Rekordév után emelt osztalékfizetésről és új igazgatósági tagokról döntött a Waberer’s közgyűlése

Budapest, 2024. április 12. – Rekordévet zárt a Waberer’s International 2023-ban is, így az előző évit meghaladó mértékű, részvényenként 120 forintos osztalék fizetéséről döntött a társaság éves rendes közgyűlése. A részvényesek emellett elfogadták a vállalat beszámolóját, valamint két új Igazgatósági és egy új Felügyelőbizottsági tagot is választottak. A Waberer’s a közgyűléssel egyidőben publikálta első Fenntarthatósági jelentését is.

Rekordév után emelt osztalékfizetésről és új igazgatósági tagokról döntött a Waberer’s  közgyűlése

Elfogadták a részvényesek a Waberer’s International Nyrt. éves rendes közgyűlésén a társaság 2023-as évről szóló beszámolóját, amely szerint a következetesen végrehajtott stratégiának köszönhetően a vállalat árbevétele 4,6 százalékkal 710,9 millió euróra emelkedett, miközben nettó eredménye 53,6 százalékkal 29,7 millió euróra ugrott. A Waberer’s EBIT (üzemi) eredménye 17 százalékkal 42,8 millió euróra, míg EBITDA eredménye 14,8 százalékkal 95,6 millió euróra bővült, ezzel mindkét mutató esetében rekordszintet ért el a Csoport. A kimagasló eredményt a kihívásokkal teli környezet ellenére érte el a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett vállalat, miután a legfőbb piacainak számító nyugat-európai és magyarországi régió ipari termelési, illetve fogyasztási adatai az egész tavalyi évben stagnáltak, vagy enyhén csökkentek.

A Waberer’s ebben a változékony környezetben azokra a szegmensekre és ügyfelekre koncentrált, amelyeket kevésbé érintett az általános negatív gazdasági környezet, amihez megfelelő alapot biztosított a vállalat diverzifikált ügyfél- és szolgáltatás-portfóliója. A 2023-as év nyeresége alapján a vállalat Igazgatósága a tavalyi 100 forint után idén részvényenként 120 forintos osztalékot javasolt, amit a részvényesek elfogadtak, így azt a Waberer’s 2024. július 3-i kezdő naptól fizet ki.

A közgyűlésen a részvényesek több technikai pont mellett két új Igazgatósági, valamint egy új Felügyelőbizottsági, illetve Auditbizottsági tag választásáról is döntöttek több korábbi tag újraválasztása mellett. Az Igazgatóság új tagjának választották dr. Bacsa Györgyöt és Tóth Szabolcsot, aki egyben a társaság gazdasági- és stratégiai vezérigazgató-helyettese is 2020 óta. Emellett a Waberer’s Felügyelőbizottsági, valamint Auditbizottsági tagjának választották Rencz Botondot.

A társaság a közgyűléssel egyidőben publikálta első, a Globális Jelentéstételi Kezdeményezés szabványán alapuló Fenntarthatósági jelentését is. A jövőben minden üzleti évet követően, az aktuális szabályozásoknak megfelelően, az éves jelentéssel egyidőben integrált fenntarthatósági jelentést tesz majd közzé. A hazai piacvezető komplex logisztikai szolgáltató 2023. végén frissítette a 2027-ig szóló üzleti stratégiáját, amelynek az egyik alappillére a fenntarthatóság. A Waberer’s a 2023-as évről szóló Fenntarthatósági jelentésében áttekintette működését, és felmérte a vállalat szempontjából legjelentősebb környezeti, társadalmi, valamint vállalatirányítási témákat.

 

Új Igazgatósági tagok

dr. Bacsa György

Tőkepiaci és tranzakciós szakember jogász és közgazdász végzettséggel, a MOL Csoportban a Stratégiai Tevékenységekért és Üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgató. 2003. óta dolgozik a cégcsoportban különböző szakértői majd vezetői pozíciókban, 2021-től tagja a MOL Nyrt. Igazgatóságának és Ügyvezető Testületének, 2022-től pedig a MOL Magyarország ügyvezető igazgatói pozícióját is ellátja. 2013. óta a Budapesti Értéktőzsde Igazgatóságának tagja, emellett több neves alap- és vagyonkezelő társaság és egyesület vezető testületének tagja, például a Lead Ventures Alapkezelőnek is. Az Alteo Nyrt. Igazgatóságának tagja 2023. óta. A New Yorki-i ügyvédi kamara, valamint az MKIK választottbírósági jegyzékének is tagja. Emellett a MOL-Új Európa Alapítvány, a MOL-KMRP Alapítvány, a Polgári Művelődésért Oktatási, Kulturális és Tudományos Alapítvány, valamint a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány Kuratóriumának tagja. 2021-ben Magyar Gazdaságért Érdemrenddel díjazták.

