Pécsett terjeszkedik az egyik legsikeresebb magyar informatikai vállalat
Hatvan százalékos tulajdonrészt szerzett a Gloster Infokommunikációs Nyrt. a Lanoga Kft.-ben. A 2009-ben alapított cég saját fejlesztésű szoftverekkel támogatja a hazai magánegészségügy szereplőit. A Lanoga legsikeresebb terméke a Medici elnevezésű vállalatirányítási rendszer, amelyet Európa vezető orvosdiagnosztikai szolgáltatói is használnak.
A tranzakció szorosan illeszkedik a Gloster 2025-ös stratégiájába, amelynek célja, hogy a régió világszínvonalú szoftverfejlesztő szolgáltatójává nője ki magát a cég. Az akvizíció eredményeként a Lanoga sikeres termékeinek fejlesztésével egyrészt erősíti a Gloster egészségügyi portfólióját, másrészt egy olyan informatikai kompetenciaközpont létrehozásába vág bele, ami a Gloster DAH-régióban történő jelenlétét támogatja.
“Nagyon sűrű az év vége nálunk: az előző héten vásároltuk fel a müncheni székhelyű G-plus Consulting GmbH-t, amivel a VW és az Audi közvetlen beszállítói lettünk. A Lanoga akvizíciója szervesen illeszkedik dinamikus növekedési terveinkbe: rendelkeznek saját, a portfóliónkba illő, már a piacon bizonyított termékkel, és a szellemiségük tökéletesen alkalmas rá, hogy egy nearshoring fejlesztőközpont létrehozásával Pécsről támogassák nemzetközi ambícióinkat” – mondta el Szekeres Viktor a Gloster igazgatóságának elnöke a tranzakció kapcsán.
Az akvizíció után a cég Gloster-Lanoga Kft. néven folytatja tovább tevékenységét, ügyvezetője változatlanul Fischer Norbert lesz, aki egyben a Gloster pécsi fejlesztőközpontjának vezetője lesz, emellett a cégcsoport innovációs igazgatói pozícióját fogja betölteni. A helyi operáció a tervek szerint 50 fejlesztővel bővül három év alatt, amivel a helyi IT ökoszisztéma egyik legjelentősebb szereplőjévé válik. “Óriási lehetőség ez a tágabban értelmezett régiós informatikai közösségnek - bár még mindig Budapest-fejnehéz a szakma, de a Lanoga jól mutatja, hogy az ország több pontján is adottak a feltételek, hogy világszínvonalú projektet építsünk. A Glosterbe történő beolvadásnak, illetve a 70 fős szoftverfejlesztő-központ létrehozásának köszönhetően minden korábbinál nagyobb lehetőséget kaptunk arra, hogy aktív szerpet játszunk a következő magyar IT sikertörténetben.”