Partvonalra húzódtak a befektetők az USA-ban
A DJIA index 10,45 ponttal, 0,08 százalékkal 13.165,19 pontra csökkent. Az S&P 500 index 0,58 ponttal, 0,04 százalékkal 1404,80 pontra, míg a Nasdaq Composite index 7,39 ponttal, 0,25 százalékkal 3018,64 pontra emelkedett. A második negyedéves vállalati gyorsjelentések java része publikálásra került, a jegybankoktól várt gazdaságélénkítésbe vetet bizalom pedig már beárazódott a piacokba, amelyek május eleje óta nem látott szintekhez tértek vissza.
Ahhoz, hogy innen tovább tudjanak lépni újabb impulzusokra lenne szükség, ám ezekre minden bizonnyal szeptemberig várni kell, a várt gazdaságélénkítéssel kapcsolatos hírek hiányában tétovázás mutatkozik a befektetők körében, ami a gyenge forgalmon is visszatükröződik. Még a tegnap nyilvánosságra került makrogazdasági adatok sem tudták emelkedésre bírni az indexeket, holott csökkent a munkanélküli kérelmek száma, jelentősen csökkent a külkereskedelmi deficit és meglepetésre csökkentek a nagykereskedelmi készletek az Egyesült Államokban. De ugyanígy a kínai makroadatok sem váltottak ki semmilyen piaci reakciót.
A vállalati hírek közül kiemelhető, hogy a Kohl's tegnap közzétette második negyedéves eredményét, a nyeresége ugyan meghaladta a várakozásokat, azonban a bevétele elmaradt attól, így az árfolyama végül 1,23 százalékos csökkenéssel zárta a napot. A Wendy's jegyzése 0,88 százalékkal emelkedett, a vállalat ugyan 5,5 millió dolláros veszteségről számolt be a második negyedévre vonatkozóan, azonban az értékesítése 3,2 százalékos emelkedést mutatott.
A Cisco árfolyama 3,15 százalékos emelkedéssel zárta a napot, miután a Piper Jaffray elemzője, Troy Jensen semlegesről felülsúlyozásra ajánlotta a vállalat részvényeit, emellett pedig 20 dollárról 22 dollárra emelte a célárát.
Az árupiacokat tekintve a szeptemberi szállítású amerikai könnyűolaj (WTI) árfolyama 1 centtel 93,36 dollárra emelkedett hordónként, míg a decemberi szállítású arany jegyzése 4,20 dollárral 1.620,20 dollárra erősödött unciánként.