Tóth Szabolcs

2014. óta a Waberer’s-nél dolgozik, és különféle vezetői pozíciókat töltött be stratégiai, kontrolling és pénzügy területen. Jelenleg a társaság gazdasági- és stratégiai vezérigazgató-helyettese, hozzá tartozik a Waberer’s Csoport gazdasági tevékenységének irányítása, a kiemelt stratégiai projektek vezetése, a fenntartható logisztikai szolgáltatások kifejlesztését és működtetését célzó Green Division irányítása, valamint a kapcsolódó vasúti és kombinált fuvarozási tevékenység. Tóth Szabolcs irányítása alatt valósult meg a Waberer’s tőzsdei bevezetése. Korábban a vasúti iparág számos társaságában volt a kontrolling területért felelős vezető.

 

Új Felügyelőbizottsági és Auditbizottsági tag

Rencz Botond

Regisztrált adótanácsadói és adószakértői képesítéssel rendelkezik, 2015. és 2023. között ellátta az EY Magyarország vezérigazgatói teendőit. Rencz Botond 2021. és 2023. között Magyarország mellett a cseh, szlovák, szlovén, horvát, bosznia-hercegovinai, szerb és montenegrói irodák vezető partnere volt. Az Amerikai Kereskedelmi Kamaránál (AmCham) a kétezres évek közepétől az Adó- és vám albizottságának társelnökeként a hazai versenyképes adózási rendszer kidolgozásában jelentős szerepet vállalt.

Mit tett a Fidesz 16 év alatt a nyugdíjakkal?

A Fidesz kormányzásának kezdetén komoly megszorításokkal indított: több korábbi kedvezményt megszüntetett, majd a svájci indexálás eltörlésével olyan rendszert alakított ki, amely hosszabb távon a nyugdíjasok lemaradását erősítette. Később ugyan jelentek meg pluszjuttatások, ám összességében továbbra is kevés forrás jut a nyugdíjakra. Így alakult a mérleg az elmúlt 16 évben.
2026. 03. 28. 02:00
Megosztás:

Az ALDI 3400 Ft-ért megoldja a családi húsvéti menüt

Az ALDI az elmúlt évek gyakorlatát követve idén húsvétkor is kedvező árú megoldásokkal támogatja a családokat az ünnepi bevásárlásban.
2026. 03. 28. 01:00
Megosztás:

Ezért zabál 30%-kal több áramot a klímád

Az elmúlt évek tapasztalatai megmutatták, hogy a tavaszi enyhülést egyre gyakrabban szinte azonnal felváltja a nyárias meleg. Idén már a márciusi hónapban sem voltak ritkák a 20 °C körüli, kora nyarat idéző napok, ami sokakat arra késztet, hogy idő előtt bekapcsolják a klímaberendezéseket.
2026. 03. 28. 00:01
Megosztás:

Elkészült a Pilis egyik legfontosabb erdei kerékpárútjának felújítása

A Visegrád és Pap-rét közötti erdészeti út felújításával jelentősen javult a Pilis Bike egyik legfontosabb kerékpáros útvonalának állapota és biztonsága - mondta el a beruházás átadásán pénteken Révész Máriusz.
2026. 03. 27. 23:00
Megosztás:

A Geely megnyitotta első magyarországi márkakereskedéseit

A kínai Geely Auto Group megkezdte magyarországi értékesítési tevékenységét, az első két márkakereskedés pénteken megnyílt Budapesten - tájékoztatta a Geely Auto Central and Eastern Europe Kft. az MTI-t közleményben.
2026. 03. 27. 22:00
Megosztás:

Új dohányipari készáruraktárat adott át Sátoraljaújhelyen a Continental Dohányipari Zrt.

Közel 4 000 négyzetméteres, modern technológiával felszerelt készáruraktárat adott át Sátoraljaújhelyen a Continental Dohányipari Csoport, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter részvételével. A létesítmény kiemelkedő eleme annak a nagy volumenű beruházási programnak, amelyet a magyar tulajdonú dohányipari csoport az elmúlt években hajtott végre. A fejlesztéssel a vállalat logisztikai kapacitása számottevően bővül, megalapozva a cég további növekedését és exportképességének jelentős erősödését.
2026. 03. 27. 21:00
Megosztás:

TRON áttörés: az Anchorage már intézményi szinten őrzi a TRX-et az Egyesült Államokban

A Tron újabb komoly mérföldkőhöz érkezett: az Anchorage Digital bejelentette, hogy elérhetővé teszi a TRX letétkezelését (custody) és később a natív staking támogatását is. Ezzel a vállalat lett az első szövetségi engedéllyel működő amerikai kriptobank, amely a Tron-hálózatot ténylegesen beemeli a szabályozott intézményi infrastruktúrába.
2026. 03. 27. 20:30
Megosztás:

Több mint egymillió ember kapott uniós állampolgárságot 2024-ben

Az Európai Unió tagországaiban mintegy 1 millió 177 ezer ember szerzett állampolgárságot 2024-ben, 122 700-zal többen, mint a megelőző évben, ami 11,6 százalékos növekedést jelent - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken kiadott jelentéséből.
2026. 03. 27. 20:00
Megosztás:

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon. A hetet a forint emelkedéssel fejezte be.
2026. 03. 27. 19:00
Megosztás:

A Tether nagy lépésre készül: a KPMG és a PwC bevonásával jöhet az első teljes USDT-audit

A stabilcoin-piac egyik legfontosabb szereplője új szintre emelheti az átláthatóságot: a Tether a hírek szerint megkezdte az előkészületeket az USDT fedezetének első teljes körű, független auditjára. A vállalat ehhez a világ két legismertebb könyvvizsgáló és tanácsadó hálózatát, a KPMG-t és a PwC-t vonhatja be, ami mérföldkő lehet nemcsak a Tether, hanem az egész kriptoszektor számára is.
2026. 03. 27. 18:30
Megosztás:

Orvostechnikai eszközt adományozott a Péterfy Sándor utcai Kórháznak a Porsche Hungaria Kft.

Orvostechnikai eszközt adományozott a Péterfy Sándor utcai Kórház és Rendelőintézet koraszülöttosztályának a Porsche Hungaria Kft., a transzkután bilirubinométert pénteken adták át.
2026. 03. 27. 17:30
Megosztás:

Az Aave nagyot lép: teljesen átalakulhat a protokoll bevételi modellje

Új korszak jöhet az Aave ökoszisztémájában: az Aave Labs egy olyan átfogó átalakítási tervet jelentett be, amely alapjaiban rajzolhatja át a projekt pénzügyi működését. Az úgynevezett „Aave Will Win” kezdeményezés célja, hogy az Aave-hez kapcsolódó termékek által termelt bevételek a jövőben közvetlenül az Aave DAO kincstárába kerüljenek, ezzel még szorosabb kapcsolatot teremtve a protokoll működtetése és a közösségi irányítás között.
2026. 03. 27. 16:30
Megosztás:

Nőtt az aktivitás, mégis jelentősen csökkent a magyar vállalatfelvásárlási piac értéke

2025-ben ugyan nőtt a magyarországi M&A-ügyletek darabszáma, de a nagyobb volumenű megállapodások hiánya miatt a piac összértéke számottevően zsugorodott. Az EY-Parthenon Tranzakciós Barométer eredményei az élénkülés ellenére egy óvatos befektetői környezetről számolnak be.
2026. 03. 27. 16:00
Megosztás:

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 03. 27. 15:30
Megosztás:

Bitcoin és Ethereum ETF-ek nyomás alatt

Óvatosak az intézményi befektetők a pénteki opciós lejárat előtt. Feszültté vált a hangulat a kriptovaluta-piacon, miután a Bitcoin- és Ethereum-ETF-ekből is jelentős tőke áramlott ki, miközben a piac egy több milliárd dolláros opciós lejáratra készül. A friss adatok alapján a nagybefektetők nem pánikszerű menekülésbe kezdtek, inkább tudatosan csökkentik a kockázatot. Ez pedig arra utal, hogy a mostani ármozgások mögött nem széles körű vételi érdeklődés, hanem sokkal inkább koncentrált, tőkeáttételes pozicionálás áll.
2026. 03. 27. 14:30
Megosztás:

BKK: vasárnap forgalomkorlátozások lesznek

Vasárnap rendezik meg az 5. NN City Run Budapest futóversenyt a budai alsó és felső rakparton, valamint a Szabadság hídon, ezért közlekedési változásokra és lezárásokra kell készülni a környéken - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel.
2026. 03. 27. 14:00
Megosztás:

„Budára költöztem” – Márai Sándor Emlékkiállítás nyílt a Várnegyedben

2026. március 26-án ünnepélyes keretek között nyílt meg a „Budára költöztem” című Márai Sándor Emlékkiállítás. Az első magyarországi állandó tárlat a Márai Sándor-emlékév alkalmából valósult meg, és az I. kerületben található Virág Benedek Házban kapott helyet.
2026. 03. 27. 13:30
Megosztás:

Solana árfolyam elemzés – friss kriptovaluta előrejelzés: gyenge trend, de közel a fordulathoz?

A Solana (SOL) egy nagy teljesítményű blokklánc (blockchain), amely gyors és olcsó tranzakcióiról ismert, és komoly szereplő a decentralizált alkalmazások (DeFi, NFT) világában. Az elmúlt hónapokban azonban az árfolyama jelentős nyomás alá került.
2026. 03. 27. 13:00
Megosztás:

Nem javult a munkaerőpiaci helyzet februárban

2026. februárban 4 millió 616 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami kisebb javulása a januári több mint 4,5 éves mélypontról. A munkanélküliségi ráta 4,8%-on alakult, ami 0,1 százalékponttal magasabb a mi várakozásunknál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 03. 27. 12:30
Megosztás:

A SWIFT már tesztelte a Ripple-t és a Stellart – közel az áttörés

SWIFT, Ripple és Stellar: a tesztelés után jöhet az éles integráció a globális fizetésekben. A nemzetközi fizetési piac újabb fordulóponthoz érkezhet: egyre több jel utal arra, hogy a blokklánc-technológia már nem csupán kísérleti terep a pénzügyi szektor számára, hanem a hagyományos infrastruktúrába beépülő, valós megoldás.
2026. 03. 27. 12:00
Megosztás: