Letették a Richter új központi irodaépületének alapkövét

Letették a Richter Gedeon Nyrt. új központi irodaépületének alapkövét kedden Budapesten, a 17 400 négyzetméter alapterületű komplexum a tervek szerint 2023 decemberére készül el, a beruházás tervezett összköltsége 15 milliárd forint.

Letették a Richter új központi irodaépületének alapkövét

Varga Mihály pénzügyminiszter a beruházás bejelentésén hangsúlyozta: az új központ nemcsak a cég eddigi sikereit jelképezi, hanem a vállalat elkötelezettségét is a fejlődés és az előrelépés mellett. A Richter mára a közép-európai régió egyik legnagyobb és leginnovatívabb vállalatává vált. Hozzátette, hogy a gyógyszeripar a gazdaság egyik húzóágazata, az iparág teljesítménye kiemelkedő, és az elmúlt években válságállónak bizonyult: 2020-ban a bruttó hozzáadott értéke másfélszerese lett a 2010-esnek.

Emlékeztetett, hogy az elmúlt évtized beruházásainak köszönhetően a magyar áruexportban már 5 százalék fölé nőtt a gyógyszerek és gyógyszerészeti termékek súlya, és a kormány célja e teljesítmény fokozása. A kabinet egészségipari támogatási programja eddig 87 milliárd forinttal segítette az ágazatot, 83 beruházás valósult meg. Az eddigi kapacitásbővítések hatezer munkahely megőrzéséhez járultak hozzá - mondta.

Felidézte, hogy a Richternek az első világháború kitörésekor 24 gyógyszerszabadalma volt, a második világháború idején pedig a cég öt földrészen értékesített, 10 leányvállalata volt és 34 országban bizományi raktára. A sikerhez az kellett, ami ma is jellemzi a Richtert: a kiemelkedő szakmai tudás, a kutatás melletti elkötelezettség, az új ismeretek gyors, és innovatív alkalmazása, a piac ismerete, a gyár szakmai közösségének megbecsülése - mondta a pénzügminiszter. Úgy vélte, mindezek tették a kis pincehelyiségből induló vállalkozást nagy részvénytársasággá, új gyógyszerek megalkotójává, a márkanevet világszerte ismertté. Varga Mihály kiemelte: a környékbeliek által egykor "patikagyár"-nak hívott üzem a történelem viharai ellenére az egyik legsikeresebb magyar nagyvállalattá vált, magyarországi központtal és irányítással működik.

A magyar gazdaságpolitkáról szólva hangsúlyozta: a járvány 5. hullámának végén, egy gazdasági válság után, és egy háború közben minden korábbinál nagyobb jelentősége van annak, hogy a magyar gazdaságpolitika már bizonyított, Európa egyik leggyorsabban újraindított gazdasága volt, és tavaly több mint 7 százalékkal tudott bővülni. "Magyarország alapvető érdeke, hogy kimaradjon a fegyveres konfliktusból, és a gazdaságpolitikában is higgadt, megfontolt lépéseket tegyenek, eszerint fognak dolgozni" - szögezte le a tárcavezető.

Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója azt mondta, a telephely újabb bővítése bizonyítja, hogy a gyógyszergyár 150 éve született alapítójának értékrendje értékálló. Ennek köszönhetően tudott a cég 120 éve sikeres lenni, és folyamatosan megújulni. Kiemelte, hogy a folyamatos sikerekhez kevés az innováció és a modern környezet, azt emberekkel kell megtölteni. Közölte: számítanak magasan képzett szakembergárdájuk, elkötelezett munkatársaik kitartó munkájára, akik világszínvonalú teljesítményükkel hozzájárulnak nemcsak a Richter, hanem az egész magyar gyógyszeripar és gazdaság fejlődéséhez.

A vezérigazgató elmondta, hogy az új épület tervezésekor elsődleges szempont volt az innovatív, együttműködésre ösztönző terek létrehozása, emellett felelős gyógyszeripari cégként nemcsak a hatékonyságra, hanem a jövő generációk igényeire is figyelniük kell, így fenntartható épületet hoznak létre. Példaként említette az újrahasznosított beépített anyagokat, valamint azt, hogy az épület energiaellátását környezetbarát, a talaj hőjét hasznosító hűtő-fűtő berendezések biztosítják majd.

Az új, 6 emeletes irodakomplexumban 420 irodai alkalmazott elhelyezésére lesz lehetőség, helyet kap többek között egy 120 fős kettéosztható rendezvényterem. A mélygarázsban 74 parkolót és 60 kerékpártárolót, a felszínen 10 elektromos autótöltő állomást alakítanak ki.

Bogsch Erik, a Richter igazgatóságának elnöke elmondta: a rendszerváltozás után a cég elsődleges feladata a versenyképességének megteremtése volt. A működéssel-gyártással kapcsolatos beruházások most is elsőbbséget élveznek, azonban a régi irodaépület felújítása nagyobb költséggel járt volna, mint egy új létrehozása, ezért döntöttek a beruházás mellett. Kitért arra is, hogy a Richter tavalyi kereskedelmi mérlege pozitív, amit a következő években is meg szeretnének tartani.

D. Kovács Róbert Antal, Kőbánya fideszes polgármestere szerint a magyar világcég 120 éves sikertörténetét tehetség, akaraterő, kitartás, üzleti érzék írta generációkon át. A kőbányaiaknak a Richter jelenti a Gyömrői út kapuját, időnként jó tudatosítani, hogy a magyar innovációs központon visz át az útjuk - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy az új központi épület a 21. század kívánalmaihoz igazodik.

Papp Sándor, a kerület fideszes képviselő-jelöltje szerint az elmúlt 12 évben óriási utat tettek meg, Kőbánya leszakadófélben lévő külvárosból 2022-re Budapest egyik leggyorsabban fejlődő kerülete tett. Ezért a kormány, az önkormányzat, és a kerület életét több mint 100 éve meghatározó ipari szereplők mindannyian tettek - mondta. Hozzátette: olyan országos jelentőségű kulturális beruházások valósulhattak meg a kormánynak köszönhetően, mint a Hungexpo fejlesztése, az Opera Eiffel-műhelyháza, vagy a Közlekedési Múzeum leendő épülete. Az önkormányzat több mint 40 milliárd forintot fordított fejlesztésekre saját bevételéből, ehhez sokmilliárd forintos segítséget kaptak a kormánytól, erre 2010 előtt nem volt példa - emelte ki.

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás:

70 ezer dollár fölé ugrott a Bitcoin bányászat költsége – egyre drágább BTC-t termelni

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Bitcoin-bányászati iparág: az átlagos költség, amely egyetlen BTC kibányászásához szükséges, már meghaladta a 70 000 dollárt. A növekvő energiaköltségek és az infrastruktúra fenntartásának drágulása egyre nagyobb nyomást helyez a bányászokra, miközben a profitabilitás egyre érzékenyebbé válik a Bitcoin árfolyamának ingadozásaira.
2026. 03. 11. 00:01
Megosztás:

António Costa: Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak

Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak, mivel az energiaárak emelkedése és a nemzetközi figyelem elterelődése gyengíti Ukrajna helyzetét - jelentette ki António Costa, az Európai Tanács elnöke az uniós nagykövetek előtt kedden Brüsszelben elmondott beszédében.
2026. 03. 10. 23:30
Megosztás:

Minden második felújítandó lakást befektetők visznek el Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják - derült ki a Duna House friss adataiból. Budapesten minden második ilyen lakást profi vásárlók vesznek meg, hogy felújítás után haszonnal értékesítsék. A nagy kereslet miatt a fővárosban a rosszabb állapotú ingatlanokért is átlagosan egymillió forint feletti négyzetméterárat kell fizetni.
2026. 03. 10. 23:00
Megosztás:

Madárinfluenza miatti megfigyelési körzetet oldott fel a Nébih az Alföldön

Feloldotta a madárinfluenza miatti korlátozó intézkedéseket a Nébih egy nagyobb, összefüggő alföldi területen. Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyében jelentősen csökkent a korlátozott terület nagysága, míg Jász-Nagykun-Szolnok vármegye a feloldást követően mentesül a korlátozó intézkedések alól. A madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll, a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.
2026. 03. 10. 22:30
Megosztás:

Spanyolország 9 millió eurós humanitárius segélyt nyújt Libanonnak

Spanyolország 9 millió eurós (3,4 milliárd forint) humanitárius segélyt nyújt Libanonnak - jelentette be az ország külügyminisztere a kormány keddi ülését követően Madridban.
2026. 03. 10. 22:00
Megosztás:

A NAV és a fogyasztóvédelem ellenőrzi az üzemanyagok védett áron történő értékesítését

Utasítottam a NAV-ot és a fogyasztóvédelmet, hogy teljes körűen ellenőrizze - például próbavásárlássokkal - az üzemanyagok védett áron történő értékesítését - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedd esti Facebook-bejegyzésében.
2026. 03. 10. 21:30
Megosztás:

GVH: Az Árfigyelő is kordában tartja az élelmiszerárakat

Gyakorlatilag stagnált az élelmiszerek ára 2026 februárjában az egy évvel korábbi adatokhoz képest – közölte az Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Az élelmiszerárak kordában tartásához a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett online Árfigyelő rendszer is hozzájárul. Az árak összehasonlíthatóságát biztosító oldalon több mint 5000 különböző élelmiszer-, illetve háztartási termék napi szinten frissülő ára követhető nyomon, országszerte több mint 1800 boltban. Az Árfigyelő használatával a húsvét előtti nagybevásárlások időszakában is sokat lehet spórolni.
2026. 03. 10. 21:00
Megosztás:

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben, 2024-hez képest árbevétele 12 százalékkal 83,5 milliárd dán koronára (mintegy 4300 milliárd forint), nettó nyeresége 21 százalékkal 16,7 milliárd dán koronára (DKK) nőtt - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 20:30
Megosztás:

Tovább erősödött kedden a forint

Több mint egy százalékkal erősödött kedden a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2026. 03. 10. 20:00
Megosztás:

Átadták a korszerűsített rijekai olajfinomítót

Átadták kedden a korszerűsített rijekai olajfinomítót. A mintegy 700 millió eurós beruházás az INA olajipari vállalat történetének legnagyobb egyedi fejlesztése, és a modern Horvátország egyik legjelentősebb ipari beruházása.
2026. 03. 10. 19:00
Megosztás:

Magyar-egyiptomi fúzió alakul a kőiparban

Közös vállalatot alapít a mosonmagyaróvári Amonstone és az egyiptomi Modern Marble tulajdonosi köre – jelentették be az érintett felek.
2026. 03. 10. 18:30
Megosztás:

Adószakértő az ÉVOSZ javaslatairól: az adórendszer is lendületet adhat az építőiparnak

Az adórendszer is kulcsszerepet játszhat az építőipar élénkítésében – reagált a Niveus az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) friss szakmai javaslataira. A tanácsadó cég szerint a lakásépítéseket ösztönző adópolitikai eszközök, például a kedvezményes lakásáfa stabil fenntartása és a bérlakáspiac kifehérítése érdemben hozzájárulhatnak az ágazat élénküléséhez.
2026. 03. 10. 17:30
Megosztás:

A befektetők uralják a felújítandó lakások piacát Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják, Budapesten az ilyen lakások több mint felét befektetési céllal vásárolják - közölte a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 17:00
Megosztás: