Szerdán és csütörtökön rendezik hazánk legnagyobb állásbörzéjét

Hazánk legnagyobb álláskereső rendezvényén több mint 100 cég várja a tapasztalt munkavállalókat és pályakezdőket a helyszínen és online. A legnagyobb kereslet villamosmérnökök iránt van, alig megelőzve az informatikusokat és gépészmérnöki végzettséggel rendelkezőket a jubileumi, 50. alkalommal megrendezésre kerülő Műegyetemi Állásbörzén.

Ma nyílik meg Magyarország legnagyobb múltú állásbörzéje, amely két napon át több ezer hazai és külföldi álláslehetőséget, valamint szakmai gyakorlati lehetőséget kínál egy helyen. Pályakezdőknek 87, tapasztalattal rendelkező munkavállalóknak 93, míg hallgatóknak 79 kiállító kínál nyitott pozíciókat.

A szervezők az elmúlt 2 év fejlesztéseit megtartva Magyarországon elsőként „hibrid” állásbörzét rendeznek, így azok az álláskeresők és munkaadók is részt vehetnek majd, akik személyesen nem tudnak jelen lenni. Lesznek kiállítók a helyszínen és lesznek cégek, akikkel a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon keresztül lehet majd felvenni a kapcsolatot MS Teams csatornákon - ahol akár interjúidőpontokat is lehet foglalni és előadásokat is megtekinthetnek az érdeklődők. Több vállalat „hibrid” módon képviselteti magát, elérhető lesz az online térben és személyesen a standokon is.

Az előzetes felmérés szerint a résztvevő cégek legnagyobb számban (76) villamosmérnököket, informatikusokat (73) és gépészmérnököket (72) keresnek, de más végzettséggel rendelkezőknek is bőven van miből válogatniuk.

„58-44 cég kínál pozíciókat közgazdasági és pénzügyi területen. Műszaki menedzsert 55 vállalat keres, mechatronikai végzettséggel 60 cég ajánlatai közül lehet válogatni. Logisztikai, közlekedésmérnöki és vegyészmérnöki végzettségűeknek 36-23-31 cég kínál állást. Az építő- és építészmérnökök pedig 29-33 munkáltató ajánlatai közül válogathatnak. A kevésbé keresett bölcsész, természettudományi és jogi végzettségűeknek is közel 20 cég hirdetett meg nyitott pozíciókat. 24 kiállítónk pedig olyan pozíciókat is hirdetett, melyek betöltéséhez nem szükséges szakképzettség” – mondta Kiss Gergő, a Műegyetemi Állásbörze szervezője, aki hozzátette: a munkaadók sokszínűségét jellemzi, hogy foglalkoztatottságuk 11 és 57 000 fő közt mozog. A vállalatoknál foglalkoztatott felsőfokú végzettséggel rendelkezők aránya pedig szektortól függően 9–100% közötti, átlagosan 66%.

Az esemény ingyenes és nyitott bárki számára, aki aktívan állást, gyakornoki pozíciót keres, vagy aki csupán tájékozódni szeretne a munkáltatók igényeiről és a könnyebb elhelyezkedés feltételeiről.

A legtöbb állásajánlat online is elérhető a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon, így már a rendezvény előtt érdemes böngészni a kiállítók által kínált pozíciók között, hogy céltudatosan lehessen felkeresni minél több, számunkra releváns lehetőséget kínáló standot.

„Előzetesen célszerű rendbe rakni, frissíteni az önéletrajzot és a közösségi profilokat is. CV-t a honlapra is érdemes feltölteni és célszerű a rendezvényre is elhozni pár darabot, hiszen ennek alapján tudja majd felvenni a kapcsolatot a pályázókkal a leendő munkaadó. Ezt elősegítendő a helyszínen ingyen nyomtatunk, fénymásolunk majd önéletrajzokat 20 példányig. Más felsőoktatási intézményekből is várunk hallgatókat, és már tapasztalattal rendelkező látogatókra is számítunk” – tette hozzá a szervező.

A Műegyetemi Állásbörzén az állást vagy szakmai gyakorlatot keresők 1 helyszínen, 2 napon keresztül, 2 emeleten válogathatnak több, mint 80 résztvevő cég, több ezer ajánlata között 2021. október 13-án, szerdán és 14-én, csütörtökön 10-17 óra között, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem K épületében és online a www.muegyetemiallasborze.hu oldalon is.

