A szigorításoknak köszönhetően nőtt a beoltottak száma Szlovéniában

Nőtt a beoltottak száma Szlovéniában, miután a kormány a múlt héten szigorított a járványügyi intézkedéseken - derült ki a válságstáb hétfői jelentéséből.

A szigorításoknak köszönhetően nőtt a beoltottak száma Szlovéniában

Szeptember 13-19. között 84 ezerrel nőtt az újonnan beoltottak száma az országban, ilyen heti adatra június eleje óta nem volt példa.
    
Megváltozott a vakcinák iránti kereslet is. A Pfizer/BioNTech-féle vakcinát továbbra is sokan kérik, de az elmúlt két hétben a legtöbben a Johnson & Johnson leányvállalata, a Janssen egyadagos koronavírus elleni vakcinájával olttatták be magukat, mert ennek felvétele időpontjától a beoltottak már jogosultak a védettségi igazolásra.
    
A kormány döntése értelmében múlt szerdától mindenkinek rendelkeznie kell QR-kóddal ellátott Covid-igazolvánnyal az állami és a magánszektorban egyaránt. Ez vonatkozik az ügyfelekre is. Bárki, bármilyen szolgáltatást vesz igénybe, ahhoz oltási, vagy gyógyulást tanúsító igazolást, vagy negatív tesztet kell felmutatnia. Kivételt képeznek az alapvető élelmiszereket forgalmazó üzletek, illetve gyógyszertárak, de csakis abban az esetben, ha nem bevásárlóközpontokban működnek.
    
Novembertől pedig az állami hivatalokban már nem lesz elég a negatív teszt. Csakis oltási, vagy gyógyulást tanúsító igazolással végezhetik a munkájukat a dolgozók. Az alkalmazottaknak szeptember végéig fel kell venniük a koronavírus elleni védőoltás első dózisát, a másodikat pedig legkésőbb november 1-jéig. Ez a rendelet vonatkozik a rendőrségre, a hadseregre és a minisztériumokra is.
    
A valamivel több mint kétmillió lakosú Szlovéniában eddig 1 088 157-en kaptak védőoltást, közülük 968 683-an már a második adagot is. Ez az oltásra jogosult lakosság 52, illetve 46 százaléka.
    
Hétfőre 291 új koronavírus-fertőzöttet szűrtek ki az országban. A vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeiben az elmúlt napon öt beteg halt meg. A koronavírusos betegek közül 363-an vannak kórházban, 97-en intenzív osztályon.
    
A szomszédos Horvátországban az elmúlt 24 órában 264 új esetet azonosítottak. A vírus okozta betegségben az elmúlt napon 14-en haltak meg. Kórházban 695 beteget ápolnak, 85-en vannak lélegeztetőgépen.
    
A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban eddig 1 782 796-an kaptak védőoltást - a jogosultak 43,9, a felnőtt lakosság 52,7 százaléka -, közülük 1 671 137-en már a második adagot is felvették.
    
Mindkét említett országban kevesebb tesztet végeztek a hétvégén, mint a hétköznapokon szoktak. Ugyanakkor péntekhez képest Horvátországban és Szlovéniában is nőtt a kórházban és az intenzív osztályon kezelt betegek száma.

Indulnak a Valentin-napi ellenőrzések

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdte Valentin-napi akcióját: a virágboltok, édesség-, illatszer- és ékszerüzletek, vendéglátóhelyek számíthatnak leginkább a revizorok érkezésére, a február közepéig tartó országos ellenőrzéssorozatban főként a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgép használatát, az áruk eredetét, valamint a foglalkoztatás szabályszerűségét vizsgálják - közölte a NAV az MTI-vel kedden.
2026. 02. 10. 09:00
Megosztás:

Leálltak az MBH Bank online csatornái és a banki fiókok ügyintézése is szünetel

Technikai hiba miatt elektronikus csatornáink - az MBH Netbank (korábban BB) kivételével - átmenetileg nem elérhetőek, és a fióki ügyintézés is szünetel - értesült a ProfitLine.hu
2026. 02. 10. 08:28
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 10. 08:00
Megosztás:

Az EU megtiltja az eladatlan ruhák megsemmisítését

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 07:30
Megosztás:

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angeles-ben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.
2026. 02. 10. 07:00
Megosztás:

Az EU szabályt fogadott el a nem eladott ruházati termékek megsemmisítésének megakadályozására

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 06:00
Megosztás:

Társbefektetésekkel és új portfóliócégekkel zárta a 2025-ös évet az OXO Labs Zrt.

A 2025-ös évben több befektetést is megvalósított társbefektetőkkel közösen az OXO Labs Zrt. A Startup Factory program keretében zajló együttműködések új lendületet adtak a korai fázisú befektetéseknek, és olyan kooperációkat tettek lehetővé, amelyekre korábban kevés példa volt a hazai startupökoszisztémában.
2026. 02. 10. 05:30
Megosztás:

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs nevű mesterséges intelligencia (MI) chip gyártó cég - jelentette be a vállalat hétfőn.
2026. 02. 10. 05:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen akciótervet dolgozott ki a Wolt Magyarország a helyi kereskedelmi iparág felelős és fenntartható fejlődéséért

A helyi kereskedelem iparág gyors fejlődése új lehetőségeket és egyben új felelősségeket is teremt. A Wolt a hazai szektor egyik vezetőjeként kiemelt feladatának tekinti, hogy működését folyamatosan fejlessze, és aktívan hozzájáruljon a fogyasztók, különösen a kiskorúak védelméhez, valamint a vidéki éttermek és kiskereskedelmi egységek növekedéséhez.
2026. 02. 10. 04:30
Megosztás:

Legális adóelkerülés: újabb rekordot döntött a TBSZ-számlák száma

Az év végén már közel 519 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) vezettek a pénzügyi szolgáltatók Magyarországon, bő harmadával többet, mint egy évvel korábban. A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint több mint tizedével gyarapodott közben a háztartások értékpapír-portfóliója is, leginkább a befektetési jegyeknek és a részvényeknek köszönhetően.
2026. 02. 10. 04:00
Megosztás:

Trump szigorúbb állampolgársági ellenőrzést sürget az amerikai választásoknál

Az állampolgárság ellenőrzésének szigorításáról szóló amerikai választási szabályok elfogadására szólította fel Donald Trump amerikai elnök a Kongresszus republikánus tagjait vasárnap.
2026. 02. 10. 03:30
Megosztás:

Lakásfelújítás: garancia csak akkor van, ha tudjuk, ki a felelős

A lakásfelújítások során egyre gyakoribbak a garanciális viták, mivel hiba esetén a gyártók, forgalmazók és kivitelezők gyakran egymásra hárítják a felelősséget. A probléma hátterében jellemzően az áll, hogy a beépítést nem a forgalmazó saját szakemberei végzik, hanem külsős csapatok. Ez megnehezíti a garanciák érvényesítését és csökkenti a kivitelezés ellenőrizhetőségét.
2026. 02. 10. 03:00
Megosztás:

A törvény így határozott: Fizetett szabadnapok száma 2026

A magyar munkajogban a „fizetett szabadság” (köznyelvben: „éves szabadság”) főszabály szerint munkában töltött idő alapján jár, és alap- és pótszabadságból áll. A szabadság idejére a munkavállalót távolléti díj illeti meg, vagyis ez fizetett távollét.
2026. 02. 10. 02:00
Megosztás:

Meglepő jogszabály! Ki mehet nyugdíjba 2026-ban?

2026-ban azok számára nyílik meg a nyugdíjba vonulás lehetősége, akik ebben az évben töltik be az öregségi nyugdíjkorhatárt, valamint azoknak a nőknek, akik ekkorra szerzik meg a „nők 40” kedvezményes nyugdíjához szükséges jogosultsági időt. Emellett természetesen azok is benyújthatják igényüket, akik korábban már jogosulttá váltak, de eddig nem éltek a nyugdíj igénybevételével.
2026. 02. 10. 01:00
Megosztás:

Jelentős késések és járattörlések a spanyol vasúti sztrájk első napján

Jelentős késések, hosszú várakozások, túlzsúfolt szerelvények és járattörlések jellemezték a háromnaposra tervezett vasúti sztájk kezdetét Spanyolországban hétfőn, de az akció folytatását lefújták, miután az érdekképviseletek megállapodtak a szaktárcával.
2026. 02. 10. 00:05
Megosztás:

Távozik a horvát munka-, nyugdíjügyi, család- és szociálpolitikai miniszter

Távozik a horvát kormányból Marin Piletic munka-, nyugdíjügyi, család- és szociálpolitikai miniszter, utódja a rijekai klinikai kórházközpont jelenlegi igazgatója, Alen Ruzic lesz - jelentette be hétfőn Andrej Plenkovic miniszterelnök.
2026. 02. 09. 23:30
Megosztás:

Az okos parkolás nem jövő idő – szenzorok, kamerák és AI a városok szolgálatában

Az „okos város” kifejezés gyakran futurisztikus technológiákat idéz, miközben a legnagyobb városi problémák meglepően hétköznapiak. Hol lehet parkolni? Mennyi ideig áll ott egy autó? Miért kell percekig körözni egy szabad helyért? A városi parkolás az egyik legkevésbé látványos, mégis legnagyobb hatású városi kihívás: autósok milliói töltenek naponta perceket – vagy akár órákat – parkolóhely keresésével, miközben az önkormányzatok számára továbbra is nehéz az ellenőrzés, az adatalapú tervezés és a meglévő infrastruktúra hatékony működtetése.
2026. 02. 09. 22:30
Megosztás:

A tudatos munkaadók így kezelik a hullámzó piaci igényeket 2026-ban

2026-ban már pontosan látjuk, hogy a munkaerőpiac nem visszatér egy korábbi „normális” állapothoz, hanem véglegesen alkalmazkodik a gyorsan változó gazdasági, technológiai és társadalmi hatásokhoz. Munkaadóként ma olyan környezetben dolgozunk, ahol a kereslet egyik hónapról a másikra átalakulhat, projektek indulnak és zárulnak le rövid idő alatt, miközben a munkavállalói elvárások is folyamatosan változnak.
2026. 02. 09. 22:00
Megosztás:

Gigantikus Ethereum-vásárlás: a BitMine egy hét alatt több mint 40 ezer ETH-t halmozott fel

Új korszak kezdődhet az intézményi Ethereum-felhalmozásban. A BitMine Immersion Technologies egyetlen hét alatt több mint 40 ezer ETH-t vásárolt, amivel teljes Ethereum-tartaléka már meghaladja a 4,3 millió darabot. Ezzel a vállalat nemcsak saját stratégiájában lépett új szintre, hanem a világ legnagyobb vállalati Ethereum-kincstárává is vált.
2026. 02. 09. 21:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 02. 09. 21:00
Megosztás: