Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Indexveszteséggel zártak szerdán a főbb európai értékpapírpiacok vegyes kezdést követően.

Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

A főbb indexek kétéves mélypont felé tartanak. A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 18 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 20 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 22 százalékkal áll az év eleji értéke alatt, a londoni tőzsdeindex 7 százalékkal, a frankfurti 23 százalékkal, a párizsi 18, a milánói 25, a madridi pedig 16 százalékkal áll gyengébben, mint az év elején.

A befektetői hangulatot erősen megterhelte, hogy az Egyesült Államokban a vártnál nagyobb mértékben emelkedtek a termelői árak szeptemberben, ami a monetáris szigorítás folytatódását vetíti előre. A banki papírok a legnagyobb vesztesek közé soroltak be szerdán. A vállalati papírok között a Philips részvénye keltette fel a figyelmet, 12 százalékos eséssel harmadik negyedéves profitfigyelmeztetése miatt.

Az FTSE EuroFirst 300 index 0,26 százalékos, a Stoxx Europe 600 index 0,43 százalékos veszteséggel zárt, a StoxxEurope50 index pedig 0,19 százalékkal gyengült. Londonban 0,87 százalékkal csökkent az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,37 százalékkal gyengült, Párizsban a CAC-40 index 0,14 százalékkal végzett alacsonyabban. Milánóban 1,22 százalékos, Madridban 1,30 százalékos indexcsökkenéssel ért véget a szerdai tőzsdenap.

Az olajár a gyengülő keresleti kilátások függvényében csökkent, immár a harmadik egymást követő napon. Az OPEC havi rendszeres piaci jelentésének októberi számában mérsékelte az előző havihoz képest világkeresleti előrejelzését, és gyengébb világgazdasági növekedési előrejelzést is tett. A WTI nyersolaj ára 87,82 dolláron állt hordónként az európai kereskedési idő végén a nemzetközi olajpiacon 1,71 százalékos napi csökkenéssel, a Brent ára pedig 1,40 százalékkal ment lejjebb 92,97 dollárra.

Az arany ára öt egymást követő napi csökkenés után a márciusban elért csúcshoz képest mostanáig mintegy 20 százalékot adott le a Fed kamatemeléseivel párhuzamosan. Az év eleji jegyzésénél az arany bő hét százalékkal áll lejjebb. Az arany spot ára 1670,26 dollár unciánként 0,30 százalékos napi csökkenéssel. Az euró árfolyama kezdi ismét megközelíteni a szeptember végén 0,95 dollárnál elért 20 éves mélypontot. Az év eleje óta az euró közel 15 százalékot veszített a dollárral szemben.

Hogyan válassz megfelelő méretű betonkerítést?

A betonkerítés méretének megválasztása fontos és összetett döntés. Nemcsak a biztonság szempontjából lényeges, hanem befolyásolja az épület esztétikai megjelenését is.
2026. 04. 18. 11:00
Megosztás:

A Jeep növekedési lehetőséget lát a magyarországi újautó-piacon

A speciális minőségi igényeknek való megfelelésben látja a növekedés lehetőségét a Stellantis konszern rétegmárkája, a Jeep, amely bővülni tudott 2025-ben a magyarországi újautó-piacon - mondta Krupp Tünde márkaigazgató az MTI-nek.
2026. 04. 18. 10:00
Megosztás:

Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost

Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.
2026. 04. 18. 09:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 08:00
Megosztás:

Történelmi mélypontra süllyedt a Dacia részesedése a román autópiacon

Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az autógyártók és importőrök egyesületének (APIA) adatai alapján.
2026. 04. 18. 07:00
Megosztás:

GVH: átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként

Átláthatóbban kommunikál a jövőben a Nestlé a környezetbarát jelleget mutató zöld állításairól a közös európai fogyasztóvédelmi fellépés eredményeként - közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 18. 06:00
Megosztás:

Hol, mennyiért vehetünk nyaralót 2026-ban?

Ahogy megérkezik a jó idő, egyre többen kezdenek el játszani a gondolattal, milyen lenne egy saját nyaraló a vízparton. A legtöbbek fejében ilyenkor automatikusan a Balaton képe ugrik be, de Magyarország ennél jóval több lehetőséget kínál azoknak, akik vízparti kikapcsolódásra vágynak. A zenga.hu adatai alapján megnéztük, mely vízparti települések voltak a legkeresettebbek 2025-ben és 2026 eddigi részében, és azt is, hol, mennyibe kerül ma egy ilyen álom.
2026. 04. 18. 05:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 04:00
Megosztás:

Változnak a nyugdíjak, de változik-e a teljes nyugdíj rendszer is Tisza Kormánnyal?

A nyugdíjrendszer kérdése a szűkös magyar költségvetés és a mind inkább indokolttá váló korhatáremelés árnyékában az egyik legérzékenyebb politikai területnek számít. Felmerül a kérdés: milyen kézzelfogható változásokat hozhat a Tisza-kormány programja a jelenlegi és a jövőbeni nyugdíjasok számára?
2026. 04. 18. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A nyugdíjkorhatár nem pusztán egy szám a törvényekben – sokkal inkább a társadalom, a gazdaság és a politika lenyomata. Magyarországon az elmúlt évtizedekben többször is átalakult, és minden változás mögött komoly gazdasági kényszerek, demográfiai folyamatok és politikai döntések álltak. Nézzük meg, honnan indultunk, hol tartunk ma, és mit mondanak a friss, hatályos szabályok.
2026. 04. 18. 02:00
Megosztás:

Használt autó adásvétel 2026 – már szinte semmi sem kell hozzá

Forradalom zajlik a használtautó-piacon! Ami korábban napokig tartó papírmunkát, sorban állást és idegeskedést jelentett, ma már akár a kanapéról, egyetlen mobiltelefon segítségével elintézhető. 2026-ra a magánszemélyek közötti autóadásvétel gyakorlatilag teljesen digitalizálódott – de mit jelent ez a gyakorlatban?
2026. 04. 18. 01:00
Megosztás:

Egy rosszindulatú daganatos elváltozás, amely sok férfit érint

A prosztatarák az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a férfiak körében, különösen idősebb életkorban. Magyarországon is évente több ezer új esetet diagnosztizálnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg férfi érintett a problémában.
2026. 04. 18. 00:01
Megosztás:

Megfordult az eredmény a nyírbátori választókerületben

Megfordult az országgyűlésiképviselő-választás eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 6. számú, nyírbátori székhelyű egyéni választókerületében is: a külképviseleteken és átjelentkezéssel szavazók szavazatainak összeszámlálása után Barna-Szabó Tímea, a Tisza Párt jelöltje szerzett mandátumot.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

Spanyolország egy nap alatt több mint tízezren kezdeményezték illegális státuszuk rendezését

Spanyolországban több mint tízezren kezdeményezték illegális helyzetük rendkívüli rendezését aznap, amikor az erről szóló rendelet hatályba lépett - közölte a befogadásért, szociális biztonságért és bevándorlásért felelős minisztérium pénteken.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

A hitelminősítők az ősszel vizsgálhatják felül Magyarország adósságbesorolását

A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 17. 22:00
Megosztás:

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani szombat délután a fővárosban - hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 04. 17. 21:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 17. 20:05
Megosztás:

A KOPINT-TÁRKI 2 százalékos GDP-növekedést valószínűsít 2026-ra

A GDP 2 százalékkal nőhet, az infláció 3,5 százalékra gyorsulhat az idén a KOPINT-TÁRKI elemzői szerint - mondta Palócz Éva vezérigazgató pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 04. 17. 19:00
Megosztás:

EURASIAN BUSINESS EXCELLENCE AWARD 2026: MI A KÖZÖS A MAI ÜZLETI VEZETŐKBEN

Éveken át a növekedés határozta meg a sikert a globális üzleti világban. A vállalatok agresszíven terjeszkedtek, új piacokra léptek be, és a gyorsaság mentén versenyeztek. A méret volt a fő jelző.
2026. 04. 17. 18:30
Megosztás:

Döntött a kormány! A benzin és a dízel ára a jövőben...

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. 04. 17. 18:00
Megosztás: