Sikeres és terveinek megfelelő második negyedév Waberers Csoportnál

Közel 192 millió eurós árbevétellel zárta a 2024-es második negyedévet a Waberer’s Csoport, ami 9 százalékos emelkedésnek felel meg éves szinten. A vállalat konszolidált féléves árbevétele pedig 10,2 százalékkal 388,5 millió euróra emelkedett, ez a legjobb féléves eredmény a vállalat történetében. Az EBIT a második negyedévben 10,7 millió eurót, míg féléves szinten 19,2 millió eurót ért el. A stabil féléves eredmény után a Waberer’s további növekedéssel számol a kedvező kilátások miatt.

Sikeres és terveinek megfelelő második negyedév Waberers Csoportnál

Növekvő pályán maradt a Budapesti Értéktőzsdén Prémium kategóriájában jegyzett Waberer’s Csoport. A társaság második negyedéves gyorsjelentése szerint április eleje és június vége között az árbevétel 191,8 millió eurót tett ki, ez pedig 9 százalékos emelkedést takar. A cégcsoport konszolidált szinten az elmúlt 4 negyedév legmagasabb eredményét érte el EBIT szinten (10,7 millió euró), míg a féléves EBIT 19,2 millió eurót tett ki. A féléves EBIT 6,2 millió euróval elmarad az egy évvel korábbitól, a csökkenés elsősorban bázisidőszakot érintő egyszeri kedvező hatásokkal - köztük az IFRS17-re történő átállással - magyarázható. 

A terveknek megfelelően alakultak a számok

A Waberer’s féléves számaiból az látszik, hogy az idei év első hat hónapjában a cégcsoportnál két számjegyű mértékben nőtt az árbevétel: 10,2 százalékkal 388,5 millió euróra. Hasonlóan magas féléves árbevételre még nem volt példa a társaság történetében. A féléves adózott eredmény 7 millió euró volt, szemben az egy évvel korábbi 25,5 millió euróval. A csökkenés több tényezővel, egyebek mellett az alacsonyabb EBIT-tel, a forint euróval szembeni gyengüléséből adódó nem realizált úgynevezett FX-hatással, a készpénz mozgással nem járó látens adó hatásával magyarázható. 

A 2027-es stratégiai célkitűzések mentén

A Waberer’s Csoport folytatja 2027-es stratégiai céljainak megvalósítását, amelyek középpontjában a komplex szolgáltatási portfolió bővítése, a fenntarthatóság növelése, a stabilitás megőrzése, az emberközpontúság és a regionális expanzió állnak. A cégcsoport 2024-es féléves ez irányú lépései és üzleti eredményei bizonyítják, hogy jó úton haladnak.

„Az európai és magyarországi logisztikai piac kereslete és az ebből adódó árnyomás kedvezőtlenebb helyzetbe és jelentős kihívások elé állította a logisztikai szolgáltatókat 2024 első félévében. A Waberer’s Csoport az elmúlt években képes volt átalakítani és jól diverzifikálni szolgáltatásait és ügyfélportfólióját. Sikeres üzletfejlesztéseinknek és a zöld szolgáltatásink iránti keresletnek köszönhetően a cégcsoport eredménytermelő képessége a várakozásainknak megfelelően alakult” - értékelte az eredményeket Barna Zsolt, a Waberer’s International elnök-vezérigazgatója. 

Így teljesítettek a különböző szegmensek

Az árbevétel lendületes növekedésében a magasabb eredménytermelő képességű üzletágak játszották a főszerepet. A szerződéses logisztikai szegmens (RCL) – az első negyedévhez hasonlóan - az elmúlt időszak sikeres inhouse logisztikai és belföldi fuvarozási ügyfél akvizíciók eredménytermelő képessége, illetve a lezárt szerbiai akvizíció (MDI) következtében 15,7 százalékkal 5,2 millió euróra tudta növelni negyedéves EBIT-jét, míg féléves szinten a szegmens valaha volt legjobb eredményét, 9,8 millió euró EBIT-et ért el. A szegmens féléves árbevétele 18 százalékkal, 120,4 millió euróra emelkedett. 

A nemzetközi fuvarozási és szállítmányozási szegmens (ITS) a második negyedévben már ismét EBIT szinten nyereségesen tudott működni. A szegmens negyedéves EBIT-je 2,3 millió eurót tett ki, míg féléves szinten 0,3 millió euró EBIT-et ért el. A következő időszakra nézve szintén kedvező a sikeres tavaszi tender eredmények nyomán átalakuló ügyfélportfólió, emellett a fuvarozói piacon a kereslet és a kínálat kiegyensúlyozódni látszik. 

