A kisebb kamatemelés nagyobb rugalmasságot adhatna a Fed-nek
A tisztviselő szerint, aki egyébként nem szavaz idén a Monetáris Tanács gyűlésein, egyértelműen 25 vagy 50 bázispontos emelésnek kell jönnie február elsején, amelyet alapvetően a makrogazdasági adatok befolyásolhatnak. A mérsékeltebb emelés melletti érvként a rugalmasságon kívül a könnyebb reflexiót is lényegesnek tartja Collins, szerinte nehéz felmérni, hogy a Fed eddigi monetáris döntései pontosan hogyan befolyásolták a gazdaságot.
A kamatemelések csúcsát ő is 5% fölé várja, így három darab 25 bázispontos szigorítást szorgalmaz a februári, a márciusi, és a májusi ülésen.
Tegnap a héja hangvételű Fed-üzenet ellenére jól teljesített a részvénypiac, a befektetők arra fogadnak, hogy Európához hasonlóan az amerikai inflációs mérésben is a várt alatt fog alakulni az árak növekedési üteme.
A várakozások szerint a ma piacnyitás előtt megjelenő adat a fogyasztói árindex 6,5%-ra történő csökkenését fogja mutatni a novemberi 7,1%-os ütemről, havi alapon 0,1%-ot zsugorodva, míg a maginfláció 5,7% lesz a korábbi, kereken 6% után.