Mennyibe kerül valójában egy hőszivattyú beruházás?

Takarékos fűtési-hűtési megoldások a természet energiájával: az épülő vagy korszerűsítés előtt álló épületeknél alapvető kérdés, hogy milyen fűtési rendszert válasszunk. Egyre népszerűbb megoldás a hőszivattyú. De vajon tényleg mélyen a zsebébe kell-e nyúlnia annak, aki ezt az energiahatékony megoldást választja?

Mennyibe kerül valójában egy hőszivattyú beruházás?

„A hőszivattyú az egyik leggazdaságosabb, leghatékonyabb és legkörnyezettudatosabb fűtési-, illetve melegvíz-készítési módszer” – magyarázza a Gree hőszivattyúk kereskedelmi igazgatója, ifj. Korcsok Gábor. „Ugyanakkor a hőszivattyú egy hosszútávú befektetés és a beruházási költségeket is ennek figyelembevételével érdemes megvizsgálni.”

A hőszivattyú a természet energiáját hasznosítja, a technológia lényegében a hűtőgép működési elvének a fordítottja: a külső környezetből vonja ki a hőt és szállítja azt az épület belsejébe. A kiépített rendszer a nyári hónapokban a lakás hűtésére is használható. A hőszivattyú károsanyagkibocsátás nélkül működik. Aki ezt a megoldást választja, függetlenítheti magát a fosszilis tüzelőanyagoktól, a gázszolgáltatóktól és a kiszámíthatatlan energiaáraktól.

Bonyolult és hosszadalmas engedélyeztetés nélkül

A Gree hőszivattyúk vezetője felhívta a figyelmet arra is, hogy a hagyományos fűtési rendszerekkel ellentétben, itt nem kell számolni olyan járulékos és adminisztrációs költségekkel, mint akár a kéménybélelés vagy a gázterv engedélyeztetése. Napelemes rendszerrel összekapcsolva akár 100 százalékban megújuló energiával működtethető.

Ifj. Korcsok Gábor szerint ez a fűtési-hűtési mód azok számára ideális, akik vállalni tudják az egyszeri, nagyobb beruházási költségeket, cserébe a későbbi, jelentősen alacsonyabb rezsiszámlákért. A hőszivattyús rendszer kiépítésének költsége elérheti a 4-5 millió forintot is. Ugyanakkor nagy különbség lehet az egyes gyártók készülékei között, amely jelentkezik a minőség, az energiafogyasztás, a zajszint, műszaki háttér támogatás, és a későbbi alkatrészellátás területén is.

„Az árat jelentősen befolyásolja, hogy mekkora teljesítményű rendszerről van szó, illetve az is, hogy milyen típusú hőleadókat választanak a beruházók. A telepítési költségek fontos részét képezi, hogy milyen egyéb kiegészítőkre, csövezésre van szükség. A hőszivattyú típus kiválasztásánál figyelembe kell venni, a felhasználási környezetet, fel kell mérni az épület szigetelését, alapterületét, a belmagasságot, azaz hőszükségletet kell számolni.” – tette hozzá a Gree szakértője.

mennyibe kerül a hőszivattyú beépítése

Mennyibe kerül a beruházás?

Az érdemi válaszhoz meg kell vizsgálni az országos kivitelezési árakat.

Mennyibe kerül egy hőszivattyú telepítés Magyarországon? - kérdeztük a Gree hőszivattyúk projekt üzletágának vezetőjét. - „Az elmúlt hetekben egy széleskőrű felmérés végeztünk a Gree hőszivattyúkat telepítő kivitelező cégek között. A vizsgálatból kiderült, hogy hazánkban régiónként nagy eltérések lehetnek egy - egy kivitelezési részfeladat vagy a telepítési költség teljes egészében is.”

Majd azzal folytatta, hogy: - „A kivitelezők jellemzően az alábbi kivitelezési feladatokat választják külön:

Hőszivattyú telepítés, elhelyezés hóhatár konzolra. Osztott rendszer esetén kalorikus csövezés szakszerű kivitelezése, indokolt esetben hűtőközeg rátöltés. Ennek költsége jellemzően 150 ezer forint és 250 ezer forint között változik országos viszonylatban és telepítési hely, adottságok függvényében.

A hőszivattyú beüzemelésének költsége 80 ezer forint és 140 ezer forint között változhat, de több esetben tapasztaltunk olyat, hogy már a telepítési költség magában foglalta ezt is.

Ezen feladatok elvégzése után a hőszivattyú már a helyén van és működőképes, de mi lesz a fűtési rendszerrel, azt ki alakítja ki, ki köti rá a hőszivattyút? Vizsgálatunk alapján a legtöbb cég vállalja a gépészeti, vízoldali kivitelezést is.

Ezek ára viszont nagyon eltérhet annak függvényében, hogy a fűtési rendszer melyik pontjáig terjed a kivitelezési munka, szükséges-e használati melegvíztartályt telepíteni, stb.. Ezek árának megállapításához a kimondottan hőszivattyúkhoz kifejlesztett rozsdamentes acélból készült tartályt és prémium komponenseket tartalmazó Nolsen előszerelt hőközpontokat vettük alapul, melyek akár pár óra alatt telepíthetőek a legkülönfélébb helyekre.

Primer vízoldal kialakítása használati melegvíz nélkül, 100l-es puffertárolóval és a szükséges vízoldali szűrőkkel, mikrobuborék leválasztóval 620 ezer forint plusz munkadíj.

Primer vízoldali kialakítás 500l-es kombinált tartállyal, melyben helyet kapott a használati melegvíz tartály és a puffertároló is kiegészítő szerelvényekkel, szűrőkkel, összekötő csövekkel, mikrobuborék leválasztóval és igény esetén háromjáratú szelepkészlettel, akár a 2 millió forintot is megközelítheti.”

Természetesen a fent említett vízoldali kivitelezési munkálatok jelentősen kisebb költségvetésből is kialakíthatók zománcozott tartályokkal és alacsonyabb árkategóriás komponenseket használva. Fontos viszont kiemelni, hogy a hőszivattyú hibabejelentések nagy százalékban vízoldali kivitelezési hibákra vezethetőek vissza és nem pedig magára a berendezésre. Ebből kifolyólag a Gree hőszivattyúk esetében -, amennyiben azok Nolsen előszerelt hőközponttal vannak felszerelve - 6 év teljeskörű garancia jár.

A megjelölt árakat illetően mindenképp fontos megemlíteni, hogy ezek tájékoztató jellegűek, mely az egész ország területéről bekért kivitelezési árakon alapulnak. Mielőtt bárki belefog a beruházásba, mindenképp kérjen be kivitelezői árajánlatot. – zárja gondolatait a Gree hőszivattyúk kereskedelmi igazgatója.

Valódi kedvezmények a Gree hőszivattyúk jóvoltából

A Gree hőszivattyúk egyedülálló energetikai programja egyedülálló kedvezményrendszert kínál azok számára, akik Gree hőszivattyút telepíttetnek. Most érdemes tehát belevágni hőszivattyús fűtési rendszer kiépítésébe, ugyanis jelentős összeget lehet megtakarítani a Gree energetikai programjával. Aki ugyanis 2024. június 17- augusztus 31. között regisztrál a rendkívüli támogatásért, többek között igénybe veheti az ingyenes helyszíni felmérést, hőszükséglet számítást és az egyéb kedvezményeket a világelső klímamárka védjegyévé vált megbízható minőséggel és műszaki támogatással. Így a GREE Magyarország akár 750 000 forint támogatást is nyújthat a beruházás keretében.

A vásárlók számára további segítséget jelent az áprilisban indult nagyszabású Gree hőszivattyús nyereményjáték is, amelyben az április 1. és július 31. között vásárolt Gree Monoblokk, All In One vagy osztott kivitelű hőszivattyúk vásárlói között két alkalommal is kisorsolnak egy-egy szerencsés nyertest, aki a vásárlás után nettó 1 millió forintot nyerhet vissza. Ehhez mindössze annyit kell tenni, hogy regisztrálni kell a vásárlást a Gree honlapján, és figyelni a sorsolás eredményeit.

Lakossági energiatároló programot hirdet a kormány

Lakossági energiatároló programot hirdet a kormány 100 milliárd forintos keretösszeggel - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten, a Kormányinfón.
2025. 12. 10. 09:10
Megosztás:

Emelkedik az alanyi adómentesség határa

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22 millió, 2028-ban pedig 24 millió forintra nő. A mentességet újonnan választóknak december 31-ig kell nyilatkozniuk, legegyszerűbben az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazásban (ONYA) - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. 12. 10. 08:40
Megosztás:

Lesz elegendő magyar hal minden család asztalára

A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. 12. 10. 08:00
Megosztás:

Alig változott szerda reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult, kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizapiacokon.
2025. 12. 10. 07:05
Megosztás:

8 éve nem látott szinten a magyarok hitelkártya-tartozása

159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukon októberben. Nyolc éve nem volt ilyen mértékű ez a tartozás hazánkban. A hitelkártya azonban nem mindig „rossz tartozás”. Szerencsére az elmúlt időszakban ebből a szempontból pozitív irányba mozdultak el a dolgok. 2025. októberében összesen 159,6 milliárd forint tartozása volt a magyaroknak a hitelkártyájukhoz kapcsolódóan. Ez jelentős összeg, utoljára 2017. decemberében, azaz közel nyolc éve volt ilyen mértékű hitelkártya-tartozás hazánkban.
2025. 12. 10. 06:00
Megosztás:

Nem javasolják élő állat ajándékba adását az állatvédők

Az ajándékba vásárolt élő állatok az ünnepek után gyakran az utcára kerülnek, ezért az Orpheus Állatvédő Egyesület, a felelős állattartásra felhívva a figyelmet, arra kéri az embereket, hogy ne ajándékozzanak élő állatot karácsonyra.
2025. 12. 10. 05:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítással foglalkozó céget vásárolt a 4iG

Megvásárolta a 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) a digitális ügyfélazonosítással foglalkozó FaceKom Kft.-t - közölte a 4iG kedden az MTI-vel.
2025. 12. 10. 05:00
Megosztás:

Kimagasló lakossági részvétellel zárult az MBH Bank nyilvános részvényértékesítési tranzakciója

Az MBH Bank november 24-én meghirdetett nyilvános részvényértékesítési tranzakciója iránt kiemelkedő érdeklődés mutatkozott, az eladásra felkínált összes részvény darabszámát meghaladó lakossági igény érkezett, ezért a bank a bejelentett határidő előtt 3 nappal, december 9-én, délben lezárta a lakossági részvényigénylést a beérkezett igények teljesítése érdekében - közölte a pénzintézet az MTI-vel kedden.
2025. 12. 10. 04:30
Megosztás:

Csaknem negyvenen kerültek kórházba egy nagykanizsai iskolából

Köhögés és hányinger miatt 37 gyereket és két felnőttet kellett kórházba szállítani kedd kora délután a nagykanizsai Kőrösi-iskolából - közölte az MTI megkeresésére az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
2025. 12. 10. 04:00
Megosztás:

Krasznahorkai-év indul a Nobel-díj átadásának napján az ELTE-n

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jövő decemberig tartó programsorozattal köszönti egykori hallgatóját, Krasznahorkai Lászlót. A Krasznahorkai-év a Nobel-díjak átadásának napján, szerdán élő közvetítéssel, vetítéssel és szakmai beszélgetéssel indul.
2025. 12. 10. 03:30
Megosztás:

Hankó Balázs: a Pannónia Ösztöndíjprogram a világ egyik legjobbja

A világ egyik legjobb, legversenyképesebb programjának nevezte a Pannónia Ösztöndíjprogramot Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a program első alkalommal megrendezett karácsonyi gálaestjén kedden az Eiffel Műhelyházban.
2025. 12. 10. 03:00
Megosztás:

Jóváhagyta a pozsonyi parlament a bejelentést tevők védelmére hivatott hivatal átalakítását

Jóváhagyta kedden a pozsonyi parlament azt a belügyminisztérium által jegyzett jogszabály-módosítást, amelynek alapján a bejelentéstévők védelmét szolgáló szlovák hivatal (ÚOO) januártól egy szélesebb feladatkörökkel megbízott hivatallá változik.
2025. 12. 10. 02:30
Megosztás:

Jóváhagyta a pozsonyi parlament a bejelentést tevők védelmére hivatott hivatal átalakításá

Jóváhagyta kedden a pozsonyi parlament azt a belügyminisztérium által jegyzett jogszabály-módosítást, amelynek alapján a bejelentéstévők védelmét szolgáló szlovák hivatal (ÚOO) januártól egy szélesebb feladatkörökkel megbízott hivatallá változik.
2025. 12. 10. 02:00
Megosztás:

Optimisták a gazdasági helyzetükkel, óvatosak a létszámterveikkel kapcsolatban a magyarországi cégek

Bár a cégek többsége stabilitásra vagy javulásra számít jövőre a saját gazdasági helyzetét tekintve, a munkavállalói létszámukkal kapcsolatos terveik már ennél óvatosabbak. A munkaerőpiaci helyzet idénre átlagosan csökkenő toborzási időt és jobb jelölteket hozott a munkáltatók számára, így csökkentek a jelentkezők kvalitásaival kapcsolatos kifogásaik, viszont lényegesen többen panaszkodtak azok elkötelezettségére a felvételi folyamat során – derül ki a Profession.hu friss, HR Körkép kiadványához készített kutatásából.
2025. 12. 10. 01:00
Megosztás:

Nagy István: lesz elegendő magyar hal minden család asztalára

A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. 12. 10. 00:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítással foglalkozó céget vásárolt a 4iG

Megvásárolta a 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) a digitális ügyfélazonosítással foglalkozó FaceKom Kft.-t - közölte a 4iG kedden az MTI-vel.
2025. 12. 09. 23:30
Megosztás:

Akcióeső a pénzintézeteknél: robotporszívót, masszázsgépet, ajándékutalványt is kaphat, aki elkezd idén félretenni

A Grantis szakértői idén is megnézték, hogy milyen kedvezmények és akciók vannak a biztosítóknál és a pénztáraknál azoknak, akik év végén indítanak nyugdíjcélú megtakarítást.
2025. 12. 09. 23:00
Megosztás:

V. Németh Zsolt: a hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban

A hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium vízgazdálkodásért felelős államtitkára kedden Debrecenben, a "Vizet a tájba" programon belül megvalósuló Civaqua projekt folytatásáról szóló támogatási szerződés aláírása után.
2025. 12. 09. 22:30
Megosztás:

A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést

A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést, a nem biztonságos termékek vásárlása a fogyasztókra nézve is súlyos kockázatot jelent - hívta fel a figyelmet a kedden az MTI-nek küldött közleményében a HungaroControl és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH).
2025. 12. 09. 22:00
Megosztás:

Az ünnepi díszeket exportáló cégek idén akár 17%-os nyereséget is elérhettek volna

Bár a december a karácsonyi fényekről, csillogó díszekről és a kereskedelmi forgalomról szól, az ünnepi díszeket exportáló vállalatok számára ez valójában csak az utolsó lépés a hónapokkal korábban elkezdett munkafolyamatban. A termelés, az anyagrendelések, a külföldi vevőkkel kötött szerződések és a logisztika jellemzően már az év első negyedévében elindulnak. Ebben az időszakban hozzák meg azokat a pénzügyi döntéseket, amelyek meghatározzák az ünnepi szezon tényleges jövedelmezőségét.
2025. 12. 09. 21:30
Megosztás: