Úgy vesszük a kriptókat, mintha nem lenne holnap
A mostani csökkenés nyomán szöget ütött a fejünkbe az a gondolat, miként lehet, hogy a Bitcoin is csak egy spekulatív eszköz.
Tény, hogy a BTC hosszú távú pozitív kilátásai nem túl biztosak, de itt jön a képbe egy új érme, a különleges funkciókkal bíró, Stake-to-Mine Bitcoin Minetrix (BTCMTX), melyben sokkal nagyobb árfolyam-potenciál rejtőzhet, és vele felkészülhetünk a következő bikafutamra.
Múlóban az elfogadott ETF-ek körüli eufória, így a Bitcoin szárnyalása is alábbhagyott
A Bitcoin árfolyama a múlt héten megközelítette a 49 000 dollárt, köszönhetően annak, hogy valóra vált sokak álma, miszerint a SEC jóváhagyta a várva várt BTC ETF-eket.
A heves ralli azonban hamar kifulladt, és az árak azóta jócskán csökkentek: a BTC cikkünk írásakor 41 818 dollár körül mozog.
Kis érdekesség, hogy a piac volatilitása már a spot ETF-ek jóváhagyását megelőző napokban is megtriplázódott, amit több, mint valószínű, hogy a határidős és opciós piacokon tapasztalható hatalmas aktivitás vitt előre.
Forrás: Bitcoin Minetrix
Ráadásul amikor az ETF-ek bevezetése után leülepedett a lelkesedés által felvert por, a kereskedési volumen a január 10-ei csúcshoz viszonyítva 12 milliárd dollárral hátrált visszább.
Ha pedig ez még nem volna elég, a tőkeáttétel ingadozása és a likvidálások is tettek egy lapáttal a Bitcoin árfolyammozgásaira.
Technikai szempontból vizsgálva a Bitcoin árfolyama elérte a 0,618-as Fibonacci-retracement szintet, és aztán húzódott csak vissza. Ez azt jelenti, hogy a ralli valószínűleg rövid távon túlnyúlhat.
No de nézzünk a jövőbe is egy kicsit: a 40 000 dollár körüli támasz szint elég bizonytalan a bikák számára, míg az ellenállás 48 000 dollár körül van, ott, ahol a múlt héten kimaxolódott a ralli.
Ne tévesszen meg a látszat: a spot ETF-engedélyezések a rövid távú zuhanás ellenére is hosszú távú növekedést jósolnak
Azt nem tagadjuk, hogy a kezdeti eufória a SEC által jóváhagyott spot Bitcoin ETF-ek körül már nem olyan hatalmas, hiszen tény. Viszont váltig állítjuk, hogy az esemény jelentős hosszú távú következményeivel mindenképp számolnunk kell.
A jóváhagyás egyik következménye ugyanis az, hogy az intézményi és a lakossági befektetők jobban hozzáférhetnek a Bitcoinhoz, ergo ez folyamatos keresletnövelő hatással bírhat.
Csak képzeld el, hogy a nyugdíjalapok és a vagyonkezelők befektetnek a BTC-be, ez lehet bármilyen mértékű, hiszen a korlátozott kínálat mindenképp áremelkedést von maga után.
Ez még nem minden, hiszen a valóság az, hogy idén áprilisban várható a nagy érdeklődéssel övezett Bitcoin-felezés is, mely könnyen a következő bikafutás hajtórugójává válhat.
Forrás: https://coinmarketcap.com/events/bitcoin-halving/
Mivel a felezéskor a bányászok blokkjutalmai leredukálódnak a felére, ez a kisebb eladási nyomás, és a nagyobb elfogadottság miatt simán eredményezheti a Bitcoin árfolyamának szárnyalását.
Persze van egy pár előre nem látható tényező is, így a szabályozás és a többi kriptó által támasztott verseny bizonytalanná teszi a BTC helyezetét.
Az sem fest túl jól, hogy olyan neves személyek, mint például Jamie Dimon nemrég azt tanácsolta, hogy a befektetők ne csatlakozzanak a Bitcoinhoz.
Mindezeket összevetve a Bitcoint továbbra is körbelengi a bizonytalanság misztikuma, ami óvatosságra ad okot: a kereskedőknek a piacra való lépéskor továbbra is számba kell venniük például a technikai tényezőket.
A Bitcoin Minetrix Stake-to-Mine mechanizmusával demokratizálja a BTC bányászat szövevényes világát
Miközben a Bitcoin most rövid távon némi ellenszélnek kényszerül nekifeszülni, indult néhány új projekt, amelyek átfesthetik a kriptotérség sokszínű vásznát.
Az egyik ilyen projekt a Bitcoin Minetrix (BTCMTX), amely "Stake-to-Mine" protokolljával egy racionális köntöst próbál fel a Bitcoin-bányászatra.
Ez az a protokoll, amelyen keresztül akárki lekötheti a natív BTCMTX tokenjeit, és ha így tesz, "bányászati krediteket" kap érte.
Ahhoz, hogy valóban hozzáférjünk a felhőalapú bányászati teljesítményhez, a krediteket el kell égetni, és ezzel tőkebefektetés nélkül nyerhetünk BTC jutalmakat.
Itt most röviden és tömören arról van szó, hogy ez az új megközelítés megszünteti a régi gyakorlatot, mely szerint sor került a felhőbányászati vállalatok előzetes kifizetésére, és ez bizony csúfos veszteségekkel járt a bányászok számára.
A BTC-bányászat lehetőségén túl a stakerek jelenleg évi 74%-os hozamot érhetnek el a lekötött tokenjeikkel.
A projekt az eddigi több szakaszból álló ICO során már több mint 8,77 millió dollárt gyűjtött. A minimális vásárlási ár 10 dollár, melyet ETH, USDT, vagy bankkártya segítségével teljesíthetsz.
Ha a Bitcoin Minetrix projektje sikeresen kipipálja a céljait, akkor a BTC bányászat nagy tömegek előtt nyílik meg.
A projekt sok belépési korlátot törölt el azért, hogy demokratizálja a kriptobányászatot, és megújítsa annak jövőbeni működését.
Egyszerűen lelkesítő hallgatni Austin Hilton YouTubert, mennyire lelkesen számol be arról, hogy szerinte a következő hónapokban és években mekkora nyereséget nyújt majd a BTCMTX érme.
Nézd meg a Bitcoin Minetrix előértékesítését
Ezek is érdekelhetnek:
Ketyeg az óra: A legjobb AI kriptó már csak néhány napig elérhető!
A “2024” lehet 2024 legjobb kriptója? Van egy másik jelölt is!
A 9 legjobb kripto ICO 2024-es befektetéshez
A fenti írás egy vendégtartalom így annak tartalmáért a ProfitLine szerkesztősége semminemű felelősséget nem vállal. A megjelenített információk nem minősíthetők befektetési tanácsadásnak, befektetési ajánlásnak, értékpapír / kriptovaluta / token / ICO stb. jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak, azok kizárólag tájékoztatásul szolgálnak. Minden befektetés esetében kiemelten fontos az azt megalapozó információk és lehetőségek széleskörű megismerése. Fektessen be megfontoltan, járjon el pénzügyeiben felelősségteljesen!