A biztosítási szegmens féléves árbevétele közel 16 százalékkal, 45,8 millió euróra nőtt, míg a féléves szegmens EBIT 9,2 millió euró volt. Az idei első félévet követően írták alá a Magyar Posta Biztosító és Magyar Posta Életbiztosító 66,9 százalékos részvénycsomagjának megvásárlását biztosító adásvételi szerződést. Az akvizíciónak köszönhetően a biztosítási üzletág tevékenysége diverzifikálódik, ezzel pedig csökkenthetőek a kockázatok a jövőben. 

Új ingatlanfejlesztési üzletág

A Waberer’s Csoport egy új üzletág létrehozásával jelentős lépést tett az ingatlanfejlesztési piac irányába, amely a cégcsoportban rejlő tudásbázisra és logisztikai tapasztalatokra épít. Nemrégiben sikeresen befejezték első zöldmezős raktárberuházásukat Ecseren és telket vásároltak Debrecenben, amely szintén egy nagyszabású raktárfejlesztés helyszíne lesz. Az új üzletág célja az infrastruktúra bővítése mellett a cégcsoporton kívüli, egyedi igényeknek megfelelő logisztikai központok fejlesztése és azok bérleti- vagy adásvételi konstrukcióban történő hasznosítása. A piaci alapú ingatlanfejlesztés során hasznosul a Waberer’s logisztikai szolgáltatóként szerzett több évtizedes tudása és tapasztalata. Ezáltal a cégcsoport immáron fejlesztőként is jelentős szereplővé válhat a régió logisztikai ingatlanpiacán, valamint egyedülálló modellként az ingatlanfejlesztési (build-to-suit) és logisztikai szolgáltatások kombinációjával tovább erősíti pozícióját a szektorban.

Kedvező jövőkép

„Hiszek benne, hogy a Waberer’s eredményessége rövid és hosszabb távon egyaránt kedvezően fog alakulni A 2024-es üzleti évre tervezett pénzügyi eredményvállalásaink teljesíthetősége mellett sikerült leraknunk a jövőbeli növekedés pilléreit, és lépésről lépésre haladunk előre stratégiai céljaink elérése felé, miszerint 2027-re a közép-kelet európai régió első számú komplex logisztikai szolgáltatójává válunk. Olyan akvizíciókat, beruházásokat zártunk le, illetve jelentettünk be az elmúlt hónapokban – legyen az a stratégiánkba illő vasúti logisztikai, regionális, vagy biztosítói akvizíció, illetve saját raktár logisztikai központ átadása -, amelyek új növekedési lehetőségeket jelentenek a Waberer’s Csoport számára” – tette hozzá Barna Zsolt. 

Ezek a tényezők az elkövetkező években egyre jelentősebb mértékben tudják támogatni a vállalat teljesítményét. A menedzsment 2024-re vonatkozóan továbbra is fenntartja az év elején publikált várakozását, miszerint a Csoport a 2023-as évhez hasonló nagyságrendű, 40 millió euró feletti EBIT teljesítményt vár. 

Egy év alatt átrendeződött Budapest ingatlanpiaci térképe

A Duna House 2026 márciusi vévői érdeklődési adatai szerint a XIII. kerület változatlanul az összes budapesti kerület közül a legkeresettebb célpont, miközben a budai oldalon a II. és XII. kerület erősödött. Az érdeklődési trendek elemzése több pesti kerület – köztük a korábban top 3-ban szereplő VII. kerület – mérsékelt, de tartós visszaesését jelzi.
2026. 04. 16. 15:30
Megosztás:

Tőzsdére lépett az Urban Plaza Plus Nyrt.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) standard kategóriájában, euró alapon kereskednek a bevásárlóközpont fókuszú, ingatlanbefektetési társaság, az Urban Plaza Plus Nyrt. részvényeivel, amelynek tőzsdére lépését szimbolikus kereskedési csengetéssel ünnepelték a BÉT székhelyén csütörtökön Budapesten.
2026. 04. 16. 15:00
Megosztás:

Kerekdomb Fesztivál 2026 programja összeállt - lássuk kik az idei fellépők!

2026 szeptember 18. és 20. között Tállya csodálatos lankái vibráló közösségi térré alakulnak. Akik jártak már az elmúlt tíz alkalommal a Kerekdomb Fesztiválon, azok biztosan visszatérnek idén is, de az első bálozókat is befogadja a közeg, és persze a legizgalmasabb kulturális programok is várják őket.
2026. 04. 16. 14:30
Megosztás:

Dél-Korea blokklánc-alapú fizetési rendszert tesztel: jönnek a Deposit Tokenek az állami kiadásokban

Egy új korszak küszöbén áll a közpénzek kezelése Dél-Koreában: a kormány blokklánc-technológiára épülő „Deposit Token” rendszerrel készül leváltani a hagyományos fizetési megoldásokat. A 2026-ra tervezett pilot program nemcsak hatékonyabbá, hanem átláthatóbbá is teheti az állami pénzmozgásokat.
2026. 04. 16. 14:00
Megosztás:

Elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Médiatanács

A Nemzeti konzultációra vonatkozó társadalmi célú reklám miatt szankcionálta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület a rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek használatára kiírt pályázati eljárások eredményéről is döntött.
2026. 04. 16. 13:30
Megosztás:

Stagnáló piacon is növekedett a Mapei

A Mapei Kft. 2026 első negyedévében 8,8 milliárd forint belföldi árbevételt ért el, amely 13,7 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának értékét. Az exportértékesítés 36 százalékkal, 139 millió forintra nőtt.
2026. 04. 16. 13:00
Megosztás:

Likviditási csapda a kriptopiacon? – Egy neves elemző szerint a Bitcoin még mindig medvés pályán mozog

A kriptopiac jelenlegi emelkedése sok befektetőben kelt optimizmust, azonban egy ismert elemző szerint ez könnyen lehet csupán egy jól felépített csapda. A részletes likviditási elemzés alapján a Bitcoin árfolyama kritikus szintek között mozog, és a következő nagy mozgás akár komoly veszteségeket is okozhat a felkészületlen kereskedők számára.
2026. 04. 16. 12:30
Megosztás:

A modern technológia újragondolja a betonkerítéseket

Otthonunk környezetének megóvása kiemelten fontos, amikor a biztonságot és a vizuális megjelenést vesszük figyelembe.
2026. 04. 16. 12:00
Megosztás:

Új csúcson zárt az S&P500 és a Nasdaq Composite, a befektetők a banki eredményjelentéseknek és a Broadcom-Meta partnerség meghosszabbításának örülhettek

Tovább emelkedtek a tengerentúli részvényindexek szerdán, a befektetők az iráni háború lezárultával kapcsolatos optimista várakozásokon túl a vállalati eredményjelentéseknek örülhettek. A Dow ugyan kismértékben csökkent, viszont a Nadsaq Composite és az S&P500 új történelmi csúcson zárta a napot. Az előbbi 11 napja megszakítás nélkül emelkedik, az utóbbi 11 kereskedelmi napból tízet pluszban fejezett be. A részvényindexek annak a reményében emelkedtek ezen a héten, hogy az Egyesült Államok és Irán között békemegállapodás jön létre.
2026. 04. 16. 11:30
Megosztás:

Gyengült az európai részvénypiacok többsége a luxusszektor visszaesése nyomán

Az európai részvénypiacokon negatív hangulat uralkod?ott, mivel a befektetők elsősorban a közel-keleti geopolitikai feszültségek alakulását, azon belül az amerikai–iráni konfliktus eszkalációjának és az esetleges diplomáciai enyhülésnek az esélyét árazták. A STOXX 600 index 0,4%-kal csökkent, amit elsősorban a luxusszektor gyengesége magyarázott. A szektorban a Hermés részvényei 8%-ot zuhantak, miután a közel-keleti feszültségek érdemben visszafogták az értékesítési növekedést, míg a Kering árfolyama 9%-kal esett, miután a vállalat a Guccinál tapasztalt, a vártnál gyengébb teljesítményről számolt be, részben a konfliktus miatti keresletlassulással indokolva azt.
2026. 04. 16. 11:00
Megosztás:

CZ megszólalt: így gondolkodik a kriptóról és a befektetésekről a Binance alapítója

Exkluzív AMA során osztotta meg stratégiáit és tapasztalatait a világ egyik legismertebb kriptós vezetője. A memecoinoktól a kockázatkezelésig – Changpeng Zhao őszintén beszélt arról, mi működik valójában a piacon.
2026. 04. 16. 10:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás:

London minden eddiginél több drónt ad Ukrajnának

Nagy-Britannia minden eddiginél nagyobb drónszállítmányt juttat az idén Ukrajnának.
2026. 04. 16. 08:05
Megosztás:

NVI: kiemelkedő terhelés mellett működött a választási portál

Vasárnap kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott az eredményeket közlő választási portál működése: a választási portál 3,1 millió egyedi látogatót szolgált ki a világ 182 országából - közölte a Nemzeti Választási Iroda szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 16. 07:30
Megosztás:

Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk

A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
2026. 04. 16. 06:30
Megosztás:

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás:

470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete

A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve. Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
2026. 04. 16. 05:30
Megosztás: