2018 óta ennyi pénz jutott az oktatásra Magyarországon
Balatoni Katalin a Zrínyi Miklós Gimnázium eddig elvégzett felújításainak átadásán arról beszélt, hogy az intézményeket "stabil, értéket közvetítő, nemzeti alapokon álló szemlélettel és tartalommal" szeretnék megtölteni.
Nagyon fontosnak nevezte, hogy a 21. században is időt álló értékeket közvetítő oktatást biztosítsanak. Ennek egyik része, hogy eddig 579 ezer notebookot adtak át az 5-12. évfolyamos diákoknak, az utolsó 125 ezer ilyen eszköz a jövő héten indul el a tanulókhoz - ismertette.
Mindezzel "képesek vagyunk egyszerre az értéket, a hagyományt és a modern kor oktatását összekapcsolni" - fogalmazott a politikus.
Balatoni Katalin kiemelte a pedagógusok szerepét. Hozzátette: kormányzati szinten azon dolgoznak, hogy a pedagóguspálya megbecsült legyen, ezért jött létre az új jogállás és a történelmi léptékű béremelés, amelyet 2025-ben is folytatva, átlagosan 820 ezer forintot biztosítanak a pedagógusoknak.
Vigh László (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője közölte: a zalaegerszegi Zrínyi-gimnázium felújításával 650 diák és félszáz pedagógus számára sikerült méltó körülményeket teremteni.
Balaicz Zoltán (Fidesz-KDNP) polgármester felidézte, hogy 2013 óta nem az önkormányzatok a fenntartói az oktatási intézményeknek, de Zalaegerszegen azóta is kiemelt figyelmet és támogatást élveznek.
A város önkormányzata eddig 133 millió forintot fordított a Zrínyi-gimnázium felújítására, ehhez most Palkovics László volt miniszter, az intézmény egykori diákja további 50 millió forintot biztosít az általa vezetett cégek jóvoltából.
Kajári Attila zalaegerszegi tankerületi igazgató és Schneider János, a gimnázium igazgatója egyaránt arról beszélt, hogy az 1897-ben átadott oktatási intézményben már csaknem egymilliárd forintot fordíthattak korszerűsítésekre. Megújult a homlokzat, a két udvari melléképület, a kerítés, a tetőzet, és a felújítási munkálatok a jövőben is folytatódnak.