SUI árfolyam kritikus szinten: sikeres lehet az $1,02-es kitörés és jöhet az $1,16?

A SUI kriptovaluta árfolyama kulcsfontosságú technikai szint fölött próbál stabilizálódni, miután kitört egy kerekített bázisformációból. A kérdés most az, hogy az $1,02-es ellenállás tartósan támaszzá válik-e – mert ez döntheti el, hogy valóban megnyílik-e az út az $1,16-os célár felé.
2026. 02. 15. 17:00
Megosztás:

Termékenység és hormonális egyensúly: mio-inozitol és a PCOS összefüggései

A policisztás ovárium szindróma (PCOS) egy elég gyakori hormonális probléma, amely számos nő reproduktív egészségére hatással van világszerte. Egyes adatok szerint minden tizenötödik nő találkozik ezzel az állapottal, és gyakran termékenységi nehézségekkel társul.
2026. 02. 15. 16:00
Megosztás:

ZCash árfolyamrali: nagy forgalommal tör előre a ZEC – visszatérhet a 400 dolláros szint?

Erőteljes vételi hullám söpört végig a ZCash piacán: a ZEC egyetlen nap alatt több mint 24%-ot emelkedett, miközben a kereskedési volumen 71%-kal ugrott meg. A technikai kép javul, de a kulcskérdés továbbra is az: képes lehet-e az árfolyam visszahódítani a lélektani 400 dolláros szintet?
2026. 02. 15. 15:00
Megosztás:

35%-os napi raliban a Pi Coin: határidő és node-frissítés hajtja a PI árfolyamát

Látványos fordulatot vett a Pi Network natív tokenje, a PI árfolyama, miután hetekig tartó lejtmenet után egyetlen nap alatt több mint 35%-ot emelkedett. A háttérben közelgő technikai határidő és erősödő közösségi bizalom állhat – de vajon fenntartható-e a lendület?
2026. 02. 15. 14:00
Megosztás:

Csökkenő forgalomban esett a BUX a héten

Csökkenő forgalomban esett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 126 964,02 ponton zárt, 2,36 százalékkal, 3066,32 ponttal alacsonyabban, mint az előző héten.
2026. 02. 15. 13:00
Megosztás:

Kereseti és lakásépítési adatokat közölnek a jövő héten

A jövő héten közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a keresetek tavaly decemberi és a lakásépítések, építési engedélyek tavalyi I-IV. negyedévi statisztikáit.
2026. 02. 15. 12:00
Megosztás:

Erős szélre figyelmeztet a katasztrófavédelem

A meteorológiai előrejelzések szerint a Dunántúlon és az északkeleti országrészben viharos szél várható - közölte Mukics Dániel tűzoltó alezredes az MTI-vel vasárnap. A MÁV-csoport tájékoztatása szerint az extrém erejű szél miatt a Balaton környékén fakidőlések, felsővezetéki hibák nehezítik a vasúti forgalmat.
2026. 02. 15. 11:00
Megosztás:

Megérkezett a biztosítók levele: hamarosan indul a lakásbiztosítási kampány

Fontos dátum közeleg: márciusban már harmadik alkalommal indul el a lakásbiztosítási kampány, amely során az ügyfelek a szerződés évfordulójától függetlenül válthatnak biztosítást. Az ezzel kapcsolatos tájékoztató levelet február közepéig kellett kiküldenie a biztosítóknak. A Bank360 szakportál összefoglalta, hogyan érdemes felkészülni a kampány előtt az ügyfeleknek, ha váltani szeretnének.
2026. 02. 15. 10:00
Megosztás:

Nem csak a kamatok csökkennek, a futamidők is nyúlnak a személyi kölcsönöknél

A közelmúltban újabb nagybank hosszabbította tíz évre a maximális futamidőt a személyi kölcsönénél, így is növelve az ügyfelek mozgásterét – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Ennek nyomán számítani lehet arra, hogy a közeljövőben még több szolgáltató tolja majd kijjebb a maximális futamidőt – és persze folytatódik az intenzív kamatverseny is a személyi kölcsönöknél.
2026. 02. 15. 09:00
Megosztás:

Az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése. Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű társadalmi és szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket - közölte a tárca szombaton az MTI-vel.
2026. 02. 15. 07:00
Megosztás:

Nagy-Britannia repülőgéphordozó-flottát telepít az Atlanti-óceán északi vizeire

Nagy-Britannia repülőgéphordozó-flottát telepít az Atlanti-óceán északi vizeire - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök szombaton.
2026. 02. 15. 06:00
Megosztás:

Ásványvizeket hívtak vissza

Az AVE Ásványvíz Gyártó és Forgalmazó Kft. és Magyarvíz Kft. visszahívta egy-egy ásványvizét - Mikrobiológiai nem megfelelőség miatt közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-vel.
2026. 02. 15. 05:00
Megosztás:

Éledezik a lakáspiac: növekvő érdeklődés, bizakodó ingatlanértékesítők

Ha az adásvételekben egyelőre nem is mutatkozik meg az egy évvel korábbi ingatlanpiaci fellendülés, az érdeklődések száma már emelkedést mutat, és az ingatlanértékesítők is optimistábban tekintenek 2026-ra - derül ki a zenga.hu ingatlanértékesítők körében végzett felméréséből.
2026. 02. 15. 04:00
Megosztás:

A krőzusadóval okkal azonosul a társadalom, de a valóság józanabb kivitelezést követel

Tényleg a budai belső kerületek lakói lesznek az új vagyonadó célkeresztjében? A Blochamps elemzése szerint az egymilliárdos „gazdag-küszöb” ma már nem a kivételes vagyont jelöli, sokkal inkább az elmúlt évtized inflációját és ingatlanár-robbanását tükrözi. Ráadásul a matek sem jön ki: A Blochamps szerint az 1%-os vagyonadó optimista becsléssel is legfeljebb 170 milliárd forintot hozhatna. Eközben nemzetközi példák jelzik: a tisztán vagyonadó bázisú beszedési törekvések hatékonytalanságuknál fogva alkalmatlanok arra, hogy elérjék a politikai céljaikat, a dúsgazdagok „krőzusadó” általi arányosabb közteherviselését.
2026. 02. 15. 03:00
Megosztás:

Törvényi döntés, ha cigit sodorsz házilag

Sokan gondolják úgy, hogy a házilag sodort cigaretta kevésbé szabályozott terület, mint a bolti dobozos termékek világa. A valóság azonban az, hogy Magyarországon a dohánytermékekre vonatkozó jövedéki szabályozás a saját célra sodrókat is érinti. Egy aprónak tűnő félreértés komoly pénzbírsághoz vagy akár eljáráshoz is vezethet.
2026. 02. 15. 02:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt – így számolják a nyugdíjat a jövőben

Megszületett a döntés: a jogalkotó részletesen rögzítette, milyen szabályok alapján számítják ki az öregségi nyugdíjat a jövőben. Bár a törvényi szöveg első olvasásra bonyolult és nehezen átlátható, a lényeg néhány alapelvre egyszerűsíthető. Összefoglaltuk közérthetően, mitől függ a nyugdíj összege, milyen jövedelmek számítanak bele, és hol vannak a legfontosabb korlátok.
2026. 02. 15. 01:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 7. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 02. 15. 00:05
Megosztás:

Ethereum derivatív „reset”: 80 millió ETH tűnt el a nyitott pozíciókból

Látványos tőkeáttétel-leépítés zajlik az Ethereum piacán. Az elmúlt 30 napban több mint 80 millió ETH-val csökkent a nyitott érdekeltség (open interest) a vezető kriptotőzsdéken, ami egyértelműen a derivatív piac „lehűlésére” utal. A folyamat nem egyetlen platform sajátossága, hanem átfogó, piaci szintű jelenség.
2026. 02. 14. 23:00
Megosztás:

Az IMF egyszerűsítette az Ukrajnának szánt új finanszírozási program feltételeit

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) egyszerűsítette az Ukrajnának szánt új, kiterjesztett finanszírozási program (EFF) feltételeit - jelentette be Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök szombaton.
2026. 02. 14. 22:00
Megosztás:

Elon Musk pénzügyi szuperappot épít: Közel az X kripto- és részvénykereskedési rajtja

Elon Musk egyre közelebb kerül ahhoz, hogy az X platformot teljes értékű kripto- és részvénykereskedési szuperappá alakítsa. Az X Money jelenleg belső tesztelés alatt áll, a nyilvános béta pedig akár 30–60 napon belül elindulhat – ezzel 2026 tavaszán élesedhet a platform pénzügyi funkcióinak első hulláma.
2026. 02. 14. 21:00
Megosztás: