Czomba Sándor: több mint 1,5 éve folyamatosan nő a fizetések vásárlóereje

A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy tovább emelkedjenek a bérek és a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, ezáltal pedig többet is tudjanak költeni. Ennek érdekében Európa legnagyobb adócsökkentési programját hajtja végre, miközben határozottan fellép az indokolatlan áremelésekkel szemben. A kormány célja, hogy a növekvő bérek és az adócsökkentések pozitív hatása a magyar családok pénztárcáján is érezhető legyen - emlékeztetett.
Idézte a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatait, amelyek alapján 2025 májusában a bruttó átlagkereset 702 800 forintra emelkedett, ami az előző év azonos időszakához viszonyítva közel 51 ezer forintos, azaz 7,8 százalékos növekedést jelent. Májusban a reálkeresetek 3,2 százalékkal emelkedtek, így már több mint 1,5 éve folyamatosan nő a fizetések vásárlóereje - hangsúlyozta az államtitkár.
Czomba Sándor kiemelte: 2010-hez képest 1 millióval nőtt a foglalkoztatottak száma, miközben az átlagbér több mint háromszorosára, a minimálbér pedig négyszeresére nőtt. A fizetések is többet érnek, így a családok egyre több pénzből tudnak gazdálkodni, ezáltal pedig többet is tudnak költeni.
Megismételte: a magyar kormány a forrásokat nem Ukrajnára, hanem a magyar emberek támogatására fordítja, elkötelezett a családok anyagi biztonságának további erősítése mellett, ezért Európa legnagyobb adócsökkentési programját hajtja végre. Októbertől a háromgyermekes anyák, januártól a 30 év alatti anyák, valamint a 40 év alatti kétgyermekes anyák teljes személyi jövedelemadó mentességben részesülnek, emellett a kormány kétlépcsőben megduplázza a családi adókedvezményt is.
A kormány azon dolgozik, hogy a magyar családok a zsebükben érezhessék a növekvő bérek és az adócsökkentések hatását, ezért folyamatosan harcol az indokolatlan áremelések ellen - fogalmazott. Hozzátette: ennek érdekében a kormány árréscsökkentést vezetett be, majd azt kiterjesztette a háztartási- és vegyiárukra, tisztálkodási és szépségápolási cikkekre is, ami gyors és érdemi árcsökkenést eredményezett. A kormány önkéntes árkorlátozást harcolt ki a bankok, a biztosítótársaságok és a telekommunikációs cégek esetében is. Ehhez július 1-től a gyógyszeripari szereplők is csatlakoztak.