, szükségünk van ezekre a formabontó megoldásokra is” – teszi hozzá.

Befagy a Balaton, de lehet-e rajta korcsolyázni?

A Balatonon nyílt vízen is napokon belül megjelenik az összefüggő jég, azonban annak állapota rövid időn belül még nem lesz sportolásra alkalmas - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. 01. 06. 04:30
Megosztás:

Cégtrend 2025 - erős nyomás alatt, negatív trendben a hazai vállalkozások

Nem a megszűnések voltak a cégszám csökkenésének fő mozgatói, hanem az új belépők hiánya. A társas vállalkozások száma harmadik éve csökken, miközben a cégbírósági eljárások továbbra is magas szinten maradtak. A következő év kulcskérdése az lesz, hogy az alapítási kedv képes-e érdemben erősödni.
2026. 01. 06. 04:00
Megosztás:

Ilyen lakáshitel-kamatokkal indul a 2026-os év

Mekkora havi törlesztőkre számíthat az, aki 2026 elején venne fel piaci lakáshitelt, Otthon Startot vagy CSOK Plusz lakáshitelt?
2026. 01. 06. 03:00
Megosztás:

A horvát határtól Szarajevóig tartó autópálya 2026 végére készülhet el

A Budapestet a horvátországi Ploce kikötőjével összekötő, úgynevezett korridor 5C közlekedési folyosó Bosznia-Hercegovinán átvezető teljes északi szakasza, a horvát határtól Szarajevóig 2026 végére készülhet el - közölte hétfőn a projekt legnagyobb részéért felelős, a Bosznia-hercegovinai Föderáció tulajdonában lévő autópályakezelő vállalat.
2026. 01. 06. 02:30
Megosztás:

Gasztronómiai versenyeket hirdettek meg a Magyarország étele programban

Gasztronómiai versenyeket, közte a Szamos tányérdesszert-versenyt és az Agroturizmus étele versenyt hirdették meg hétfőn a Magyarország étele programban.
2026. 01. 06. 01:30
Megosztás:

Több mint 2300 kistelepülésen kapnak ingyenes tüzelőanyagot a rászorulók

A kormány által biztosított szociális tüzelőanyag-program keretében 2358 településen osztottak vagy osztanak ki 5 milliárd forint értékben ingyenes tüzelőanyagot a rászorulóknak - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 06. 01:00
Megosztás:

A Magyar Honvédség felkészült a téli időjárás kezelésére

A Magyar Honvédség felkészült a rendkívüli téli időjárás okozta helyzetek kezelésére, és szükség esetén készen áll a lakosság biztonságát szolgáló feladatok végrehajtására - közölte Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 06. 00:30
Megosztás:

2025 végén éves összehasonlításban 16 százalékkal csökkent a kereslet az eladó lakások piacán

Tavaly decemberben éves összevetésben 16 százalékkal csökkent a lakáspiaci kereslet, de 2025 mégis kiugró év volt ebből a szempontból, legutóbb a pandémia után, 2021-ben mutattak a vevők több érdeklődést az eladó lakások iránt, ugyanakkor 2025 év végén bővült a kínálati oldal, ami azt jelzi, hogy az eladók már a 2026 elején újra meginduló keresleti hullámra készülnek - közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 06. 00:05
Megosztás:

Személyes pénzügyek alapjai: Költségvetés, befektetések és munkavégzés-élet egyensúly

A személyes pénzügyek tudatos kezelése hosszú távú anyagi biztonságot és életminőséget biztosít. A költségvetés tervezése, a befektetések okos megválasztása és a munkavégzés-élet egyensúly fenntartása kulcsfontosságú elemei ennek.
2026. 01. 05. 23:30
Megosztás:

Újabb pályázattal segíti az agrártárca a tejtermelő gazdálkodókat

Új pályázattal segíti az agrártárca a tejágazat szereplőit, ennek keretében tejautomatákat vásárolhatnak a gazdálkodók és a piacot üzemeltető vállalkozások - jelentette be Nagy István agrárminiszter a tárca MTI-nek küldött hétfői közleménye szerint.
2026. 01. 05. 23:00
Megosztás:

Lezárta a Rába csaknem 75 százalékának felvásárlását a 4iG SDT

Sikeresen lezárta a Rába Járműipari Holding Nyrt. (Rába) többségi, 74,34 százalékos tulajdonrészének megvásárlását a 4iG Űr- és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) - közölte a 4iG Nyrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 05. 22:30
Megosztás:

Havazás: Az energiacégek készenlétben állnak

Az MVM Csoport, e.on és OPUS elosztó vállalatok felkészültek a várható időjárásra, az üzemeltetés stabil, és elrendelték a készenlétet, a javító kapacitások és szakemberek rendelkezésre állását - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. 01. 05. 21:30
Megosztás:

Kedvezőbbé válik a KKV Technológia Plusz kamatmentes forgóeszközhitel: bővülő lehetőségek, nagyobb forrás a hazai kkv-knak

A Nemzetgazdasági Minisztérium a vállalkozások észrevételei és javaslatai alapján tovább javítja a vidéken elérhető, KKV Technológia Plusz Hitelprogram feltételeit, így 2026. január 12-től több ponton is kedvezőbbé válik a program kamatmentes forgóeszközhitelét biztosító „B” komponens.
2026. 01. 05. 21:00
Megosztás:

Blokkláncon az ingatlanpiac? A Polymarket és a Parcl közösen indította el az első valós idejű lakásár-előrejelző piacokat

Az ingatlanpiac a kriptovilág új terepe lett – a Polymarket és a Parcl partnersége lehetővé teszi, hogy bárki fogadhasson arra, hogyan változnak a lakásárak. Az együttműködés a világ legnagyobb eszközosztályát kapcsolja össze a decentralizált pénzügyi jóslásokkal.
2026. 01. 05. 20:30
Megosztás:

Lemaradtál a BTC 90.000 dolláros kitöréséről? Ezért készül a Digitap ($TAP) nagy ralira 2026-ig

A piacok nem mindig azokat jutalmazzák, akiknek igazuk volt – hanem azokat, akik időben pozicionálják magukat olyan projektekben, amelyek hosszú távon is sikeresek lesznek. A Bitcoin (BTC) az elmúlt hetekben gyengélkedett, 120.000 dollár fölötti csúcsokról egészen 80.000 dollárig esett vissza. Azonban a 90.000 dollár feletti kitörése megerősítette, hogy az intézményi adoptáció valóban megkezdődött.
2026. 01. 05. 20:00
Megosztás:

Így alakult a forint árfolyama hétfő estére

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 05. 19:30
Megosztás:

Az előregyártott betontechnológia vethet véget az építőipari szakemberhiánynak

Miközben az európai ingatlanpiacot évtizedek óta nem látott lakhatási válság sújtja, a magyar építőiparban egyre kritikusabbá válik a minőségi szakmunka hiánya is. Iparági szakértők szerint a kettős kihívásra a készház építés nyújthat megoldást, akár a társasházi kivitelezésekhez is alkalmazható mérnöki csúcstechnológiával.
2026. 01. 05. 19:05
Megosztás:

A Suzuki a magyarországi újszemélyautó-piacon 11,04 százalékos részesedést ért el 2025-ben

A Suzuki a magyarországi újszemélyautó-piacon 14 285 regisztrált gépjárművel, 11,04 százalékos részesedést ért el 2025-ben, így a márka megőrizte vezető pozícióját a piacon - közölte a Datahouse újautó-eladási statisztikái alapján a Magyar Suzuki Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 05. 18:30
Megosztás:

Kisebb tűz volt a BMW debreceni autógyárának területén

Kisebb tűz keletkezett a BMW Group debreceni gyárának területén hétfő reggel; saját tűzoltóságuk perceken belül elhárította a helyzetet, egyéb beavatkozásra nem volt szükség - tájékoztatta a gyár kommunikációs szolgálata az MTI-t.
2026. 01. 05. 18:00
Megosztás:

Januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege. A kedvezmények igénybevétele még egyszerűbbé vált. Mindezek mellett kibővült a béren kívüli juttatások köre, és kedvezően változtak a lakásvásárlás, a kriptoügyletek adóügyi szabályai is - hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. 01. 05. 17:00
Megosztás: