Több környezetvédelmet az iskolapadba!
Hangsúlyozták, napjainkban rendkívül fontos a fenntarthatósági szemlélet terjesztése, ezért az agrártárca nemcsak az ország fával borított területének növelését támogatja kiemelten, hanem hagyományosan nagy gondot fordít arra, hogy minél több gyermek és fiatal számára váljanak hozzáférhetővé a környezeti nevelési és szemléletformáló események.
Ismertetik, hogy hétfőtől regisztrálhatnak a hazai köznevelési intézmények az Iskolában az Erdő Programban való részvételre, amely során az Országos Erdészeti Egyesület által minősített erdészeti erdei iskolák erdőpedagógusai 20-30 fős csoportoknak, osztályoknak tartanak tematikus foglalkozásokat. A programban az erdőpedagógusok játékosan segítik az iskolában zajló környezeti nevelést és ismeretszerzést. Az iskolások széles körű tudásra tehetnek szert az erdők növény- és állatvilágáról, közelebb kerülhetnek a fenntartható gazdálkodás témaköréhez, valamint betekintést nyerhetnek az erdőket kezelő szakemberek munkájába is.
A program több mint tízezer általános iskolás gyereknek nyújthat lehetőséget erdőpedagógiai foglalkozáson való részvételre. Az ingyenes foglalkozásokat hazai köznevelési intézmények igényelhetik a 6-14 éves korosztály számára. A részvételhez a www.iskolabanazerdo.hu weboldalon kell regisztrálni, amelyre február 5-18. között, illetve a keret kimerüléséig van lehetőség. A programot az Országos Erdészeti Egyesület koordinálja, ahol beérkezési sorrendben ellenőrzik a jelentkezéseket, és a sikeres igénylőket e-mailben értesítik - írják a közleményben.
A program az Európai Unió Emisszió-kereskedelmi rendszerének (ETS rendszer) kvóta felhasználásából valósul meg az Agrárminisztérium közreműködésével és az Országos Erdészeti Egyesület koordinálásával.
A közleményben felidézik, hogy Magyarországon a Pilisi Parkerdő területén negyven évvel ezelőtt alapították az első erdei iskolát. Azóta csaknem negyven minősített erdészeti erdei iskolát működtetnek az állami és magán erdészeti társaságok, amelyek évente százezer gyermeket fogadnak programjaikon. Az elmúlt évtizedben az erdei ökoturisztikai infrastruktúra megújulásával összhangban országszerte több százmillió forintból újultak meg az erdei iskolák oktató- és szállásterei, bővült az erdei iskolai eszközrendszer. A Soproni Egyetemen külön erdőpedagógus-képzés biztosítja a megfelelő szakember-utánpótlást.