A vámokkal kapcsolatos bizonytalanságot némiképp ellensúlyozta az előrelépés az ukrajnai fegyverszünettel kapcsolatban

A napközbeni eséseket ugyanakkor némiképp segítette, hogy az USA beleegyezett: folytatja a katonai segélyt és a hírszerzési támogatást Ukrajna számára, miután Kijev elfogadta az USA javaslatát egy 30 napos tűzszünetre. A keddi, Szaúd-Arábiában tartott találkozó jelentős javulást okozott az amerikai-ukrán kapcsolatokban, így most Oroszországon múlik a tűzszünet megkötése. Emellett a kanadai Ontario tartomány miniszterelnöke bejelentette, hogy felfüggeszti a tartomány 25%-os pótdíját az USA-ba irányuló villamosenergia-exportokra.
A nap végére az S&P500 0,8%-kal, a Nasdaq 0,2%-kal, a Dow pedig 1,1%-kal esett. Minden egyes szektor csökkent, a legnagyobb esést az ipari és kommunikációs szektor mutatta, 1,5%-kal. A Delta Air Lines 7,3%-ot zuhant, míg az American Airlines 8,3%-ot esett, miután a légitársaság a vártnál nagyobb első negyedéves veszteséget jelzett előre.
A légitársaságok gyengélkedése hozzájárult ahhoz, hogy a Dow közlekedési indexe 3,1%-ot esett. Az Oracle 3,1%-ot veszített, miután a felhőalapú szolgáltatásokat kínáló cég a negyedéves bevételei elmaradtak a becslésektől. Némely tech részvény ugyanakkor zöldben zárt: az Nvidia 1,7%-kal, a Palantir 2,2%-kal, az SMC pedig 10,7%-kal emelkedett, illetve a Tesla is megtörte többnapos esését és 3,8%-kal növekedett kedden.
Az amerikai munkaerőpiacon januárban 7,7 millióra nőtt az üres álláshelyek száma, meghaladva a 7,6 milliós várakozásokat. A kereslet ugyanakkor várhatóan csökkenni fog a következő hónapokban a vámokkal és a kormányzati kiadások csökkentésével kapcsolatos bizonytalanságok miatt. A munkaerőpiac jelenleg stabil, a Munkaügyi Minisztérium JOLTS jelentése szerint a leépítések negyedik hónapja csökkennek, és a legalacsonyabb szintet érték el június óta. Az olajárak a vámokkal kapcsolatos bizonytalanságok ellenére növekedtek, a Brent 0,9%-kal, a WTI 0,3%-kal került feljebb kedden.
(Forrás: OTP Ébresztő)