Pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék
2021. 12. 07. 16:30
Egy százalékot meghaladó indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon. A tőzsdei hangulatot az új vírusvariáns miatti borúlátás mérséklődése alakította a kereskedés kezdetén.

A DJIA-30 index 1,21 százalékkal, az S&P-500 index 1,73 százalékkal, a Nasdaq Composite index pedig 2,46 százalékkal erősödött a kereskedés indításakor.
A tengerentúli tőzsdék nyitásakor a londoni FTSE-100 index 1,15 százalék, a frankfurti DAX30 index 2,08 százalék, a párizsi CAC-40 index pedig 2,28 százalék pluszt jelzett.
A kőolaj ára emelkedik, az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,74 dollárral (2,38 százalékkal) 74,82 dollárra nőtt.
Az arany unciánként 0,08 százalékkal (1,50 dollárral) 1781 dollárra drágult.
Elkészült a GYSEV InterCity motorvonatainak végső dizájnja – indul a hazai gyártás Szolnokon
Elkészült a GYSEV Zrt. által rendelt 11 új FLIRT típusú InterCity-motorvonat végleges dizájnja, így idén ősztől, magyar szakemberek munkájával kezdődhet meg a kocsiszekrények gyártása a Stadler szolnoki üzemében. Az első járművek a tervek szerint 2027 utolsó negyedévében állhatnak forgalomba. A tavaly márciusban aláírt szerződés nagy jelentőségű a hazai vasúti közlekedés szempontjából, hiszen új InterCity-motorvonatokat utoljára pontosan 30 éve szereztek be Magyarországon.
Agrárminisztérium: biztonságos lábakon áll a hazai sertéságazat
Az elmúlt évek kihívásai ellenére a hazai sertéságazat biztos lábakon áll, jövőre azonos feltételek mellett kívánják fenntartani az állatjóléti támogatásokat - jelentette be Nagy István agrárminiszter a Magyarországi Sertéstenyésztők és Sertéstartók jubileumi ülésén, pénteken Budapesten a tárca közleménye szerint.
Micsoda jó világ! Kamatcsökkentés és GDP növekedés!
Miközben a Fed kamatot csökkent, a GDP-becslések (várakozások) nem hogy csökkenek, hanem még emelkednek is. Sőt, meglepően magasan állnak!
Szingapúri vállalat épít 2500 munkavállalót alkalmazó high-tech gyárat Békéscsabán
Egy szingapúri székhelyű vállalat, a Vulcan Shield Global egy 2500 munkavállalót alkalmazó high-tech gyárat épít 2033-ig Békéscsabán - hangzott el a Békés vármegyei megyeszékhelyen pénteken.
Jön a teljes bértranszparencia az Unióban: itt vannak a legfontosabb tudnivalók
Az Európai Unió új bértranszparencia-irányelve (2023/970/EU) célja, hogy csökkentse a nemek közötti bérkülönbséget és átláthatóbbá tegye a bérezési gyakorlatokat az európai munkaerőpiacon. Az ennek érdekében az uniós jogalkotó szervek által előkészített törvényt 2026. június 7-ig kell ratifikálniuk a tagállamoknak nemzeti jogrendjükbe. A pontos hazai jogkeret még nem ismert, de a HR szolgáltatások területén évek óta piacvezető Prohuman szakemberei összegyűjtötték a legfontosabb információkat, amelyeket az uniós irányelvről tudni lehet jelenleg.
Németországban csökkentek a termelői árak augusztusban
Augusztusban az elemzők által vártnál és az előző havinál is nagyobb mértékben csökkentek a termelői árak Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteki jelentése alapján. A termelői árak csökkenését elsősorban az energiaárak mérséklődése okozta, ezen belül is különösen a földgáz árának alakulása.
A 18 milliárdos keret felére érkeztek már be kérelmek a közvilágítási pályázaton
Több mint 500 vidéki kistelepülés jelezte eddig igényét a köztéri lámpatestek cseréjét ösztönző támogatásra, a 18 milliárd forint keretösszegű közvilágítási pályázaton a mostanáig befutott kérelmek összértéke meghaladta a 9 milliárd forintot - jelentette be pénteki bejegyzésében hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).
Gyakran vásárol online?– Így védekezhet a csalások ellen
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kiemelten figyeli a digitális térben előforduló megtévesztéseket, számos eljárást indított online csalások miatt. A GVH a hatósági fellépés mellett a megelőzésre is nagy hangsúlyt helyez, ezért most az online vásárlások során felmerülő veszélyekre hívja fel a fogyasztók figyelmét.