Információmegosztási partnerség a pénzmosás megelőzéséért
Több évi előkészítés után az Európai Bizottság idén májusi rendelete határozta meg többek között a köz- és magánszektor közti információcsere intézményesített formáit a pénzmosás és terrorizmusfinanszírozás elleni küzdelem erősítésére. A magánszektor – különösen a pénzügyi intézmények – és a közszektor partnersége döntő lehet a gyanús tranzakciók felderítésében.
Többrétű energetikai korszerűsítés indult Tiszagyendán
A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszagyenda több önkormányzati épületének energetikai korszerűsítése kezdődött meg; a tervek szerint 2025. májusban véget érő beruházás a Területi-és településfejlesztési operatív program plusz (Top Plusz) pályázatán nyert 217 millió forint vissza nem térítendő támogatásból valósul meg a csaknem ezer lakosú településen - közölte a projekt kommunikációját végző cég, a "PROJMEN" Kft. közleményben az MTI-vel.
Így lehet nulla az adó - K+F kedvezmény
Már több mint fél éve van velünk az új K+F adókedvezmény és lassan az innovációban érdekelt vállalkozóknak el kell dönteniük, hogy az új vagy a régi adókedvezmény-csomag szerint fizetnek majd adót az év végén. Viszont a szabályozás komplexitása és a különböző kedvezmények összefüggései miatt sokszor nem egyszerű a választás – ezért segít eligazodni a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.
Nőtt a Mol-csoport eredménye a második negyedévben
A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 300,1 milliárd forint (825 millió dollár) volt az idei második negyedévben, megduplázódott az előző év azonos időszakához képest, és mintegy 15 százalékkal meghaladta az előző negyedév eredményét - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
Hogyan kell jól csinálni a bizalmi vagyonkezelést?
A magyarországi jogrendszerben még csak 10 éves múltra visszatekintő konstrukció fő funkciója a generációk közötti vagyonátadás gördülékeny biztosítása és a vagyon hosszú távú védelme. Bár tavaly szigorodtak a kapcsolódó adókedvezményekre vonatkozó jogszabályok, a bizalmi vagyonkezelés még mindig egy jól használható eszköz azoknak, akik hosszú távon gondolkodnak. Egyáltalán nem mindegy azonban, hogyan és milyen feltételekkel vágnak bele az érintettek.
Felülmúlta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége
Az OTP Bank idén a második negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 267,930 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 8 százalékkal alacsonyabbat az előző év azonos időszakánál - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett tájékoztatóban.
Jelentős lépés volt a vízügy irányításának egységesítése
Az egyik első fontos feladat az adatok, adatbázisok összehangolása, folyamatos karbantartása, hogy a vízkészletekkel rugalmasabban tudjanak gazdálkodni - mondta az Origónak adott, szerdán megjelent interjúban az Energiaügyi Minisztérium víziközmű-ágazatért felelős államtitkára azzal kapcsolatban, hogy augusztus elejétől további feladatokkal bővült az energiaügyi tárca hatásköre.
Lassan kilencezer embernek sikerült elhelyezkednie az aktivitást növelő munkaerőpiaci programokkal
Már csaknem 9 ezer álláskereső helyezkedett el a 30 év alattiak és 30 év felettiek foglalkoztatását támogató, tavasszal indított uniós finanszírozású programokkal - összegezte szerdai közleményében Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Az Ethereum befektetők a Shiba Inu (SHIB) és az ETFSwap (ETFS) felé fordulnak a maximális nyereség érdekében
Az Ethereum befektetők egyre inkább alternatív lehetőségeket keresnek, hogy maximalizálják nyereségüket, ahogy a kriptopiac fejlődik. Az utóbbi időben az Ethereum befektetők figyelme a Shiba Inu (SHIB) és az ETFSwap (ETFS) felé fordult, két olyan eszköz felé, amelyek jelentős hozamokat ígérnek. Ezek a befektetők az Ethereum (ETH) mellett portfóliójuk diverzifikálását keresik, hogy a kriptopiacon maximális nyereséget érjenek el.
Világmegváltó ötletek nem csak a zuhany alatt születnek - tíz éves a Polgár Judit Világsakkfesztivál
Egy apró pillanat, egy tartalmas beszélgetés, egy sakkparti, az a bizonyos kedvenc tanár a középsuliból, vagy akár a reggeli tükörtojás is elég ahhoz, hogy elkapjon minket az ihlet. Az inspiráció nem a művészek kiváltsága: mindannyiunk életének elengedhetetlen része. Ez a belső hajtóerő folyamatosan tettekre, alkotásra sarkall, és vannak olyan emberek, akik pusztán a kisugárzásukkal motiválnak másokat. Polgár Judit minden idők egyik leginspirálóbb személyisége, aki emberek millióinak nyújt követendő példát, és nem csak a sakk vonatkozásában. De vajon Ő honnan és kitől merít ihletet?