Történelmi esemény! Ilyenre még nem volt példa Hollandiában
Az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtöki beszámolója szerint a vörös riasztást azért adták ki Hollandiában, mert pénteken és az elkövetkező napokban az ország egyes részein várhatóan akár 40 Celsius-fokot is elérheti a hőmérséklet.
A KNMI közölte, hogy a legmagasabb hőmérséklet szinte mindenhol 33 és 39 fok között lesz.
Figyelmeztettek: a magas hőmérséklet és a jelentős páratartalom kellemetlen, nyomasztó hőségérzetet okoz, különösen a 75 év felettiek, a kisgyermekek és a betegségekben szenvedők esetében.
A vörös figyelmeztetés várhatóan csak a pénteki napon lesz érvényben Észak-Hollandban, Dél-Hollandban, Utrechtben, Flevolandban, Észak-Brabantban, Limburgban, Gelderlandban és Overijsselben. A narancssárga figyelmeztetés lesz Zeelandben, Frízföldön, Groningenben és Drenthében. Enyhébb, sárga figyelmeztetés csak a Watt-szigetekre lesz érvényben.
A vörös figyelmeztetés alá tartozó területeken az egészségügyi kockázatok életveszélyesek lehetnek. Az emberek csak akkor mehetnek ki a szabadba, ha az feltétlenül szükséges - magyarázta a holland meteorológiai intézet.
Rendkívül fontos árnyékban tartózkodni, akárcsak az ivóvíz fogyasztása még a szomjérzet hiánya ellenére is. A KNMI továbbá a fizikai aktivitás korlátozását javasolta, valamint felszólított a rászorulókkal való szolidaritásra és odafigyelésre a háziállatok igényeire is.
Luxembourg Times című, angol nyelvű luxemburgi hírportál arról számolt be csütörtökön, hogy a nagyhercegségben szerdán új júniusi hőmérsékleti rekordot jegyeztek fel. Wormeldange településen 38,3 Celsius-fokot mértek, míg az országban mért eddigi rekordhőmérséklet 37,5 Celsius-fok volt, amelyet 2017. június 22-én jegyeztek fel Schengenben.
Közölték, várhatóan vasárnapig tart a hőhullám Luxemburgban, a hőmérséklet ismét eléri a 38,3 Celsius-fokot. A jelenlegi időszakban tapasztalt hűhullám a leghosszabb és legintenzívebb, amelyet júniusban valaha is felhegyeztek az országban - tették hozzá.