Gondoljon a kényelmére és a pénztárcájára, hőszigetelje otthonát!
Az őszi-téli hónapokban fűtéssel biztosíthatjuk a kellemes meleget, a nyári kánikulában légkondicionálással a hűvöset, azonban ez jelentős energiabefektetést igényel. Ráadásul amennyiben az épület nem rendelkezik megfelelő szigeteléssel, a hő nagy része veszteségként távozik a tetőn, a falakon és más épületszerkezeteken át, ezáltal folyamatosan pótolni kell.
A hőszigetelés “téli ruházatként” védi az épületet télen a kihűléstől, illetve nyáron a felmelegedéstől. A csomeszigeteles.hu különböző típusú hőszigetelő anyagok széles választékát kínálja az építkezőknek, felújítóknak az otthonok energiatakarékossá tételéhez. Lássuk mit, mivel és hogyan szigeteljünk!
Miért hőszigeteljük az épületeket?
Egy épület hővesztesége jelentős lehet, a meleg nagy része, mintegy 25-35%-a a homlokzatokon, 25-30%-a a tetőn, 20-25%-a a nyílászárókon, 10-15%-a pedig a padlón és a födémeken keresztül távozik. Hőszigetelés hiányában tehát az utcát fűtjük.
Új építés esetén nem lehet kérdés, és a közel nulla energiaigényre vonatkozó előírások is szükségessé teszik a hőszigetelést. Energetikai felújítás esetén első lépésben érdemes a külső falak szigetelését megoldani, praktikusan az ablakcserével egyidejűleg. A tetőtér beépítése szükségessé teszi a tető szigetelését, amit a szigetelőanyag függvényében magunk is elvégezhetünk. A födémek szigetelése viszont nehezebb dió, de nem lehetetlen.
Mit nyerünk a hőszigeteléssel?
Minél kedvezőtlenebb a falszerkezet hőszigetelő képessége, annál látványosabb eredményt, nagyobb eneegtargiamkarítást érhetünk el általa.
A hőszigetelés kellemes hőmérsékletet teremt a lakótérben, nagyobb komfortot nyújt, illetve jelentős energiamegtakarítást, valódi rezsicsökkentést eredményez. A hőszigetelt ablakok és ajtók megszüntetik a huzatot. A homlokzatok szigetelése révén kellemesebb lesz a belső falfelület hőmérséklete, kisebb lesz a falszerkezet hőingadozása, ezáltal megszüntetheti a hőhidakat és a penészedést. Továbbá növeli az ingatlan értékét, az épület energetikai besorolását, ami eladásnál fontos tényező lehet.
Milyen szigetelőanyagot válasszunk?
Hogy melyik épületszerkezet esetében milyen hőszigetelő anyagot válasszunk, illetve azt milyen vastagságban alkalmazzuk, arra vonatkozóan szakemberrel készíttessünk hőtechnikai számításokat.
Az egyes építőanyagok hőszigetelő képessége eltérő, illetve az alkalmazhatóságuk is különböző lehet. Minél alacsonyabb a hővezetési tényező, annál jobban szigetel egy adott anyag.
A homlokzatoknál minden esetben ugyanazon gyártótól származó elemekből álló, komplett hőszigetelő rendszert válasszunk, ugyanis csak ez garantálja a gyártó által megadott műszaki teljesítményt, illetve a rendszergarancia is csak ez esetben jár.