Közös gazdasági továbbképzéseket indít a Budapesti Metropolitan Egyetem és az MNB
Napjaink felgyorsult világában a folyamatos képzés mára szinte elengedhetetlen, a fejlődés üteme miatt az egyszer megszerzett tudás hamar elavulttá válik a legtöbb területen. A magyarországi felsőoktatási szektor széles körben kínál képzéseket, amelyek magas színvonalon, az aktuális trendeket átfogó ismereteket biztosítanak a jelentkező hallgatóknak. Az élethosszig tartó tanulás koncepciója mentén a képződésnek is többféle útja van; a szakosodáson túl felsőoktatási szakképzések sorával mélyíthetők és bővíthetők az ismeretek számos tudományterületen. A szakirányú továbbképzések elvégzésével a munkavállalók nemcsak biztosabb szakmai háttérrel fognak rendelkezni feladataik elvégzéséhez, hanem a munkaerő piacon is értékesebb pozícióba kerülnek, mindemellett az előléptetési esélyeik is növekednek. Ezek a képzések a legtöbb esetben előzetes tudásanyagra, legalább egy BA/BSC diplomára vagy főiskolai oklevélre épülnek, ebből adódóan az alapokon túl, speciális, a napi munkatevékenység során alkalmazható, gyakorlati tudást is biztosítanak.
Az MNB stratégiai célkitűzései között szerepel az oktatási célú programok, kiemelten a közgazdaság területén indított képzések támogatása. Az elmúlt évek során már több felsőoktatási intézménnyel partnerségben indultak közös kezdeményezések, melyek elsődlegesen a Magyarországon még kevésbé vagy egyáltalán nem oktatott, hiánypótló gazdasági szakterületekre irányultak. A jegybank oktatástámogató törekvéseinek újabb mérföldköve a kettő, METU-val közösen indított felsőoktatási szakképzés. A 2022 őszétől induló, két félév alatt elvégezhető képzések tartalmáért és szakmai színvonaláért a jegybank képviselői felelnek, a képzési keretet, helyszínt és infrastruktúrát pedig az egyetem biztosítja.
Pénzügyi digitalizációs és compliance tanácsadó szakirányú továbbképzés
A technológia ugrásszerű fejlődésével elengedhetetlenné vált, hogy a pénzügyi és gazdasági szektor nagyobb hangsúlyt fektessen a digitalizáció nyújtotta lehetőségekre. Éppen ezért a Pénzügyi digitalizációs és compliance tanácsadó szakirányú továbbképzés három kulcsterületet ötvözve nyújt, maximálisan a piaci igényekre szabott képzést. Az elengedhetetlen pénzügyi és gazdasági ismeretek adják a szak keretét, amelyre épülve a hallgatók rálátást nyernek a digitalizációs trendekre és technológiai innovációkra, valamint azok lehetséges veszélyeire. A két területet a szabályozás jogi és compliance keretrendszere fogja össze. A képzés itthon abszolút egyedülálló módon a pénzügyi digitalizáció világát a compliance és etika szemszögből közelíti meg, komplex megvilágításba helyezve az új technológiákat és az ezekhez kapcsolódó nemzetközi és nemzeti jogszabályi környezet minősége, valamint az etikai, gondossági keretek szerepe közötti kényes egyensúlyt. A továbbképzést sikeresen zárók a pénzügyi területen működő vállalatok digitális átalakulásához kapcsolódó tervezési, fejlesztési és üzemeltetési compliance feladatokat magas szintű ellátására válnak alkalmassá széleskörű szervezeti területeken.
Pénzügyi szabályozási és felügyeleti szakember szakirányú továbbképzés
A jelenlegi és az elmúlt évtizedek gazdasági kihívásai előtérbe helyezték a pénzügyi szektor felügyeletének szigorításának szükségességét. A koronavírusjárvány pedig a pénzügyi szolgáltatások és egyben a szabályozó szervek fokozott rugalmasságának fontosságára mutatott rá. Mindezek hatására a felügyeleti és szabályozási rendszerek fejlődése felgyorsult és átalakult. A Pénzügyi szabályozási és felügyeleti szakember szakirányú továbbképzés a két terület elméleti és gyakorlati ismereteit ötvözi, amely lehetőséget biztosít, hogy a hallgatók naprakész tudásanyagot sajátíthassanak el. Olyan jegybanki szakértő oktatók segítik a képzést, akik mind a szabályozások kialakításában, mind az alkalmazási eljárások gyakorlati területén aktívan részt vesznek. A képzés jelentősen növeli a végzett hallgatók elhelyezkedési esélyét az MNB felügyeleti szerveinél, vagy pénzügyi szervezetek belső ellenőrzési, felügyeleti részlegein.