A 2022-es adótörvény több szabálya már most is alkalmazható
A jövő évi adótörvény több kedvező szabálya már alkalmazható, június 10-től ugyanis többféle jövedelem vált adómentessé, és megnőtt az egyetemet támogató cégek adókedvezménye is. Az energiaellátók már az idei évre alkalmazhatják a kedvező veszteség elszámolási szabályokat, és már az idén fehéredhet a kriptopiac is - tájékoztatta Izer Norbert az MTI-t.
Ezekre az adózási szabálymódosításokra számíthatunk 2022-től
A magyar országgyűlés elfogadta az új, 2022-es adótervekre vonatkozó törvénytervezetet. A módosítások főként a személyi jövedelemadóval, az átalányadózással, a társasági adóval, valamint az áfával kapcsolatos új szabályozásokat foglalja magában, de tartalmazza a kriptoeszközökre vonatkozó kedvezőbb adózási szabályozást is. Összegyűjtöttük, hogy az új adócsomag részeként pontosan milyen változásokra számíthatunk a jövő évtől!
300 százalékra bővülhet a felsőoktatási adóalap kedvezmény
Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága javaslatot nyújtott be a május 12-én bejelentett adójogszabályok módosításával kapcsolatos törvényjavaslathoz, mely a 2022-es évre tervezett adóügyi szabályzásokat és kedvezményeket foglalja magába. Az összegző módosítási javaslat jelentősen, 300 százalékra növelné a felsőoktatási támogatásra vonatkozó társasági adóalap kedvezményt, egyúttal a 2021-es adóévre is érvényessé válna a kriptoeszközökre vonatkozó kedvezőbb adózási szabályzás.
Sophos: a támadók átlagosan 11 napot töltenek el a hálózatokban
A Sophos közzétette az “Active Adversary Playbook 2021” című elemzését (“Az aktív támadók 2021-es ismertetője”), amely részletezi a támadók viselkedését, illetve az eszközöket, technikákat és eljárásokat (TTP-ket), amelyekkel a Sophos fenyegetéskutatói és incidenskezelői a valós támadások során találkoztak 2020-ban. A TTP detektálással kapcsolatos adatok 2021 korai időszakát is lefedik. Az eredmények azt mutatják, hogy a támadók által a felfedezés előtt eltöltött idő átlaga 11 nap volt, vagyis 264 óra. A leghosszabb felfedezés nélküli behatolás 15 hónapos volt. Az incidensek 81 százalékának képezte részét zsarolóvírus és a támadások 69 százalékánál használtak távoli asztal protokollt (RPD-t) a hálózaton belüli laterális mozgáshoz.
Több mint 100 millió dollárt kaparintottak meg a blokklánc-hackerek 2021 első három hónapjában
Nemcsak a befektetők, hanem a kiberbűnözők érdeklődését is felkeltették a kriptodevizák, miután az elmúlt időszakban szárnyalni kezdtek, értékük rekordmagasságokba szökött. A legismertebb és legnépszerűbb ilyen deviza, a bitcoin árfolyama 2021 májusára megduplázta év eleji értékét, de az új sláger, az ethereum már több mint 4 ezer dollárt ér, négyszer annyit, mint januárban. (Forintban kifejezve 1 bitcoin jelenleg körülbelül 16 millió forintot kóstál, de néhány héttel korábban már a 20 millióhoz is közelített az ára.)
A magyar jegybank lesz az első, aki kamatot emel?
A Fed legutóbbi jegyzőkönyvéből az tűnik ki, hogy a tengerentúlon is egyre inkább aggódnak az infláció miatt. Miközben korábban a sajtó még attól volt hangos, nem csak itthon, hogy a magyarok az elsők, akik a kamatemelés útjára, a szigorítás útjára lépnek - áll az ERSTE mai elemzésében.