Újabb rekordszintek a Wall Streeten, átlépte a 20,000 pontos határt a Nasdaq Composite
A Nasdaq Composite történetében először átlépte a 20.000 forintos szintet. Az S&P500 szektorindexeit tekintve a nem ciklikus fogyasztási szektor, a távközlés és a technológia szerepelt a legjobban, míg a vesztesek sorát az egészségügyi ágazat vezette. Az egészségügyi szektor gyengülése azután következett be, hogy az amerikai képviselők olyan új törvényt terjesztettek be az USA-ban, mely megcsapolná az egészségbiztosítók jövedelmezőségét.
A United Health Group piaci értéke 12%-ot zuhant, de 10% körüli mértékben estek a versenytársak is, míg, a gyógyszergyártók közül 4%-ot esett a Lilly, közel 3%-ot veszített piaci értékéből a Bristil-Myers-Squibb és a Johnson & Johnson is. Nagy lendületet vettek a megacap-cégek is, a Tesla értéke csaknem 19%-ot ugrott, az Alphabet 12%-ot rallizott, miközben az Amazon piaci értéke 5,6, a Metáé és a Microsofté kb. 3%-kal nőtt. A chipgyártók közül az Nvidia 4%-ot esett, miközben a versenytárs Broadcom 7%-kal szárnyalt.
A Gamestop 7,5%-kal került feljebb miután a videojáték kiskereskedő a költségcsökkentő erőfeszítéseknek köszönhetően nyereséggel zárta a harmadik negyedévet. A Macy’s áruházlánc közel 1%-ot esett azt követően, hogy csökkentette idei profitvárakozását, mert a tartós keresletgyengülés veszélybe sodorta az idei ünnepi szezon bevételi várakozásait.
A nyersolaj ára 2-2,5%-os mértékben emelkedett tegnap, a szűkülő globális kínálattal kapcsolatos aggodalmak 70 dollár fölé húzták a WTI hordónkénti árát, míg a Brent 73 USD/bbl fölé kúszott. A kínálatoldali félelmeket az USA táplálja az Oroszország és Iránnal szembeni szigorúbb szankciók sugalmazásával azt követően, hogy az EU 15. szankciós csomagját vetette ki az orosz olajexportra. Az arany szerdán tovább emelkedett, egyelőre nem látszik kifulladni a lendület azt követően, hogy a kínai központi bank bejelentette, hathónapos szünet után visszatér az aranyvásárlásokhoz.
(Forrás: OTP Ébresztő)