Tovább terjeszkedik a 4iG

Dél-kelet-európai IT piacra lép a 4iG Nyrt., miután előzetes megállapodást kötött a belgrádi központú TeleGroup informatikai, és hálózatfejlesztő vállalatcsoport 70 százalékos, többségi tulajdonának megvásárlására - közölte a 4iG az MTI-vel hétfőn.

Tovább terjeszkedik a 4iG

Az akvizíció a TeleGroup átvilágítását, a végleges szerződés megkötését, illetve a szükséges versenyhivatali jóváhagyásokat követően december végéig zárulhat.
    
Közölték: a 28 éves szakmai múlttal rendelkező cégcsoport Szerbiában, Bosznia-Hercegovinában és Montenegróban vezető informatikai rendszerintegrátor vállalat, amely leányvállalatain keresztül Európában és a Közel-Keleten is sikeresen értékesíti szolgáltatásait. A TeleGroup átfogó informatikai megoldásokat és távközlési infrastruktúra-tervezéséhez kapcsolódó mérnöki szolgáltatásokat biztosít a különböző iparágak igényeinek megfelelően. A cégcsoport a hálózati- és adatközpont szolgáltatások, az IoT, a kiberbiztonsági, valamint menedzselt informatikai szolgáltatások területén is meghatározó rendszerintegrátor vállalat.
    
Az akvizíció sikeres zárásával a 4iG a balkáni régió három országban is megjelenne szakmai befektetőként. A TeleGroup Szerbiában (TeleGroup Beograd), Bosznia-Hercegovinában (TeleGroup Banja Luka) és Montenegróban (TeleGroup Podgorica) is a vezető szolgáltatók közé tartozik. Emellett a cégcsoport az Egyesült Királyságban és Németországban, valamit a Közel-Keleten Kuvaitban és Libanonban rendelkezik saját képviselettel. A cégcsoport több mint 250 munkavállalót foglalkoztat a balkáni térség országaiban, konszolidált árbevétele 2020-ban 64 millió euró volt, EBITDA-ja elérte az 5,3 millió eurót. A TeleGroup legjelentősebb vállalata a TeleGroup Beograd, amely tavaly 44 millió eurós árbevétel mellett 2,2 millió eurós EBITDA-t ért el.
    
Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója a közleményben elmondta: a TeleGroup tulajdonosaival kötött megállapodás fontos lépés nyugat-balkáni növekedési terveikben. Céljuk, hogy a régióban a távközlés, a telekommunikációs infrastruktúra-fejlesztés és az informatika területén is erős szinergiákra épülő érdekeltségekkel rendelkezzenek - tette hozzá.
    
A 4iG részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriájában kereskednek. A részvények múlt pénteken 1010 forinton zártak. Egy éven belül a legmagasabb értékük 1134 forint, a legalacsonyabb 488 forint volt.

Még eddig lehet jelentkezni a felsőoktatásba

Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételiben.
2026. 02. 10. 15:00
Megosztás:

3,7 százalékra lassult az infláció az OECD-országokban decemberben

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 3,7 százalékra mérséklődött tavaly decemberben az előző havi 3,8 százalékról - olvasható a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
2026. 02. 10. 14:30
Megosztás:

Mit tehet a cégvezető, ha szeretné csökkenteni a házipénztárban felhalmozott összeget?

A közelgő mérlegzárás és az adóbevallási szezon nem csupán egy adminisztrációs kötelezettség, hanem a cég pénzügyi helyzetének és hitelezhetőségének vizsgája is. A vállalkozások és könyvelőirodák egyik legnagyobb kihívása ebben az időszakban a házipénztárak rendezése. A rendezetlen készpénzállomány ugyanis akadálya lehet a mérleg elfogadásának.
2026. 02. 10. 14:00
Megosztás:

Eltűnt a vevők alkulehetősége a keresett ingatlanok piacán

A tavalyi év utolsó hónapjaiban látványosan visszaszorult az alku a keresett ingatlanok piacán: sok lakás és ház már hirdetési áron kelt el. Árengedmények inkább a nagyobb, rosszabb állapotú vagy túlárazott ingatlanoknál jelentek meg. A szakértők szerint a piac több budapesti kerületben és az agglomerációban is utolérte ekkor a korábbi irányárakat.
2026. 02. 10. 13:30
Megosztás:

A magyar fogyasztók 41%-át kifejezetten zavarják az AI "szagú" reklámok

Rekordgyorsasággal terjed a mesterséges intelligencia használata a hazai kis- és középvállalkozások marketingjében, miközben a fogyasztói oldalon meglepően széles körű bizalmatlanság tapasztalható az AI-al készült reklámokkal és tartalmakkal szemben. A Marketing Commando friss kutatása szerint az AI-alapú marketingmegoldások sokaknál kifejezett ellenérzéseket váltanak ki.
2026. 02. 10. 13:00
Megosztás:

A Tesla új Supercharger állomást nyit Szegeden

A Tesla megnyitotta újabb V4 Supercharger állomását Magyarországon a szegedi Shopland Bevásárlóparkban, a Rókus körúton. Az új töltőponton 8 oszlop áll az autósok rendelkezésére, amelyek egyenként akár 250 kW teljesítményre is képesek.
2026. 02. 10. 12:30
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők kedden?

Továbbra is jó a hangulat a japán tőzsdén a hétvégi választásokat követően, a hétfői 4%-os rally után a Nikkei bő 2%-os pluszban áll a reggeli zárás előtt. Az ázsiai régió többi tőzsdéje vegyes képet mutat, a Shanghai Composite és a Hang Seng kismértékben erősödött, azonban a koreai benchmarkok többnyire a piros tartományban állnak.
2026. 02. 10. 12:00
Megosztás:

Újra megindult a tőke az Ethereum ETF-ekbe: 57 millió dolláros beáramlás hozott fordulatot

Határozott hangulatváltás jelei látszanak az Ethereum-piacon, miután az amerikai tőzsdéken jegyzett spot Ethereum ETF-ek három egymást követő kiáramlásos nap után jelentős, összesen 57 millió dolláros nettó beáramlást könyveltek el 2025. február 9-én.
2026. 02. 10. 11:30
Megosztás:

Alig mozdultak a hosszú hozamok a fejlett gazdaságok kötvénypiacain

Bár Japánban történelmi, kétharmados győzelmet ért el a a Liberális Demokrata párt, ami után a japán kötvényhozamok érdemben emelkedtek, a tíz éves hozam 6 bázisponttal, 2,3%-ig, a többi piacon végül alig mozdultak a hozamok. A tíz éves dollár hozam minimális csökkenés után maradt 4,2%-on, a tíz éves német hozam pedig a 2,85% körül. A dollár tegnap jelentősen, 1%-ot közelítő gyengült, az euróval szemben az 1,19-es szintig.
2026. 02. 10. 11:00
Megosztás:

Folytatódott a korrekció a tengerentúlon

Bizonytalan kezdet után a tengerentúli részvényindexek hétfőn tovább araszoltak felfelé, a Dow, csekély emelkedést követően új csúcson áll, az S&P500 0,5, a Nasdaq Composite 0,9%-os nyereséget könyvelhetett el.
2026. 02. 10. 10:30
Megosztás:

További erősödés a nyugat-európai tőzsdéken

A múlt heti eladási hullámot követően, hétfőn új csúcson zártak a vezető európai részvényindexek, miután enyhültek a technológiai szektort övező aggodalmak. A Stoxx600 0,7%-kal került feljebb, az STMicroelectronics árfolyama csaknem 10%-ot ugrott, miután a francia társaság bejelentette, hogy bővíti együttműködését az Amazon Web Services-zel a számítógépes infrastruktúra területén. Jelentős nyereségeket könyvelhetett el az európai bankszektor is az Unicredit vezetésével, az olasz bank közel 7%-ot rallizott azt követően, hogy emelte eredmény-előrejelzését és egyelőre megtartja versenytársaiban korábban szerzett részesedéseit. A Stoxx600 bankindexe 1,3%-kal került feljebb, a bank-hangsúlyos FTSE/MIB 2%-os pluszban zárt. A Novo Nordisk, mely a súlycsökkentő orvosságok piacán uralkodó erős verseny következtében nagyot zuhant az elmúlt héten, 5%-ot korrigált, miután a Hims and Hers Health amerikai gyógyszerkereskedő bejelentette, hogy felfüggeszti az eredeti originális súlycsökkentő gyógyszer nem engedélyezett, olcsó másolatának forgalmazását, azután, hogy az amerikai gyógyszerfelügyelet (FDA) büntetéssel fenyegette.
2026. 02. 10. 10:00
Megosztás:

Indulnak a Valentin-napi ellenőrzések

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdte Valentin-napi akcióját: a virágboltok, édesség-, illatszer- és ékszerüzletek, vendéglátóhelyek számíthatnak leginkább a revizorok érkezésére, a február közepéig tartó országos ellenőrzéssorozatban főként a számla- és nyugtaadást, az online pénztárgép használatát, az áruk eredetét, valamint a foglalkoztatás szabályszerűségét vizsgálják - közölte a NAV az MTI-vel kedden.
2026. 02. 10. 09:00
Megosztás:

Leálltak az MBH Bank online csatornái és a banki fiókok ügyintézése is szünetel

Technikai hiba miatt elektronikus csatornáink - az MBH Netbank (korábban BB) kivételével - átmenetileg nem elérhetőek, és a fióki ügyintézés is szünetel - értesült a ProfitLine.hu
2026. 02. 10. 08:28
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 10. 08:00
Megosztás:

Az EU megtiltja az eladatlan ruhák megsemmisítését

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 07:30
Megosztás:

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angeles-ben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás

Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.
2026. 02. 10. 07:00
Megosztás:

Az EU szabályt fogadott el a nem eladott ruházati termékek megsemmisítésének megakadályozására

Az Európai Bizottság új intézkedéseket fogadott el hétfőn a fenntartható termékek ökotervezéséről szóló rendelet (ESPR) keretében az eladatlan ruházati cikkek, ruházati kiegészítők és lábbelik megsemmisítésének megakadályozására.
2026. 02. 10. 06:00
Megosztás:

Társbefektetésekkel és új portfóliócégekkel zárta a 2025-ös évet az OXO Labs Zrt.

A 2025-ös évben több befektetést is megvalósított társbefektetőkkel közösen az OXO Labs Zrt. A Startup Factory program keretében zajló együttműködések új lendületet adtak a korai fázisú befektetéseknek, és olyan kooperációkat tettek lehetővé, amelyekre korábban kevés példa volt a hazai startupökoszisztémában.
2026. 02. 10. 05:30
Megosztás:

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs nevű mesterséges intelligencia (MI) chip gyártó cég - jelentette be a vállalat hétfőn.
2026. 02. 10. 05:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen akciótervet dolgozott ki a Wolt Magyarország a helyi kereskedelmi iparág felelős és fenntartható fejlődéséért

A helyi kereskedelem iparág gyors fejlődése új lehetőségeket és egyben új felelősségeket is teremt. A Wolt a hazai szektor egyik vezetőjeként kiemelt feladatának tekinti, hogy működését folyamatosan fejlessze, és aktívan hozzájáruljon a fogyasztók, különösen a kiskorúak védelméhez, valamint a vidéki éttermek és kiskereskedelmi egységek növekedéséhez.
2026. 02. 10. 04:30
Megosztás: